LKL. "Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 79:58

Bet trijų traumuotų starto penketo žaidėjų rungtyniavę šiauliečiai metė iššūkį grėsmingajam "Lietuvos rytui", bet antroje mačo pusėje jau stigo jėgų - pralaimėta 58:79 (16:17, 11:19, 21:24, 10:19).

ISTORIJA. Šios rungtynės – trečioji ekipų akistata tarpusavyje šį sezoną. Pirmajame rate šiauliečiai kovėsi pavyzdingai ir pralaimėjo po dramatiško mūšio – 87:95 (Davidas Dudzinskis 21, Gintaras Leonavičius ir Paulius Dambrauskas po 16 / Nicolas Laprovittola 20, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas po 16). Antroji dvikova šių metų pradžioje įvyko sostinėje. Jau pirmosiomis mačo minutėmis skausmingą pilvo raumenų traumą patyrė ir iki šiol ją gydosi P.Dambrauskas. Nepaisant to, šiauliečiai pavyzdingai kovėsi, bet paskutiniajame ketvirtyje įkrito į duobę ir pralaimėjo 61:82 (Karolis Guščikas 13, Cameronas Ayersas 11, D.Dudzinskis 10 / Artūras Gudaitis 27, A.Kavaliauskas 16, G.Orelikas 15).

NETEKTYS. Prie šį mačą „Šiaulių“ ekipa pateko į nepavydėtiną padėtį, nes traumuotųjų sąrašas pasipildė dar dviem krepšininkais – per treniruotę čiurnos traumą patyrė ir Assemas Marei, ir G.Leonavičius. Starto penkete rungtynes pradedantis egiptietis „Šiauliams“ pelno ne tik po 11,5 taško, bet ir sugriebia po 7,3 kamuolio (1 vieta visoje lygoje). Kapitono G.Leonavičiaus vaidmuo ir indėlis – ne mažiau svarbus (10,6 tšk., 2,7 atk.kam.).  „Lietuvos ryto“ ekipa tokių problemų neturėjo – visi krepšininkai sveiki, todėl  įžaidėjas Žygimantas Janavičius net nebuvo registruotas šiam mačui.

LENKTYNĖS. Nepaisant netekčių, svečiai nebuvo linkę nusileisti grėsmingajam varžovui. Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo D.Dudzinskis, o po to į kiekvieną šeimininkų tikslų metimą šiauliečiai atsakydavo rezultatyvia ataka. Pirmojo kėlinio pabaigoje puolėjas K.Guščikas vėl sugrąžino svečiams minimalų pranašumą (14:13), bet ketvirtį vis tiek laimėjo vilniečiai – 17:16. Antrąjį kėlinį gražia ataka pradėjo Eividas Mološčiakas (18:17, 11 min.), bet sostinės ekipa netruko susigrąžinti pranašumą. Prie to labiausiai prisidėjo 6 taškus iš eilės pelnęs Deividas Gailius (26:20). Iš duobelės svečius tritaškiu trūktelėjo E.Mološčiakas, bet po to sekė keturios iš eilės svečių klaidos. Jos leido vilniečiams susikrauti ir išlaikyti apčiuopamą persvarą – 36:27. Jau šiame kėlinyje „Šiaulių“ treneriams teko į aikštę įleisti jaunąjį Tadą Pažėrą.

TRITAŠKIAI. Po pertraukos Domagojaus Bubalo taiklus tolimas šūvis užbaigė svečių spurtą 10:4 ir nurėžė skirtumą iki 37:40 (22). Tada įsibėgėjo „Lietuvos ryto“ snaiperiai – iš pradžių du tritaškius pataikė Adas Juškevičius, po to prisijungė G.Orelikas ir D.Gailius. Per šį kėlinį net penkis tolimus metimus pataikę vilniečiai nutolo 60:45 (29). Paskutinįjį ketvirtį šiauliečiams jau stigo jėgų. Vilniečiai visas rungtynes dažnai keitė žaidėjus, tad jų pranašumas ėmė ryškėti vis labiau. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pelnė 7 taškus be atsako, ir viskas tapo aišku – 67:48 (33).

SKAIČIAI. "Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 79:58 (17:16, 19:11, 24:21, 19:10).
"Lietuvos rytui" taškų pelnė: A.Juškevičius 22 (6/7 trit.), A.Lapeta (9 atk. kam.) ir D.Gailius po 9, D.Lukašovas ir A.Kavaliauskas po 8, D.Brownas 6, A.Gudaitis 5, M.Lukauskis ir G.Orelikas po 3, K.Lavrinovičius, R.Giedraitis ir M.Runkauskas po 2;
"Šiauliams": D.Dudzinskis 15 (3/8 dvit., 3/7 trit.), M.Scottas 10, E.Mološčiakas 9, D.Bubalo 8 (6 atk. kam.), K.Guščikas 6 (8 atk. kam.), C.Ayersas 5, T.Pažėra 4, A.Sajavičius 1 (A.Jomantas).

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais jau vasario 16-ąją 19.30 val. - namuose kausis su Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipa. Šioms rungtynėms krepšinio klubas "Šiauliai" skelbia akciją "1+1" - su vienu bilietu į mačą galės patekti du aistruoliai. Ši taisyklė galioja ir abonementus nusipirkusiems sirgaliams. Ateikite, sirkite ir padėkiti "Šiauliams" laimėti.