LKL. "Pieno žvaigždės" - "Šiauliai" 93:87

(0)

"Šiaulių" krepšininkams nepavyko parsivežti pergalės iš Pasvalio - po dramatiško mūšio pralaimėta 87:93 (16:17, 24:20, 29:27, 18:29).

ISTORIJA I. "Šiaulių" ir Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipos šį sezoną jau varžėsi tris kartus. Pirmas dvi dvikovas laimėjo šiauliečiai: svečiuose parklupdė varžovus 71:68, o išvykoje - 77:73. Trečiojo rato rungtynes Šiauliuose laimėjo svečiai - 94:90.

ISTORIJA II. Šiauliečiai ir pasvaliečiai LKL čempionate kovėsi ir lygiai prieš metus - 2015 m. balandžio 16-ąją. Tąkart rungtynes Šiauliuose po atkaklaus mūšio 84:81 laimėjo svečiai.

SITUACIJA. Pasvalio ekipa per 33 čempionato turus yra iškovojusi 11 pergalių ir turnyro lentelėje yra 8 vietoje. "Pieno žvaigždžių" ekipai šios rungtynės nieko nelemia, nes ji nebegali nei pakilti aukštyn, nei nukristi - aišku, kad pasvaliečiai ketvirtfinalyje kovos su čempiono titulą ginančiu Kauno "Žalgiriu". Tuo tarpu šiauliečiams kiekvienas mačas - aukso vertės, nes 5-ąją vietą dabar užimanti komanda turnyro lentelėje gali ir kilti, ir kristi iki 7-osios vietos.

LENKTYNĖS. Rungtynes sėkmingiau pradėjo "Šiaulių" penketas (Michaelynas Scottas, Cameronas Ayersas, Rokas Giedraitis, Davidas Dudzinskis ir Assemas Marei) - 6:0 (2 min.). Tačiau po pusantros minutės šeimininkai prisivijo - 7:7. Nuo šios akimirkos prasidėjo bekompromisė kova. Pirmąjį kėlinį laimėjo kiek tiksliau sužaidę pasvaliečiai - 17:16. Tačiau antrajame svečiai vėl pakilo į šturmą ir po kelių taiklių C.Ayerso, M.Scotto ir R.Giedraičio metimų pirmąsyk susikrovė dviženklį pranašumą - 40:30 (18). Atrodė, kad šiauliečiai jau atitrūko saugesne persvara, bet likusią kėlinio atkarpą 7:0 laimėjo pavyzdingai dėl atšokusio kamuolio kovoję ir net 8 po šiauliečių krepšiu sugriebę šeimininkai. "Šiaulių" ekipai pirmąją mačo pusę pavyko visiškai neutralizuoti "Pieno žvaigždžių" lyderius: Derrickas Low pelnė vos tašką (0/5 metimų), o Ramone'as Moore'as - tik 2 (1/4 metimų). Svečius į priekį traukė C.Ayersas, pataikęs 3 iš 4 tritaškių ir surinkęs 11 taškų.

LŪŽIS. Nors pasvaliečiai po pertraukos per porą pirmų atakų persvėrė rezultatą, šiauliečiai trečiąjį ketvirtį kontroliavo žaidimo ritmą, o prieš lemiamą kėlinį dar pirmavo 69:64. Tačiau paskutinio kėlinio pradžioje šeimininkai vėl šovė į priekį. Pasvaliečių gretose nesustabdoma buvo po pertraukos iš pelenų pakilusi D.Low ir R.Moore'o pora. D.Low jau 32-ąją min. taikliu tritaškiu išlygino rezultatą - 69:69. "Pieno žvaigždės" atkarpą laimėjo 18:5 ir susikrovė solidžią persvarą - 82:74 (35). Per šį spurtą vien D.Low pelnė 7 taškus. Stabdydamas po varžovų krepšiu dėl kamuolio kovojusį R.Giedraitį šeimininkų puolėjas Lazaras Radosavljevičius užsidirbo nesportinę pražangą, ir svečiai gavo galimybę susigrąžinti iniciatyvą. Tačiau taiklus buvo tik vienas baudos metimas, o po kelių akimirkų šiauliečiai dar prarado ir kamuolį.

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais balandžio 20-ąją - namuose mes iššūkį Utenos "Juventus". Rungtynių pradžia - 18.30 val. Tai bus paskutinės reguliariojo čempionato rungtynės namų arenoje.

SKAIČIAI. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – „Šiauliai“ 93:87 (17:16, 20:24, 27:29, 29:18). Teisėjai G.Vilius, M.Večerskis ir A.Gelažius.
„Pieno žvaigždėms“ taškų pelnė: D.Low 18 (7/20 dvit., 1/6 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), R.Moore'as 17, Ž.Skučas 16 (8 atk. kam.), L.Radosavljevičius ir A.Agafonovas po 14, J.Tamulis ir D.Redikas po 6, J.Gintvainis 2 (O.Olisevičius, S.Timofejenka);
„Šiauliams“: R.Giedraitis 22 (3/5 dvit., 2/6 trit., 10/12 baud., 9 išpr. praž.), M.Scottas 15 (7 rez. perd., 4 kld.), D.Dudzinskis 12 (1/7 dvit., 6 atk. kam., 7 išpr. praž.), A.Marei ir C.Ayersas po 11, G.Leonavičius 6, D.Bubalo 5, K.Guščikas 3, E.Mološčiakas 2.