LKL. "Juventus" - "Šiauliai" 81:67

"Šiaulių" krepšininkai svečiuose kaip reikiant kibo į atlapus Utenos ekipai, bet šeimininkams po pertraukos vis dėlto pavyko perlaužti mačo eigą ir laimėti 81:67 (15:24, 26:17, 26:12, 14:14).

ISTORIJA. Šį LKL čempionate "Šiaulių" ekipa jau du kartus žaidė su uteniškiais, ir abukart pralaimėjo. Pirmoji dvikova pernai spalio 5-ąją įvyko Utenoje, kur šeimininkai šventė pergalę 98:79 (Aaronas Bestas 21, Vytautas Šulskis 17 / Maurice'as Bowmanas 26, Asenso Ampimas 17). Antra akistata Šiauliuose buvo gerokai atkaklesnė, bet pergalę 76:65 (Vaidas Čepukaitis 16, Valdas Vasylius 13 / Matas Jucikas 17, Donatas Sabeckis 26) išsivežė svečiai.

POKYČIAI. Šiose rungtynėse "Šiauliams" nebeatstovo Matas Jucikas ir Tadas Pažėra. Aukštaūgį M.Juciką nusprendė susigrąžinti Klaipėdos "Neptūnas", o gynėjas T.Pažėra persikėlė žaisti į žemesnės lygos klubą. Be to, komandai dėl vėluojančio atlyginimo nebepadeda Asenso Ampimas ir Maurice'as Bowmanas. Tad šiam mačui "Šiauliai" teįregistravo 9 žaidėjus - pirmąkart prisijungė ir Mantvydas Žukauskas. Tiesa, klubo vadovo Mindaugo Žukausko vyresnysis sūnus aikštėje nepasirodė.

BANGA. Nors rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė uteniškiams, svečiai kaip reikiant kibo į atlapus. Baigiantis pirmajam ketvirčiui, šiauliečių pranašumas po Vladyslavo Koreniuko ir Martyno Echodo metimų jau buvo netgi dviženklis - 24:13 (8-ąją min.).

LŪŽIS. Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo dviem dėjimais, bet Ryčio Pipiro tolimas šūvis vėl sugrąžino dviženklį pranašumą - 29:19 (12). Šiauliečiai visą kėlinį neleido varžovams prisivyti, bet pačioje ketvirčio pabaigoje tritaškį įskraidino Valdas Vasylius, Jamaras Diggsas pataikė dvitaškį, o su finaline sirena netaiklų komandos draugo metimą pataisė ir rezultatą išlygino Ovidijus Galdikas - 41:41. Sėkmingiau šeimininkams sekėsi ir po pertraukos - "Juventus" ekipa iki trečio kėlinio vidurio laimėjo atkarpą 9:3 (50:44, 25). Šiauliečių puolimas visiškai strigo, todėl Vaidas Čepukaitis netrukus padidino skirtumą iki dviženklės ribos (58:47, 28). Nuo šio momento Antano Sireikos auklėtiniai nebeleido atkurti intrigos - iki finalo sirenos pirmavo saugiu atstumu.

SKAIČIAI. "Juventus" - "Šiauliai" 81:67 (15:24, 26:17, 26:12, 14:14).
"Juventus" taškų pelnė: V.Vasylius 19 (3/4 trit., 5 rez. perd.), V.Čepukaitis 17 (9 atk. kam.), O.Galdikas 11 (4 blk.), D.Šalenga 9, J.Diggsas 8, V.Šulskis 7, A.Bestas 6, D.Bičkauskis 3, G.Sirutavičius 1;
"Šiauliams": M.Echodas 19 (6/12 dvit., 7/10 baud., 12 atk. kam.), D.Sabeckis 17 (5/7 dvit., 2/7 trit., 5 rez. perd.), V.Koreniukas 14 (7/13 dvit., 5 kld.), T.Lekūnas 8, R.Pipiras 6, A.Čepulis 3 (D.Pattersonas, D.Gvezdauskas).
Taiklumas: 24/51 (47 proc.) ir 20/42 (48) dvitaškių, 6/18 (33) ir 6/19 (32) tritaškių, 15/19 (79) ir 9/15 (60) baudų. Atkovota kamuolių 44 ir 32, perimta 11 ir 7, rezultatyvių perdavimų 24 ir 16, padaryta klaidų 12 ir 14, blokuota metimų 6 ir 1.

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais sausio 21-ąją - svečiuose rungtyniaus su vienais pirmenybių lyderių Panevėžio "Lietkabelio" krepšininkais.