LKL. "Dzūkija" - "Šiauliai" 94:64

Šiauliečiai puikiai kovojo pirmąją mačo pusę, bet po to žaidimas subyrėjo. Atkarpą net 25:0 laimėję "Dzūkijos" krepšininkai džiaugėsi pergale 94:64.

ISTORIJA. Maču su Alytaus "Dzūkija" šiauliečiai pradėjo šį LKL čempionatą. Pirmenybių atidarymo mače dramatišką iškovojo svečiai iš Dzūkijos - 82:78 (Paulius Morkeliūnas 19, Karolis Guščikas 16, Jamesas Gavinas 13 / Devinas Pattersonas 18, Tre Bowmanas 14, Allenas Westas 13).

PROGNOZĖ. LKL oficiali lažybų svetainė "Orakulas" prognozavo, kad mačą laimės dzūkai - jų galimybė laimėti įvertinta 78 proc. "Dzūkijos" ekipai šis mačas buvo gyvybiškai svarbus, nes pergalė garantavo patekimą į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro atkrintamąsias varžybas. "Šiauliai" į šį turnyrą patekti nebeturėjo galimybių. Šiauliečiai buvo nuvertinti ir dėl išvykų sindromo - abi pergalės čempionate iškovotos namų arenoje.

LENKTYNĖS. Nors alytiškiai pirmi atidarė taškų sąskaitą, svečiai šovė į priekį ir kėlinio viduryje pirmavo 10:6 (4 min.). Baigiantis kėliniui šiauliečiai po Devino Pattersono dvitaškio su ekstra baudos metimu nutolo 20:15 (8), bet paskutinę atkarpą sėkmingiau sužaidė Alytaus ekipa. Paskutinę akimirką iš po krepšio pataikęs Karolis Guščikas persvėrė rezultatą - 22:21. Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 6:0, ir svečių treneriai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Po jos tritaškį švystelėjo Darius Gvezdauskas, o Martynas Echodas dvitaškiu išlygino rezultatą - 27:27 (15). Tada lyderio vaidmens ėmėsi Donatas Sabeckis - gynėjas įskraidino du tritaškius iš eilės. Po antrojo tolimo šūvio šeimininkai įsigudrino prasižengti prieš Matą Juciką, kuris sumetė abi baudas. Per ataką net 5 taškus pelnę svečiai nutolo 38:34 (18). Deja, netrukus teisėjai D.Sabeckį nubaudė nesportine pražanga, o alytiškiai išlygino rezultatą. Vis dėlto šiauliečiams pavyko įgyti taško persvarą - 44:43. Per pirmąją mačo pusę svečiai pavyzdingai metė tritaškius - įmetė 7 iš 14.

LŪŽIS. Trečiojo kėlinio pradžioje pagaliau pirmą metimą pataikė Vladyslavas Koreniukas. Kitoje atakoje "centras" išprovokavo nesportinę pražangą, bet prametė abi baudas. Šiauliečių puolimas strigo - per kėlinį tikslo nebepasiekė visi 7 tritaškiai. "Dzūkijos" komanda paskutinę ketvirčio atkarpą spurtavo 9:0 ir susikrovė rekordinę 8 taškų persvarą (62:54). Negana to, šeimininkai ketvirtojo kėlinio pradžia palaidojo visas svečių viltis pakovoti dėl pergalės, nes alytiškiai spurtavo dar kartą - 5 min. atkarpą laimėjo 16:0, ir viskas tapo aišku - 54:78 (35).

SKAIČIAI. "Dzūkija" - "Šiauliai"  (22:21, 21:23, 19:10,
"Dzūkijai" taškų pelnė: J.Gavinas 16 (4/6 trit.), J.Kazakauskas 13, P.Morkeliūnas 12, K.Guščikas ir O.Mačernis po 11, P.Danisevičius 10, A.Kaširovas 9, G.Navickas 8, A.Hernandezas (10 rez. perd.) 4;
"Šiauliams": D.Sabeckis 13, D.Gvezdauskas 10 (1/7 trit.), T.Lekūnas 9, A.Čepulis ir D.Pattersonas po 8, M.Echodas 7, V.Koreniukas 4, R.Pipiras 3, M.Jucikas 2.
Atkovota kamuolių 41 ir 24, perimta 11 ir 8, rezultatyvių perdavimų 28 ir 9, padaryta klaidų 14 ir 15.