LKL. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 75:62

Martynas Echodas buvo rezultatviausias rungtynių žaidėjas - aukštaūgis pelnė 18 taškų. Foto: Gintaras ŠIUPARYS / "Lietuvos rytas"

Išretėjusi "Šiaulių" ekipa garbingai kovėsi su vienais LKL favoritų "Lietkabelio" krepšininkais - svečiuose pralaimėta 62:75.

ISTORIJA. Pirmajame LKL čempionate rate komandos kovojo Šiauliuose. Pernai spalio 29 d. vykusią dvikovą šeimininkai pralaimėjo 65:101 (Asenso Ampimas 16, Devinas Pattersonas 12, Tomas Lekūnas 11 / Mindaugas Lukauskis ir Kšištofas Lavrinovičius po 15). Antrojo rato mačas gruodžio 20-ąją vėl vyko Šiauliuose, o pergalę vėl išsivežė svečiai - 98:78 (K.Lavrinovičius 23, Žygimantas Janavičius 13 / Vladyslavas Koreniukas 24, Darius Gvezdauskas 14, Martynas Echodas 11).

NETEKTYS. Trečiojo rato dvikovoje "Šiauliai" teturėjo vos 8 žaidėjus, nes komandą paliko A.Ampimas ir Maurice'as Bowmanas. Amerikiečiai dėl vėluojančio atlyginimo kelias rungtynes atsisakė žaisti ir treniravosi individualiai, o galiausiai apsisprendė važiuoti namo. Komandoje liko du legionieriai - amerikietis įžaidėjas D.Pattersonas ir ukrainietis "centras" V.Koreniukas.

BANGOS. Nepaisant didžiulių praradimų, svečiai kaip reikiant kibo į atlapus šeimininkams. Šiauliečiai pirmi pelnė taškų - sąskaitą atidarė abi baudas pataikęs M.Echodas. Lygi kova virė iki kėlinio vidurio - 11:11 (6 min.). Panevėžiečiai atitrūko baudų metimais, o persvarą padidino tritaškį pataikęs Benas Madgenas - 19:11 (9). Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai pataikė dar vieną tritaškį, skirtumas šoktelėjo iki 24:15 (11). Kėlinio viduryje panevėžiečiai spurtavo dar kartą ir atitrūko 38:21 (16), bet šiauliečiai nenuleido rankų ir Tomo Lekūno, M.Echodo bei Dariaus Gvezdausko metimais nurėžė skirtumą iki 28:38 (18).

KOVINGUMAS. Svečiai aršiai priešinosi ir po didžiosios pertraukos, nors jėgos ir nebuvo lygios. Tačiau pasiaukojanti kova dėl kiekvieno kamuolio neleido "Lietkabelio" ekipai panaikinti intrigą. Lūžis įvyko paskutiniajame ketvirtyje, kai svečių žaidimą ėmė kaustyti nuovargis. Tuo pasinaudoję šeimininkai netruko susikrauti lemtingą persvarą - 71:53 (37).

LYDERIS. "Šiaulius" į priekį traukė M.Echodas. Jaunasis auikštaūgis pelnė daugiausia taškų (18), geriausiai kovojo baudos aikštelėje (sugriebė 9 kamuolius) ir buvo naudingiausias mačo žaidėjas (surinko 24 naudingumo balus).

SKAIČIAI. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 75:62 (21:15, 21:16, 15:12, 18:19).
"Lietkabeliui" taškų pelnė: S.Galdikas 14 (7/11 dvit.), Ž.Skučas ir B.Madgenas po 13, L.Williamsas 11, K.Lavrinovičius 9, T.Rinkūnas 5, D.Tarolis ir M.Lukauskis po 4, Ž.Janavičius 2 (D.Lavrinovičius, L.Aukštikalnis);
"Šiauliams": M.Echodas 18 (6/11 dvit., 6/6 baud., 9 atk. kam., 24 naud. bal.), T.Lekūnas 12, V.Koreniukas ir D.Gvezdauskas po 9, D.Pattersonas 6, R.Pipiras ir A.Čepulis po 4 (D.Sabeckis).
Atkovota kamuolių 34 ir 36, perimta 9 ir 6, rezultatyvių perdavimų 21 ir 15, padaryta klaidų 15 ir 21, blokuota metimų 6 ir 0.
Taiklumas: 21/39 (54 proc.) ir 17/39 (44) dvitaškių, 7/25 (28) ir 5/19 (26) tritaškių, 12/16 (75) ir 13/17 (76) baudų.