L.Biručio pastangų nepakako, antrą sykį pralaimėta Panevėžyje

Laurynas Birutis sužaidė naudingiausias rungtynes vilkėdamas „Šiaulių” marškinėlius, tačiau to nepakako pergalei pasiekti ir išsiveržti į priekį ketvirtfinalio serijoje.Mažai pagalbos iš komandos draugų sulaukęs vidurio puolėjas surinko net 38 naudingumo balus, bet Saulės mieto komanda savo varžovams iš Panevėžio neprilygo ir šį kartą. „Lietkabelis” nugalėjo 92:68 (24:15, 30:14, 18:22, 20:17) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Atkaklesnė kova, kurios metu priekyje dar buvo svečiai, truko vos pusę pirmojo kėlinio. Po Lauryno Biručio metimo „Šiauliai” pirmavo 10:8. Tačiau po to įsimėtė panevėžiečių snaiperiai, o be atsako 11 taškų pelnęs „Lietkabelis” ne tik nutolo, bet ir susikrovė dviženklę persvarą po Dominiko Mavros dvitaškio su pražanga – 24:14.

Visus rungtynių klausimus šeimininkai išsprendė per 5 antrojo kėlinuko minutes. Per jas šiauliečiai pelnė vos 3 taškus, tuo tarpu „Lietkabelis” neturėjo problemų įveikti varžovų gynybos ir įgijo 21 taško pranašumą – 38:17. Negana to, artėjant pertraukai Žanis Peiners pataikė iš tolį, o teisėjai įžvelgė ir Akeemo Wrighto taisyklių pažeidimą. Amerikietis tokiu sprendimu liko nepatenkintas bei užsidirbo ir techninę pražangą. Po baudų metimų šeimininkai susikrovė jau 25 taškų persvarą (46:21).

Vis tik, šis epizodas pažadino šiauliečius, kurie sužaidė sėkmingą atkarpą, per kurią surinko 8 „sausus” taškus, bet kėlinio pabaiga priklausė panevėžiečiams. Visas geltonųjų pastangas nubraukė D.Mavra, paskutinėmis sekundėmis pataikęs tritaškį – 54:29. Pirmoje pusėje taškus „Šiaulių” komandai pelnė vos 4 krepšininkai.

Vieną arenos sektorių užpildę „Šiaulių” gerbėjai tikėjosi pagerėjusio komandos žaidimo po pertraukos, bet jų palaikomi krepšininkai ir toliau klimpo „Lietkabelio” gynyboje. Po perimto kamuolio ir Ž.Peinerio dėjimo komandas skyrė rekordiniai rungtynėse 27 taškai (65:38). Šviesa tunelio gale žybtelėjo po dar vieno šiauliečių spurto, po kurio deficitas sumažėjo iki 19 taškų – 65:46. Tačiau paskutinę ketvirčio sekundę šeimininkai dar sykį šovė iš toli.

Nors ketvirto kėlinuko pradžioje, L.Biručiui pataikius dvitaškį su varžovo pražanga, „Šiaulių” deficitas aptirpo iki 17 taškų (74:57), tačiau tuščios 4 minutės sudegino ir didžiausių optimistų viltis išgelbėti rungtynes. Likusios minutės liko formalumu.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: L.Birutis – 24 (7 atk. kamuoliai), D.Sabeckis – 19 (9 rez. perdavimai),  V.Šarakauskas – 5, E.Šaulys ir N.Zeisloftas – po 4, G.Stankevičius ir R.Pipiras – po 3, A.Urbutis, A.Wrightas ir K.Žemaitis – po 2, Š.Beniušis ir K.Lukošiūnas nepasižymėjo.