LKL ketvirtfinalis. "Šiauliai" - "Neptūnas" 93:84

(0)

"Šiaulių" ekipa atsitiesė po nesėkmės išvykoje ir savo žiūrovų akivaizdoje parklupdė "Neptūną" - 93:84 (21:16, 21:23, 19:23, 32:22). Serijos rezultatas lygus - 1:1.

SERIJA. Tai buvo septintoji "Šiaulių" ir "Neptūno" akistata šį sezoną. Iki LKL ketvirtfinalio geriau sekėsi šiauliečiams. Jie namuose pralaimėjo pirmąjį sezono mūšį – 68:75, bet po to du kartus iš eilės svečiuose palaužė klaipėdiečius – 83:74 ir 73:68. „Neptūnas“ pasiekė saldų kerštą Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje – iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę 96:58. Per paskutinę akistatą LKL reguliariajame čempionate vėl pergalę šventė šiauliečiai, kurie namuose parklupdė uostamiesčio ekipą 79:74. LKL ketvirtfinalio iki trijų pergalių seriją sėkmingiau pradėjo šeimininkai, po dramatiško mūšio įveikę "Šiaulių" krepšininkus 83:77.

LENKTYNĖS. Ne mažiau dramatiškos buvo ir antrosios LKL ketvirtfinalio serijos rungtynės - per visą mačą nė vienai ekipai nepavyko įgyti dviženklio pranašumo. Per mačą pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, o rezultatas lygus buvo net 13 kartų. Tiesa, didžiąją dalį trapia persvara pirmavo šeimininkai.

LŪŽIS. Labiausiai atmosfera įkaito paskutiniajame kėlinyje - likus rungtyniauti mažiau kaip 4 min. rezultatas po Arvydo Šikšniaus tritaškio vėl tapo lygus 73:73 (37). Tačiau tada prasidėjo Roko Gedraičio solinis pasirodymas. "Šiaulių" lyderis dvi atakas iš eilės užbaigė tritaškėmis "bombomis" per varžovo rankas - 79:76 (38). Po svečių minutės pertraukėlės tritaškį švystelėjo ir Mindaugas Girdžiūnas, bet R.Giedraitis perėmė kamuolį ir savąją sąskaitą papildė dvitaškiu. Klaipėdiečiai ėmė blaškytis, o gynyboje pasiaukojančiai žaidę šeimininkai niekais vertė visas varžovų pastangas. "Neptūno" ekipa bandė gelbėtis pražangomis, bet tai nedavė naudos - per paskutiniąją minutę "Šiaulių" krepšininkai sumetė visas 12 baudų.

REKORDAS. "Šiaulių" snaiperiui R.Giedraičiui tai buvo įspūdingiausias mačas per karjerą. Jaunasis puolėjas per 35 min. pelnė 27 taškus (3/5 dvit., 4/6 trit., 9/12 baud.), sugriebė 8, perėmė 5 kamuolius, išprovokavo net 8 varžovų pražangas ir rungtynes užbaigė su 42 naudingumo balais sąskaitoje. Pastarasis rodiklis - LKL atkrintamųjų varžybų rekordas.

X FAKTORIUS. "Šiaulių" kapitonas Gintaras Leonavičius pirmoje mačo pusėje tūnojo komandos draugų šešėlyje. Tačiau po pertraukos gynėjas ne tik neutralizavo "Neptūno" įžaidėją Danielį Ewingą, bet ir tempė komandą į priekį. G.Leonavičius antroje mačo pusėje išnaudojo savo patirtį - meistriškai provokavo varžovus prasižengti. Labiausiai patyręs šeimininkų krepšininkas baudas metė be klaidų - pataikė visas 12.

GINKLAS. "Šiaulių" ekipa baudė varžovus jų pačių ginklu - taikliais tolimais metimais. Šeimininkai per rungtynes pataikė 10 iš 23 tritaškių (44 proc.), o svečių taikiklis buvo išsiderinęs - tikslą pasiekė 7 iš 24 bandymų (29 proc.). Šiauliečių gynyba nesuvaržė tik M.Girdžiūno, kuris pataikė 3 iš 4 tolimų metimų.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Neptūnas" 93:84 (21:16, 21:23, 19:23, 32:22). Teisėjai G.Vilius, A.Šukys ir M.Večerskis.
"Šiauliams" taškų pelnė: R.Giedraitis 27 (3/5 dvit., 4/6 trit., 9/12 baud., 8 atk. kam., 42 naud. bal.), G.Leonavičius 15 (12/12 baud.), C.Ayersas 14 (3/4 trit.), A.Marei (7 atk. kam.) ir M.Scottas po 9, K.Guščikas 8, D.Bubalo 7, D.Dudzinskis 4 (E.Mološčikas);
"Neptūnui": M.Girdžiūnas 15 (3/4 trit.), M.Mažeika 14, J.Grantas (10 atk. kam.) ir D.Ewingas po 10, T.Plaistedas ir V.Šarakauskas po 8, A.Brandtas 1 (T.Baderis).