Kovingumo nestokoję „Šiauliai“ liko šalia pergalės prieš „Rytą“

Dvi skirtingas rungtynių puses sužaidę „Šiauliai“ (4-7) liko be pergalės paskutinėse namų rungtynėse kalendoriniais 2019 metais. Šiauliečiai panaikino turėtą 20 taškų deficitą ir sugebėjo pasivyti Vilniaus „Rytą“ (8-4), bet sėkmingam finišui pritrūko sėkmės ir kelių taiklių metimų „Šiaulius“ 86:81 (25:13, 28:26, 20:20, 13:22).

Sostinės ekipai tai buvo pirmoji pergalė po dviejų nesėkmių paeiliui prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir Panevėžio „Lietkabelį“. Savaitgalį komandos laukia žūtbūtinis mūšis Kaune prieš vietos „Žalgirį“.

Reikšmingus žingsnius link pergalės svečiai padėjo dar pirmajame kėlinyje – Pako Cruzas su trimis tritaškiais tempė savo komandą į priekį, o „Rytas“ turėjo dviženklę persvarą (25:13).

Saulės miesto komandai reikalai nesiklostė ir toliau – iki ilgosios pertraukos jų deficitas vienu metu buvo pasiekęs ir dvidešimties taškų ribą (33:53). Apskritai, pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai solidžiai metė tritaškius – tikslą pasiekė 7 tolimi metimai iš 14 (50 proc.).

Po pertraukos Šiaulių krepšininkai pradėjo rodyti atsigavimo ženklus ir sugebėjo grįžti į rungtynes – ketvirtajame kėlinyje jie sumažino atsilikimą iki vienženklio (70:77). Šeimininkai ir toliau rungtyniavo ant bangos ir priartėjo 4 taškų atstumu (73:77).

Tačiau tada dukart iš arti pataikė P. Cruzas ir sostinės ekipa vel nutolo (81:73). Per likusį laiką vilniečiai sugebėjo atlaikyti šeimininkų šturmą ir namo išvažiavo su pergale.

Šiauliečių neišgelbėjo net ir sezono rungtynes sužaidęs ekipos aukštaūgis Benas Griciūnas, surinkęs 26 taškus ir sukaupęs tiek pat naudingumo balų.

„Šiauliams“ taškus pelnė: B. Griciūnas 26 (12/17 met., 26 naud.), Akeemas Wrightas 20, Evaldas Šaulys 10, Kevinas Hardy 9, Aurimas Urbonas 5, Keronas DeShieldsas 4, Antanas Udras 3, Eimantas Stankevičius ir Rokas Gustys po 2. Justas Furmanavičius nepasižymėjo.