Klaipėdoje pergalė išsprūdo mačo pabaigoje

2018-uosius metus „Šiauliai“ palydėjo apmaudžia nesėkme prieš vieną „Betsafe-LKL“ lyderių Klaipėdos „Neptūną“. Klaipėdoje Saulės miesto komanda panaikino 9 taškų varžovų pranašumą paskutiniame kėlinyje ir išlygino rezultatą likus žaisti mažiau nei dvi minutes, bet pergalę į savo sąskaitą įsirašė labiau patyrę uostamiesčio krepšininkai – 80:76 (17:22, 23:21, 22:15, 18:18).

Abi komandos turėjo nuostolių – geltonieji žaidė be peties traumą patyrusio Beno Griciūno, tuo tarpu šeimininkams negalėjo padėti Lorenzo Williamsas ir Laimonas Kisielius.

Pirmoje mačo pusė sėkmingiau susiklostė „Šiauliams“, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmavo 7 taškų persvara (22:15). Tačiau klaipėdiečiams prireikė vos kelių minučių, sumažinti atsilikimą iki minimumo, o vėliau ir išsiveržti į priekį (26:25).

Nuo suolo pakilęs Saah Nimley pagaliau pademonstravo tokį žaidimą, dėl kurio ir buvo pakviestas į Šiaulius. Mažasis legionierius iš pradžių pelnė tolimą metimą su varžovo pražangą, o netrukus pridėjo dar vieną tritaškį, priversdamas „Neptūną“ prašyti minutės pertaukėlės – 39:32.

Trečiajame kėlinuke vyko lygi kova, pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Jo pabaigoje dukart iš tolį šovė labiausiai patyręs uostamiesčio krepšininkas Tomas Delininkaitis, pradėjęs sėkmingą „Neptūno“ atkarpą.

Paskutinio ketvirčio pradžioje šeimininkų snaiperis smeigė dar vieną tolimą vinį, padidindamas mėlynųjų persvarą iki 9 taškų (69:60). „Šiauliai“ rankų nenuleido. S.Nimley ir Evaldo Šaulio tandemas puolime pademonstravo keletą stebuklų, o rezultatas tapo lygus 74:74, likus žaisti porą minučių.

Tačiau patirties trūkumas padarė savo. Kelis sykiu neleistinai suklydę šiauliečiai vėl atsidūrė persekiojančiųjų vaidmenyje. Likus žaisti mažiau nei pusę minutes „Neptūnas“ pirmavo 79:74. E.Šaulys realizavo abu baudų metimus ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų, bet netrukus prie baudų metimo linijos stojusiam Gyčiui Masiuliui ranka sudrebėjo tik sykį.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: S.Nimley – 15, I.Vaitkus – 14, A.Urbutis (10 atk. kamuolių) ir E.Šaulys – po 12, K.Lukošiūnas – 9, A.Udras – 6, C.Bowenas ir K.Žemaitis – po 4. M.Žukauskas nepasižymėjo, o G.Stankevičius ir R.Stankevičius aikštėje nepasirodė.