LKL. Alytaus "Dzūkija" - "Šiauliai" 79:86

"Šiaulių" krepšininkai svečiuose 86:79 palaužė Alytaus "Dzūkiją" ir čempionate iškovojo 12-ąją pergalę.

ISTORIJA. Šiame LKL čempionate komandos jėgas išmėgino dukart. Abu mačus laimėjo “Šiaulių” krepšininkai. Šiauliečiai pirmojo rato dvikovą  namuose laimėjo 71:60 (Paulius Dambrauskas 14, Davidas Dudzinskis 12, Cameronas Ayersas ir Michaelynas Scottas po 10 /  Martynas Paliukėnas, Adamas Lapeta ir Osvaldas Mačernis po 12, Nerijus Varnelis 11). Antrajame rate “Šiauliai” išvykoje palaužė varžovus 73:68 (C.Ayersas 21, M.Scottas 13, Artūras Jomantas ir Domagojus Bubalo po 10 / A.Lapeta 17, Tadas Rinkūnas ir Linas Lekavičius po 14).

PROBLEMA. Pirmajame  ketvirtyje žaidimas vyko taškas į tašką. Svečiams po C.Ayerso tritaškio buvo pavykę nutolti 8:5 (6 min.), bet likusią atkarpą kur kas sėkmingiau sužaidė alytiškiai. “Šiaulių” krepšininkams pirmoje mačo pusėje nepavyko išspręsti Juliaus Juciko problemos. Ilgametis “Šiaulių” krepšininkas jau antrojo ketvirčio pradžioje buvo pelnęs 14 iš 24 komandos įmestų taškų. “Dzūkija” stabtelėjo, kai pavargęs J.Jucikas sėdo ant atsarginių suolo. Svečiai pelnė 9 taškus be atsako ir vėl išsiveržė į priekį – 33:29 (18). Alytaus ekipos strategas Andrejus Urlepas skubiai sugrąžino J.Juciką, bet tai nepadėjo – įsibėgėję svečiai laimėjo pirmąją mačo pusę 38:35. Didžiausia šiauliečių problema tapusio J.Juciko sąskaitoje po dviejų kėlinių – net 18 taškų (5/7 dvit., 8/9 baud.). Tam aukštaūgis nesugaišo nė 10 minučių.

LENKTYNĖS. Po pertraukos pirmąją šeimininkų ataką tritaškiu užbaigęs Osvaldas Mažernis išlygino rezultatą. “Šiaulių” ekipos atsakas buvo  galingas – tritaškę “bombą” įskraidino M.Scottas, dvitaškį iš po krepšio pelnė Assemas Marei, o iš Roko Giedraičio kamuolį gavęs D.Dudzinskis sugrūdo jį į krepšį – 45:38. “Dzūkija” bandė šiauliečius pristabdyti minutės pertraukėle, bet svečių spurtas nenutrūko – galingu dėjimu  kamuolį sugrūdo A.Marei (47:38, 24-ąją min.). Alytiškiai atsakė dviem tiksliomis atakomis, bet jų spurtą sustabdė po krepšiu  galingai darsyk sužaidęs A.Marei ir tritaškį įmetęs R.Giedraitis – 52:42 (26). Po trijų ketvirčių “Šiaulių” ekipos pranašumas - 7 taškai (60:53).

DRAMA. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečius į priekį trūktelėjo dukart paskutinėmis atakos sekundėmis pataikęs C.Ayersas. Iš  pradžių snaiperis per rankas įmetė dvitaškį, o po to pridėjo ir ne mažiau sudėtingą tritaškį – 66:55 (32). Kėlinio viduryje svečiai turėjo progą užgesinti intrigą, bet prametė 4 baudas iš eilės. Tuo tarpu O.Mačernis įskraidino tritaškį ir nurėžė skirtumą iki 62:70 (35). “Dzūkijos” sirgalius po kelių akimirkų nutildė tritaškę “bombą” pataikęs G.Leonavičius. Likus žaisti 1 min. 40 sek., alytiškiai pakilo į lemiamą spurtą - sumažino atsilikimą iki 69:75. Tačiau kitoje atakoje aistras prigesino M.Scottas. Tašką padėjo paskutinę minutę dar vieną tritaškį įskraidinęs C.Ayersas – 80:71. Šeimininkai bandė gelbėtis pražangomis, sumažino atsilikimą, bet trečią kartą pergalę tarpusavio dvikovose iškovojo šiauliečiai – 86:79.

MINTYS. "Pergalę lėmė labai geras komandos nusiteikimas. Puiki atmosfera buvo ir ant suolo - visi palaikė vienas kitą. Vyrai šaunuoliai, nes kovojo dėl kiekvieno centimetro. Mes, treneriai, esame dėkingi už tokį atsidavimą. Pirmus du kėlinius nesusitvarkėme su Juliumi, bet po to tapo lengviau. Nieko labai nepakeitėme, tik kelis akcentus gynyboje. Būtent taip gintis buvome suplanavę nuo pat pradžių, bet ne visiškai laimėmės žaidimo plano.Be to, antroje mačo pusėje kur kas geriau kovėmės baudos aikštelėje, nebedavėme antrųjų šansų. Nuotaika išties puiki, bet džiaugtis nėra kada. Komandai reikia atsigauti ir fiziškai, ir emociškai, nes ketvirtadienį laukia ne mažiau sunkus mūšis Jekabpilyje. Žinome, kad bus labai sunku, bet šį sezoną lengvų rungtynių nebūna. Nors "Dzūkija" ir yra paskutinėje lentelės vietoje, tai - puiki komanda. Turnyro lentelė to neparodo", - pergale džiaugėsi "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

SKAIČIAI. "Dzūkija" - "Šiauliai" 79:86 (18:13, 17:25, 18:22, 26:26).
"Dzūkijai" taškų pelnė: J.Jucikas 23 (6/10 dvit., 11/13 baud., 8 išpr. praž.), J.Robinsonas 14, O.Mačernis 13 (3/8 trit.), A.Eitutavičius 8, G.Gustas 6, L.Lekavičius 5, T.Urbonas 4, T.Rinkūnas ir S.Serapinas po 3 (E.Jezukevičius);
"Šiauliams": A.Marei (7/10 dvit., 3/8 baud., 12 atk. kam.) ir C.Ayersas (4/8 trit., 6 išpr. praž.) po 17, G.Leonavičius 12, R.Giedraitis ir M.Scottas po 10, D.Bubalo ir K.Guščikas po 6, D.Dudzinskis ir E.Mološčiakas po 4.
Taiklumas: 19/36 (53 proc.) ir 24/37 (65) dvitaškių, 7/25 (28) ir 8/26 (31) tritaškių, 20/27 (74) ir 14/24 (58) baudų. Atkovota kamuolių 33 ir 38, perimta 4 ir 6, rezultatyvių perdavimų 13 ir 15,  padaryta klaidų 9 ir 9.