LKL. "Nevėžis" - "Šiauliai" 81:74

(0)

Aukštaūgiu Vladyslavu Koreniuku pasipildžiusi "Šiaulių" ekipa tris kėlinius diktavo sąlygas kėdainiečiams, bet lemiamoje atkarpoje prarado iniciatyvą ir išleido pergalę iš rankų - 74:81.

ISTORIJA. Pirmajame čempionate rate komandos žaidėn spalio 23-iąją Šiauliuose, ir šeimininkai iškovojo dramatišką pergalę 99:92 (Maurice'as Bowmanas 19, Devinas Pattersonas 15 / Toni Prostranas 22, Ignas Vaitkus 16). Šis mačas įsiminė tuo, kad buvo pirmoji šiauliečių pergalė įšį sezoną, o "Nevėžio" ekipa atsidūrė duobėje - po to patyrė dar 6 nesėkmes paeiliui.

ATSISVEIKINO. "Šiaulių" komanda atsisveikino su nepritapusiu amerikiečiu vidurio puolėju Allenu Westu. Aukštaūgis šeštadienį išskrido į gimtinę.

NAUJOKAS. Šiose rungtynėse debiutavo vidurio puolėjas 22 metų 209 cm ūgio Vladyslavas Koreniukas. Ukrainietis mačą pradėjo starto penkete ir pirmus du kėlinius varė į neviltį kėdainiečius. Juolab kad kaudamasis po krepšiais susižeidė ir tęsti mačo nebegalėjo "Nevėžio" aukštaūgis Karolis Petrukonis. V.Koreniukas visus 8 taškus pelnė per pirmąją rungtynių pusę. Naujoko statistika: 22 min., 8 tšk. (4/12 dvit.), 9 atk. kam., 3 kld.

SUGRĮŽIMAS. Staigmeną pateikė visą mėnesį traumą besigydęs Asenso Ampimas. Puolėjas paneigė medikų prognozes ir pats paprašė trenerių leisti prisijungti prie komandos per treniruotes. Legionierius per rungtynes Kėdainiuose aikštėje praleido 20 min., pelnė 9 taškus (4/8 dvit.), sugriebė 6 kamuolius.

DUOBĖ. Šiauliečiai labai pakiliai pradėjo mačą - pirmavo 11:2 (4 min.), o per pirmąjį ketvirtį susikrovė dviženklį pranašumą (24:14). Įgytą persvarą svečiai išlaikė iki pat lemiamo, ketvirtojo, kėlinio. Per jį svečių puolimas įstrigo, o Pauliaus Petrilevičiaus, Jermaine'o Love'o ir Toni Prostrano vedami šeimininkai sugebėjo prisivyti - 61:61 (33). Lūžio momentu šiauliečiams nesisekė netgi mesti baudas - paskutinį ketvirtį svečiai nepataikė 7 baudų.

SKAIČIAI. "Nevėžis" - "Šiauliai" 81:74 (14:24, 19:18, 20:15, 28:17).
"Nevėžiui" taškų pelnė: I.Vaitkus 19 (5/7 dvit., 3/8 trit.), J.Love'as 18 (9/11 dvit., 5 rez. perd.), P.Petrilevičius 12, I.Smiljaničius 11, T.Prostranas 10, S.Engstromas 6, J.Sinica 5 (D.Kumelis, K.Petrukonis);
"Šiauliams": M.Echodas (6/6 dvit.) ir D.Gvezdauskas (3/7 trit.) po 13, D.Sabeckis 10 (7 rez. perd.), A.Ampimas 9 (6 atk. kam.), V.Koreniukas (9 atk. kam.) ir M.Bowmanas po 8, A.Čepulis 6, D.Pattersonas 4, M.Jucikas 3 (R.Pipiras).
Atkovota kamuolių 35 ir 32, perimta 8 ir 7, rezultatyvių perdavimų 18 ir 17, padaryta klaidų 12 ir 13.

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais po savaitės - svečiuose stos į dvikovą su čempiono titulą ginančiu pirmenybių lyderiu Kauno "Žalgiriu".