LKL. "Šiauliai" - Alytaus "Dzūkija" 71:60

(0)

"Šiaulių" krepšininkams pagaliau pavyko pralaužti ledus ir iškovoti pirmąją pergalę Tete-a-Tete Casino-LKL čempionate - namuose 71:60 nugalėta Alytaus "Dzūkijos" ekipa.

DUGNAS. Čempionatą keturiomis nesėkmėmis pradėjusiai "Šiaulių" ekipai pergalė buvo būtina kaip oras, nes ji vienintelė dar nebuvo patyrusi pergalės džiaugsmo. Turnyro lentelės kaimynai jau buvo laimėję kartą - paskutiniame mače namuose po dramatiško mūšio 64:63 palaužė Panevėžio "Lietkabelį".

POKYČIAI. "Šiaulių" ekipa atsisveikino su dviem žaidėjais - puolėju Modestu Kumpiu ir gynėju Daishonu Knightu. M.Kumpys karjerą tęs Latvijoje - krepšininką pasikvietė Jakabpilio ekipa. Kur sezoną tęs "Šiaulių" peržiūroje buvęs amerikietis, paaiškės artimiausiomis dienomis.

DEBIUTAS. Šiose rungtynėse debiutavo amerikietis gynėjas Cameronas Ayersas. Taiklia ranka pasižymintis 24 metų 196 cm ūgio krepšininkas debiutiniame mače aikštėje praleido 24 min., per kurias pelnė 10 taškų. Amerikietis įskraidino 3 iš 5 tritaškių, prametė visus 4 dvitaškius ir pataikė vieną baudą iš dviejų. C.Ayersas blykstelėjo tada, kai komandai to reikėjo labiausiai - du tritaškius pataikė lemiamame ketvirtyje.

SPURTAS. "Šiaulių" ekipą akivaizdžiai slėgė apmaudžių nesėkmių šleifas, tad šeimininkai žaidė gerokai susikaustę. Tačiau nuo pirmų mačo minučių išryškėjo šiauliečių pranašumas - šeimininkų persvara pamažu augo - 10:5 (7 min.), 17:9 (10).  Antrojo kėlinio pradžioje svečiai po Osvaldo Mačernio tritaškio pavojingai priartėjo 14:17 (11 min.), bet tada šiauliečiai šovė į priekį 10:0. Spurtą trimis tiksliomis atakomis pradėjo Karolis Guščikas, po to kamuolį perėmė ir du taškus iš po krepšio pelnė Paulius Dambrauskas, o kitą ataką dėjimu užbaigė Davidas Dudzinskis - 27:14 (16 min.).

TAKTIKA. Vis dėlto šiauliečiams nepavyko pasidžiaugti įgytu pranašumu, nes svečiai iki didžiosios pertraukos jį sumažino - po dviejų kėlinių komandas beskyrė vos 4 taškai (30:26). Antroje žaidimo pusėje "Dzūkijos" strategas Andrejus Urlepas į aikštę įleido abu vidurio puolėjus 217 cm ūgio Adamą Lapetą ir 205 cm ūgio Lauryną Mikalauską. Baudos aikštelėje gynybą sustiprinę svečiai leido šeimininkams atakuoti iš toli, bet metimai skriejo pro šalį. Tuo pasinaudoję alytiškiai perėmė iniciatyvą. A.Urlepo auklėtiniai laimėjo atkarpą 19:2 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį - 38:32 (25).

LŪŽIS. Ketvirtojo kėlinio pradžioje alytiškiai pirmavo 4 taškais (47:43, 32 min.), bet pasiaukojančiai gynęsi šeimininkai sugebėjo pristabdyti varžovus. Agresyviai gynyboje žaidę "Šiaulių" krepšininkai surengė kelias greitas atakas ir spurtavo 13:2 - 65:56 (38). Svečiai bandė gelbėtis, bet juos dar kartą nubloškė C.Ayersas - amerikietis įskraidino dar vieną tritaškį, ir viskas tapo aišku.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - Alytaus "Dzūkija" 71:60 (17:11, 13:15, 13:19, 28:15). Teisėjai J.Laurinavičius, A.Maleckas ir A.Šukys.
"Šiauliams" taškų pelnė: P.Dambrauskas 14 (4/5 dvit., 6/6 baud., 3 kld., 5 atk. kam., 3 per. kam.), D.Dudzinskis 12 (3/5 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud., 5 atk. kam.), M.Scottas (3/4 dvit., 3 rez. perd.) ir C.Ayersas (3/5 trit.) po 10, A.Jomantas 7 (5 atk. kam.), K.Guščikas ir G.Leonavičius (5 rez. perd.) po 6, A.Marei 4 (8 atk. kam.), R.Gumeniukas 2;
"Dzūkijai": A.Lapeta (10 atk. kam.), M.Paliukėnas ir O.Mačernis (2/7 trit.) po 12, N.Varnelis 11 (3/12 trit., 9 atk. kam.), R.Juknevičius 10, G.Gustas 3 (A.Kobylinskis, L.Mikalauskas, J.Brodnikas).