LKL. "Dzūkija" - "Šiauliai" 69:51

Trečiai pergalei LKL čempionate paeiliui šiauliečiams pristigo jėgų - išvykoje 51:69 (9:16, 9:20, 19:15, 14:18) pralaimėta Alytaus "Dzūkijai".

SITUACIJA. "Šiaulių" ekipa per pastarąsias 4 rungtynes buvo iškovojusi 3 pergales ir turnyro lentelėje pasivijo Kėdainių "Nevėžį". Tačiau dėl prastesnio trapusavio rungtynėse pelnytų ir praleistų taškų santykio šiauliečiai nepakilo iš paskutinės vietos. Tad iki reguliariojo čempionato pabaigos Vaido Pauliukėno auklėtiniams būtina laimėti nors kartą ir viltis, kad "Nevėžis" pergalių nebeiškovos. Šiauliečiams liko mačai namuose su Kauno "Žalgiriu" ir Prienų "Vytautu" bei rungtynėse uostamiestyje su "Neptūnu". Kėdainiečių laukia išvykos į Prienus ir Uteną bei mačas namuose su "Lietkabeliu".

GINKLAS. Jau pirmos mačo minutės parodė, kad trumpą atsarginių suolą turinčius šiauliečius gerokai išsekino rungtynių maratonas - mačas Alytuje buvo trečias per 6 dienas. Ypač sunkiai "Šiaulių" krepšininkams sekėsi puolant - per pirmą kėlinį pelnyti vos 9 taškai. Antrajame svečius nokautavo "Dzūkijos" legionerius Jamesas Gavinas. Amerikietis įskraidino tris tritaškius paeiliui ir iniciavo  spurtą, per kurį šeimininkai susikrovė didžiulę persvarą - 30:11 (15-ąją min.). taupydami jėgas svečiai gynėsi aikšte, o alytiškiams stulbinamai sekėsi atakuoti iš toli.

CHARAKTERIS. Po pertraukos vaizdas kiek pasikeitė. Svečiai pamažu ėmė tirpdyti skirtumą ir atkūrė intrigą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Martynas Echodas ir Donatas Sabeckis dvitaškiais nurėžė alytiškių persvarą iki 43:53 (33). Bet po to sekė keturios netikslios atakos ir "Dzūkija" snaiperių pastangomis atsitiesė. Dar vienam lemiamam šturmui svečiai nebeturėjo jėgų.

DEBIUTAS. Šiose rungtynėse debiutavo "Šiaulių" naujokas Gytis Neimantas. 18-metis aukštaūgis aikštėje pasirodė likus mažiau kaip minutei iki finalo sirenos. Tačiau keliasdešimties sekundžių jam pakako puolant sugriebti atšokusį kamuolį ir tiksliai atakuoti krepšį.

VARŽOVAS. Kitas rungtynes šiauliečiai žais jau šį ketvirtadienį. Į Šiaulius atvažiuoja LKL čempionas "Žalgiris", tad šiauliečių laukia neeilininis išbandymas. Mačo pradžia - 19 val.

SKAIČIAI. "Dzūkija" - "Šiauliai" 69:51 (16:9, 20:9, 15:19, 18:14).
"Dzūkijai" taškų pelnė: J.Gavinas (4/7 trit.) ir A.Hernandezas (4/7 trit.) po 14, K.Guščikas 11 (12 atk. kam.), G.Navickas 9, A.Kaširovas 8 (9 atk. kam.), P.Morkeliūnas 6, J.Kazakauskas 5 (15 atk. kam.), P.Danisevičius 2 (M.Pocevičius, O.Mačernis);
"Šiauliams": D.Sabeckis 14 (5/6 dvit., 1/8 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Lekūnas 13 (1/7 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam.), M.Echodas 8, V.Koreniukas 5, P.Hillas, L.Aukštikalnis ir R.Pipiras po 3, G.Neimantas 2 (A.Čepulis, M.Žukauskas).
Taiklumas: 14/55 (25) ir 13/36 (36) dvitaškių, 11/24 (46) ir 6/26 (23) tritaškių, 8/12 (67) ir 7/12 (58) baudų.
Atkovota kamuolių 56 ir 44, perimta 7 ir 3, rezultatyvių perdavimų 16 ir 10, padaryta klaidų 10 ir 15.