LKL. Prienų "Vytautas" - "Šiauliai" 78:76

(0)

"Šiaulių" ekipai nepavyko atidaryti pergalių sąskaitos LKL čempionate - svečiuose 76:78 pralaimėta Prienų "Vytautui".

SITUACIJA. "Šiaulių" krepšininkams šis mačas buvo galimybė nutraukti nesėkmių seriją: LKL čempionato pirmuosiuose dviejuose turuose šiauliečiai patyrė dvi nesėkmes - 64:78 namuose pralaimėjo Kauno "Žalgiriui" ir svečiuose 70:72 suklupo mače su Utenos "Juventus". Prienų komanda pergalę iškovojo čempionato starte - namuose 87:68 nepasigailėjo Panevėžio "Lietkabelio", o antrajame ture namų arenoje 70:82 nusileido Kauno "Žalgiriui".

VYTAUTAS. "Šiaulių" ekipos Prienuose laukė akistata su komandą tarpsezonį palikusiu Vytautu Šulskiu. Tris sezonus šiaulietišką aprangą vilkėjęs 27 metų puolėjas ją išmainė į "Vytauto" marškinėlius.

DUOBĖ. Mačo pradžioje dažnokai gynyboje klydę šiauliečiai pirmą kartą į priekį išsiveržė, kai kamuolį aikštės viduryje perėmęs Assemas Ahmedas Mohamedas Marei po kelių akimirkų sugrūdo jį į krepšį - 16:15 (8 min.). Svečiai kontroliavo žaidimo eigą iki antrojo kėlinio vidurio - 33:30 (16 min.). Tačiau likusi atkarpa iki didžiosios pertraukos buvo itin nesėkminga - šiauliečiai pabandė piktnaudžiauti individualiais veiksmais, o prieniškiai spurtavo 16:4 ir susikrovė solidų pranašumą - 46:37.

ATKAKLUMAS. Nors ir nesisekė, šiauliečiai pavyzdingai kovėsi dėl kiekvieno kamuolio. "Vytauto" ekipos pranašumas kelis kartus buvo pasiekęs 13 taškų ribą, bet svečiai nė neketino nuleisti rankų. Atkaklumas davė vaisių: ketvirtojo kėlinio pradžioje po Daishono Amiro Knighto iš eilės pelnytų 5 taškų komandas beskyrė vienas taiklus metimas (62:60, 32 min.). Tada iššovė Gyčio Sirutavičiaus ir V.Šulskio šešėlyje tūnojęs Vilmantas Dilys, kuris vienoje atakoje švystelėjo tritaškį, o kitoje įsiveržė į baudos aikštelę ir pelnė du taškus - 71:62 (34 min.).

DRAMA. Vis dėlto nugalėtojas paaiškėjo per itin dramatiškai susiklosčiusią paskutinę mačo minutę. Likus žaisti 40 sek., Davidas Dudzinskis tiksliu metimu iš po krepšio nurėžė skirtumą iki minimumo - 75:76. Tačiau po kelių akimirkų sudėtingą metimą pataikė Laimonas Kisielius ir atstatė saugesnį 3 taškų pranašumą. Šeimininkai pražanga sustabdė Paulių Dambrauską, bet šis pataikė tik vieną baudą. "Šiaulių" krepšininkai neturėjo kitos išeities kaip pražangomis stabdyti varžovus. Šeimininkų aukštaūgis Vaidas Čepukaitis suteikė svečiams puikią progą išplėšti pratęsimą - prametė abi baudas. "Šiaulių" krepšininkai turėjo 5 sek. paskutinei atakai, bet į baudos aikštelę įsiveržęs P.Dambrauskas suklydo - perdavė kamuolį tiesiai į L.Kisieliaus rankas.

MINTYS. "Paskutinei atakai buvome sumanę kelis variantus, ir mums visai neblogai pasisekė - P.Dambrauskas prasiveržė dešiniu kraštu, bet tuo viskas ir pasibaigė. Pasikartosiu ir pasakysiu tai, ką kalbėjau po pralaimėjimo Utenoje, - kalti ne paskutiniai epizodai, o prastai sužaisti du pirmi kėliniai. Iki pertraukos praleisti net 46 taškai - nedovanotinai daug, nes reikia įdėti labai daug pastangų, kol prisiveji varžovą, perimi iniciatyvą. Nebegalime sau to leisti - privalome žūtbūtinai kautis visus keturis kėlinius, nes trys laimėti kėliniai pergalės negarantuoja. Pabaigoje nežaidė A.Marei, nes nusprendėme aikštėje laikyti gynyboje mobiliau žaidžiantį ir puolime iš toli pataikantį Davidą Dudzinskį. Kai kuriems žaidėjams priekaištų apskritai nėra, kai kuriems reikia gerokai pasitempti", - apmaudo neslėpė treneris Gediminas Petrauskas.

SKAIČIAI. Prienų "Vytautas" - "Šiauliai" 78:76 (18:20, 28:17, 16:18, 16:21). Teisėjai V.Mačiulaitis, I.Davainis ir G.Mačiulis.
"Vytautui" taškų pelnė: V.Šulskis 19 (6/7 dvit., 1/5 trit., 4/6 baud., 4 per. kam.), G.Sirutavičius 18 (1/4 trit., 9/9 baud.), V.Dilys 14, L.Kisielius 11 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 8 (4 rez. perd.), V.Čepukaitis 5, P.Ivanauskas 2, D.Šeškus 1;
"Šiauliams": P.Dambrauskas 14 (3/4 dvit., 1/5 trit., 5/9 baud., 3 kld.), A.Marei 12 (5/10 dvit., 4 kld.) A.Jomantas (6 atk. kam.) ir D.Dudzinskis po 9, M.D.Scottas, D.A.Knightas ir G.Leonavičius po 8, K.Guščikas (8 atk. kam.) ir M.Kumpys po 4 (R.Gumeniukas).

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais šeštadienį, spalio 10-ąją, - svečiuose bandys įveikti Kėdainių "Nevėžį". Rungtynių pradžia - 17 val.