LKL. Kėdainių "Nevėžis" - "Šiauliai" 82:78

(0)

"Šiaulių" ekipai nepavyko pratęsti pergalių serijos iki trijų. Serija nutrūko Kėdainiuose - pergalę po dramatiško mūšio 82:78 išplėšė šeimininkai.

ISTORIJA. Tai buvo trečioji "Šiaulių" ir "Nevėžio" akistata šį sezoną. Per pirmąsias dvikovas po pergalę pasidalijo namuose žaidusios ekipos. Pirmajame rate sensacingą pergalę per pratęsimą išplėšė "Nevėžis" - 94:88 (S.Nimley 25, G.Johnsonas 15, T.S.Kingas 13 / D.Dudzinskis 23, A.Marei 21 (10 atk. kam.), G.Leonavičius 14). Po poros mėnesių šiauliečiai nanuose atsirevanšavo - 82:80 (A.Jomantas 17, D.Dudzinskis 16, A.Marei 15 / D.Gvezdauskas ir E.Ežerskis po 14, M.Kupšas 13).

SITUACIJA. Abiem ekipoms ši dvikova buvo išskirtinės svarbos. Turnyro lentelės viduryje dabar tokia grūstis, kad net viena pergalė būtų leidusi šiauliečiams šoktelti iki 4 vietos. Ne mažiau mačas buvo svarbus "Nevėžiui", kuris su Pasvalio "Pieno žvaigždėmis" varžosi dėl vietos pajėgiausiųjų aštuonete.

SUGRĮŽIMAS. Šiose rungtynėse "Šiaulių" komandai jau galėjo padėti Michaelynas Scottas. Klaipėdoje čiurną susižeidusį amerikietį įžaidėją apžiūrėję medikai buvo konstatavę, kad krepšininkui sezonas jau baigtas - lūžo pėda. Tačiau paaiškėjo, kad gynėjas atsipirko čiurnos raiščių patempimu, o gydytojai lūžiu palaikė senos traumos padarinius. M.Scottas aikštėje praleido 20 min., per kurias pelnė 9 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po kamuolį. Antrasis traumuotas įžaidėjas Paulius Dambrauskas žaisti dar negali.

LENKTYNĖS. Pirmajame kėlinyje virė bekompromisė kova - pirmaujanti ekipa keitėsi net 8 kartus. Ne mažiau intriguojančiai komandos kovojo ir antrajame ketvirtyje. Šeimininkus į priekį traukė Darius Gvezdauskas, kuris vien iki didžiosios pertraukos pelnė 15 taškų (2/2 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.). Šiauliečiai per pirmuosius du kėlinius įmetė vos 1 tritaškį iš 9, o kovą po krepšiais pralaimėjo net 8:15. Tad nenuostabu, kad "Nevėžis" buvo sugebėjęs susikrauti ir dviženklį pranašumą - 48:37. Šeimininkų spurtą nutraukti pavyko tik paskutiniąją kėlinio minutę, kai iš pradžių baudą, o po to dvitaškį įmetė Davidas Dudzinskis.

DRAMA. Po pertraukos svečiai akivaizdžiai pagerino gynybą ir suvaržė kėdainiečių puolimą. Šeimininkai blaškėsi, o svečiai M.Scotto, Assemo Marei ir Gintaro Leonavičiuas taikliais metimais išlygino rezultatą - 52:52 (26 min.). Prieš lemiamą ketvirtį "Nevėžiui" pavyko išsaugoti trapią taško persvarą - 58:57 (30). Ketvirtojo kėlinio viduryje A.Marei dviem tiksliais metimais iš po krepšio buvo išvedęs svečius į priekį 69:65 (35). Tačiau tada šeimininkus į priekį vėl trūktelėjo per rankas tritaškį pataikęs D.Gvezdauskas. Netrukus šis snaiperis pridėjo dar ir dvitaškį, o tada lyderio vaidmenį perėmė Aidas Viskontas. Įžaidėjas per dvi atakas pelnė 5 taškus, o kėdainiečių pranašumas pasiekė 4 taškų ribą - 75:71 (37). Šiauliečiai sukandę dantis vijosi šeimininkus, bet koją kišo netaiklūs tolimi metimai - antrojoje mačo pusėje "Šiaulių" ekipa prašovė dar 10 tritaškių. Svečius ėmė gelbėti M.Scottas - vienoje atakoje pelnė dvitaškį, o po to perėmė kamuolį ir išprovokavo pražangą. Amerikiečiui nepavyko išlyginti rezultato - viena bauda skriejo pro šalį, o E.Ežerskis atsakė sudėtingu, bet taikliu dvitaškiu. Negana to, šiauliečiai prarado kamuolį, todėl teko gelbėtis pražangomis. Deja, ir ši taktika rezultato nedavė - šeimininkai per paskutines porą minučių pataikė 5 baudas iš 6.

SPRAGOS. Antrojoje mačo pusėje "Šiaulių" krepšininkai gerokai sėkmingiau grūmėsi baudos aikštelėje - kova dėl atšokusio kamuolio buvo laimėta 27:26. Tačiau didžiausia šiauliečių problema per šį mačą buvo taiklumas. Svečiai iš toli atakavo 19 kartų, bet pataikė vos sykį. Vienintelio taiklaus tritaškio autorius - amerikietis D.Dudzinskis. Negana to, "Šiaulių" krepšininkai pramėtė dar ir 10 baudų - tikslus buvo 21 iš 31 metimo.
SKAIČIAI. "Nevėžis" - "Šiauliai" 78:82 (21:22, 27:18, 10:17, 24:21). Teisėjai J.Laurinavičius, A.Ramanauskas ir J.Barkauskas.
"Nevėžiui" taškų pelnė: D.Gvezdauskas 23 (4/8 trit.), O.Kolčenka 16 (8/11 baud.), M.Kupšas 12 (6 kld.), T.S.Kingas 9, E.Ežerskis 8, A.Viskontas ir A.Aleksandrovas po 5, S.Kymantas 4 (V.Volkus);
"Šiauliams": A.Marei 21 (8/14 dvit., 5/8 baud., 10 atk. kam., 4 kld.), G.Leonavičius 15, D.Dudzinskis 14 (1/3 trit.), M.Scottas 9, A.Jomantas 7, K.Guščikas 6 (0/5 trit.), C.Ayersas 5 (0/8 trit., 5 rez. perd.), E.Mološčiakas 1 (A.Sajavičius).

VARŽOVAS. Kitas rungtynes "Šiaulių" ekipa žais po savaitės. Vasario 7-ąją šiauliečiai namuose bandys mesti iššūkį čempiono titulą ginančiam Kauno "Žalgiriui". Rungtynių pradžia 17 val.