LKL. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 75:88

(0)

"Šiaulių" krepšininkai po dramatiškos kovos svečiuose 88:75 palaužė "Lietkabelio" ekipą ir LKL čempionate iškovojo 11-ąją pergalę.

SERIJA. Pastarąjį kartą pergalę LKL čempionate "Šiaulių" krepšininkai šventė prieš mėnesį, kai namuose 90:82 parklupdė Prienų ir Birštono "Vytautą". Po to sekė keturios iš eilės nesėkmės - svečiuose 78:82 suklupta prieš Kėdainių "Nevėžį", namuose 64:80 pralaimėta Kauno "Žalgiriui", svečiuose 58:79 neatsilaikyta prieš Vilniaus "Lietuvos rytą", namuose 90:94 nusileista Pasvalio "Pieno žvaigždėms".

TRAUMOS I. Šiame mače šiauliečiams padėti negalėjo jau du krepšininkai - prie plyšusio papilvės raumens traumą besigydančio Pauliaus Dambrausko prisijungė Karolis Guščikas. "Šiaulių" puolėjas sekmadienį per rytinę treniruotę susižeidė koją.

TRAUMOS II. Negana to, "Šiaulių" gretos per mačą Panevėžyje dar labiau išretėjo - susižaidė Michaelynas Scottas. Įžaidėjui ketvirtajame kėlinyje atsinaujino čiurnos trauma ir jis aikštę įstengė palikti tik prilaikomas komandos draugų. Kad amerikietis galės grįžti į aikštę, paaiškės pirmadienį.

SUGRĮŽIMAS. Šiose rungtynėse šiauliečiai sulaukė pastiprinimo - į komandą sugrįžo lyderis 23 metų 200 cm ūgio Rokas Giedraitis. Šį krepšininką "Šiauliams" paskolino Vilniaus "Lietuvos rytas". Tiesa, po šių mainų į sostinę iškeliaus Artūras Jomantas.

SŪPUOKLĖS. Pirmoji rungtynių pusė vyko itin lygiai - nė vienai komandai nepavyko susikrauti apčiuopiamesnio pranašumo. Svečiai sėkmingiau pradėjo mačą (8:2, 3 min.), bet šeimininkai netruko išlyginti žaidimą. Iki didžiosios pertraukos panevėžiečiai dvitaškius metė pavydėtinu 88 proc. taiklumu - pataikė 14 iš 16 metimų. "Šiaulius" gelbėjo pavyzdinga kova dėl atšokusio kamuolio - "lenta" buvo laimėta 17:14.

SPURTAS. Po didžiosios pertraukos svečiai spurtavo 10:0 - 45:36 (23). Kėlinio pabaigoje baudas sumetus Gintarui Leonavičiui, "Šiaulių" pranašumas pirmąsyk pasiekė dviženklę ribą - 57:47 (27). Tačiau per likusią kėlinio atkarpą tris tritaškius pataikė Simas Buterlevičius ir panevėžiečiai priartėjo iki 59:61 (30).

LŪŽIS. Iniciatyvą perėmę šeimininkai ilgai pirmavo 1-4 taškais, kol tritaškį smeigė R.Giedraitis, o Davidas Dudzinskis taikliomis baudomis sugrąžino svečiams trapų pranašumą - 70:69 (34). Kėlinio viduryje penkių pražangų limitą išnaudojo D.Dudzinskis, o netrukus prie jo prisijungė ir Domagojus Bubalo. Tačiau Gedimino Petrausko auklėtiniai pergalės nebeišleido - šeimininkai skubėjo atakuoti, o pavyzdingai gynėsi svečiai rengė greitas kontratakas. Lūžis įvyko, kai vieną ataką tiksliu metimu iš baudos aikštelės užbaigė A.Jomantas, o kitoje dvitaškį su ekstra baudos metimu pataikė R.Giedraitis (79:72, 38). Nors Miljanas Pavkovičius dar bandė tiksliu tritaškiu atkurti intrigą, ją užgesino perdavimą iš R.Giedraičio gavęs ir greitą kontrataką užbaigęs A.Jomantas.

SKAIČIAI. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 75:88 (18:15, 18:20, 23:26, 26:27). Teisėjai T.Jasevičius, M.Gudas ir A.Gelažius.
"Lietkabeliui" taškų pelnė: J.Žuža 19 (7/9 dvit.), S.Buterlevičius 18 (4/6 trit.), M.Pavkovičius 15 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), A.Labuckas ir M.Iličius po 8, J.Kazakauskas 3, J.Love'as ir V.Vasylius po 2;
"Šiauliams": A.Jomantas 18 (6/6 dvit., 2/7 trit., 5 atk. kam.), D.Dudzinskis 15 (4/4 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud., 6 atk. kam.), R.Giedraitis 14 (2/2 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.), A.Marei 13 (4/5 dvit., 5/6 baud., 12 atk. kam.), M.Scottas ir G.Leonavičius po 10 (E.Mološčiakas, C.Ayersas).