LKL ketvirtfinalis. "Neptūnas" - "Šiauliai" 90:85

(0)

"Šiaulių" ekipa mačo pabaigoje išleido iniciatyvą, pralaimėjo mačą 85:90 ir ketvirtfinalio serijoje atsilieka 1-2. Ketvirtosios rungtynės - gegužės 6 d. 17.30 val. Šiauliuose.

PROGNOZĖ. Oficialus lygos tinklapis ir bendrovės „Orakulas“ ekspertai ir prieš trečiąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes dvikovos favoritu įvardijo Klaipėdos „Neptūną“. Šeimininkų šansai laimėti šį mačą buvo vertinami 70 proc. Prieš pirmas ketvirtfinalio rungtynes klaipėdiečiai buvo vertinti dar labiau – tikimybė siekė 75 proc. Šiek tiek sušvelninti prognozę privertė dvi šiauliečių pergalės „Švyturio“ arenoje reguliariajame čempionate ir įspūdingai sužaistos antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės. Pažymėta, kad uostamiesčio ekipai galvosopį kelia ne tik sekmadienio mače LKL atkrintamųjų varžybų naudingumo rekordą (42 balai) pasiekęs Rokas Giedraitis,  bet ir stabiliai ir patikimai žaidžiantis Gintaras Leonavičius,  bet kada iššauti galintys amerikiečiai ir baudos aikštelės karalius Assemas Marei. „Neptūnas“ yra poros favoritas, bet neveltui D.Adomaitis išskyrė „Šiaulius“ kaip sunkiausią Klaipėdai galėjusį tekti varžovą ketvirtfinalyje“, - rašoma oficialiame lygos tinklapyje www.lkl.lt

SERIJA. Reguliariajame čempionate geriau sekėsi šiauliečiams, kurie laimėjo 3 dvikovas iš 4. Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmąją sezono dvikovą namuose pralaimėjo 68:75, bet po to sekė trys pergalės iš eilės: svečiuose laimėta  83:74 ir 73:68, o namuose – 79:74. Tiesa, „Neptūnas“ pasiekė revanšą Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje – sutriuškino šiauliečius 96:58.  LKL ketvirtfinalio iki trijų pergalių seriją klaipėdiečiai pradėjo sunkia pergale 83:77, o šiauliečiai namuose ją išlygino – laimėjo mačą 93:84.

LENKTYNĖS. Trečiąsias serijos rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Svečiams niekaip nesisekė pataikyti iš toli, tad klaipėdiečiai ėmė pamažu tolti. "Šiaulius" į priekį traukė Assemas Marei, kuris vien per pirmąjį ketvirtį surinko 10 taškų. Pavojaus signalas nuskambėjo, kai "Neptūnas" po Martyno Mažeikos, Traviso Baderio ir Vytauto Šarakausko tritaškių nutolo rekordine 11 taškų persvara - 39:28 (14 min.). Tačiau kovingieji šiauliečiai netruko atsitiesti - baigiantis kėliniui prisivijo varžovus iki 47:50. Pirmąją mačo pusę svečiai pataikė 4 tritaškius iš 11, o klaipėdiečiai - net 8 iš 15. Niekaip savojo žaidimo atrasti negalėjo ir Rokas Giedraitis, kuris iki pertraukos prametė po du dvitaškius ir tritaškius. Šiauliečius gelbėjo drausmė - iki pertraukos svečiai suklydo tik kartą.

DRAMA. Antrojoje mačo pusėje šiauliečiai ne tik pristabdė pern pirmus du kėlinius 15 taškų pelniusį "Neptūno" lyderį Danielį Ewingą, bet ir patys kuris žibėjo puolime. Uraganiškas svečių puolimas leido per trečiąjį kėlinį ne tik pavyti klaipėdiečius, bet ir susikrauti 6 taškų persvarą. Ji galėjo būti dar didesnė, bet paskutinę kėlinio sekundę nedengiamas tritaškio nepataikė Cameronas Ayersas. "Šiaulių" ekipa nedidelę persvarą įstengė išlaikyti beveik visą ketvirtąjį kėlinį. Likus žaisti pusketvirtos minutės, šeimininkai išlygino rezultatą - 75:75. Tada susistumdė A.Marei ir "Neptūno" kapitonas Martynas Mažeika. Teisėjai abu krepšininkus nubaudė techninėmis pražangomis, o apsaugininkams teko jėga tramdyti kelis į aikštę įbėgusius "Neptūno" sirgalius.

LŪŽIS. Kova virė taškas į tašką, kol Jerai Grantas per dvi atakas pelnė 4 taškus ir sukrovė "Neptūnui" 3 taškų pranašumą - 83:80 (38). Šiauliečiai atsakė viena taiklia A.Marei bauda, o šeimininkams tritaškį per R.Giedraičio rankas iš aikštės krašto įskraidino Vytautas Šarakauskas - 86:81 (40). Šiauliečiams išsigelbėti liko tik 43 sek., todėl teko rizikuoti. R.Giedraitis pataikė vieną tritaškį, bet to buvo maža - klaipėdiečiai taikliai metė baudas.

POKYČIAI. Dabar ketvirtfinalio serija keliasi į Šiaulius. Ketvirtasis ir galbūt lemiamas serijos mačas įvyks penktadienį, gegužės 6 dieną. Tačiau įvyko nedidelis pasikeitimas: rungtynės prasidės valanda anksčiau -17.30 val.

SKAIČIAI. Klaipėdos „Neptūnas“ – „Šiauliai“ 90:85 (28:21, 22:26, 12:21, 28:17).Teisėjai J.Laurinavičius, G.Vitkauskas ir G.Gedvilas.
„Neptūnui“ taškų pelnė: D.Ewingas 22, M.Girdžiūnas 17, V.Šarakauskas 12, J.Grantas 10, M.Mažeika 9, T.Baderis 8, A.Butkevičius 6, T.Plaistedas 4, A.Brandtas 2 (A.Šikšnius);
„Šiauliams“: A.Marei (6 atk. kam.) ir R.Giedraitis po 19, M.Scottas 16, G.Leonavičius 9, D.Dudzinskis 8, K.Guščikas 6, D.Bubalo ir C.Ayersas po 4 (E.Mološčiakas).