LKL. "Nevėžis" - "Šiauliai" 86:56

(0)

"Šiaulių" krepšininkai neatsilaikė prieš "Nevėžio" ekipos tritaškių liūtį. Net 16 tolimų metimų pataikę kėdainiečiai šventė pergalę 86:56 (11:12, 26:20, 20:8, 29:16).

SITUACIJA. Šiame LKL čempionate abi komandos žengia greta. Iki šios dvikovos "Nevėžis" buvo laimėjęs 5 mačus ir turnyro lentelėje buvo devintas, o šiauliečiai su trimis pergalėmis žengė dešimti. Todėl šios rungtynės buvo gyvybiškai svarbioms svečiams - žūtbūt reikėjo laimėti, kad kėdainiečiai dar labiau nenutoltų.

ŽIŪROVAS. Šias rungtynes sirgalių tribūnoje stebėjo buvęs "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

TAKTIKA. Pirmąją mačo pusę šiauliečiai vykusiai naudojosi persvara baudos aikštelėje. Kėdainiečiai pirmus du kėlinius nerado būdų sustabdyti svečių "centro" Vladyslavo Koreniuko, kuriam danžiausiai ir buvo perduodamas kamuolys. Ukrainietis aukštaūgis iki pertraukos pelnė net 18 taškų (visi kiti komandos draugai įmetė 14). Vidurio puolėjo pastangomis šiauliečiai buvo susikrovę 8 taškų pranašumą - 25:17, bet jo išlaikyti nesugebėjo. Kėdainiečiai skirtumą ištirpdė, kai "Šiaulių" treneriai leido V.Koreniukui pailsėti. "Nevėžis" spurtavo 10:0 ir persvėrė rezultatą (27:25).

PROBLEMA. Didžiausia šiauliečių problema buvo varžovų snaiperiai. Įžaidėjo Toni Prostrano vedami šeimininkai pirmąją mačo pusę pataikė 7 tolimus metimus, o per mačą - net 16 iš 32. Vien T.Prostranas įskraidino net 8 iš 10 ir pakartojo šio LKL čempionato rekordą. Iki šiol 8 tritaškius buvo pavykę pataikyti tik buvusiam "Lietuvos ryto" lyderiui Davidui Loganui. Tuo tarpu "Šiaulių" komandai krepšys buvo tarsi užrištas. Beveik visas rungtynes šiauliečiai tebuvo pataikę vos 1 tritaškį, kurį antrojo ketvirčio pabaigoje įskraidino naujokas PJ Hillas. Paskutinėmis mačo minutėmis į aikštę įleistas Mantvydas Žukauskas pridėjo dar vieną taiklų tolimą šūvį, o iš viso svečiai įmetė tik 2 tritaškius iš 15.

NAUJOKAS. Amerikietis PJ Hillas šį mačą pradėjo starto penkete. Įžaidėjas aikštėje praleido beveik 35 min., pelnė 5 taškus (1/4 dvit., 1/5 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

LIGA. Antras naujokas Žydrūnas Kelys komandai padėti negalėjo. Gynėją vargina kojos skausmai, todėl jam reikia kelių dienų išsigyti uždegimą.

SKAIČIAI. "Nevėžis" - "Šiauliai" 86:56 (11:12, 26:20, 20:8, 29:16).
"Nevėžiui" taškų pelnė: T.Prostranas 24 (8/10 trit., 5 rez. perd.), I.Smiljaničius 16 (4/7 trit.), V.Volkus 12, I.Vaitkus 11, K.Petrukonis 8, P.Petrilevičius 6, D.J.Walkeris 5, J.Love'as 4 (A.Kelmelis);
"Šiauliai": V.Koreniukas 22 (10/19 dvit., 6 atk. kam.), M.Echodas 13 (11 atk. kam.), D.Sabeckis 8, P.J.Hillas 5 (6 rez. perd., 5 atk. kam. 4 kld.), M.Žukauskas ir T.Lekūnas po 3, L.Aukštikalnis 2 (A.Čepulis, R.Pipiras).