Kaune – neužsivedusi puolimo mašina ir didžiausia sezono nesėkmė

Nesustabdę žalgiriečių priekinės linijos „Šiauliai“ sulūžo Kaune, patirdami didžiausią nesėkmę šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate. Iš nesėkmių liūno neišlipantys ir pralaimėję visas 11-a žaistų rungtynių geltonieji šį kartą turėjo pripažinti čempiono pranašumą net 41 taško skirtumu – 61:102 (13:26, 13:24, 14:28, 21:24).

Rungtynių pradžia, svečiams išsiveržus į priekį, tokios dvikovos baigties nežadėjo. Puikiai startavę „Šiauliai“ po kapitono Armino Urbučio dvitaškio pirmavo 9:2, sužaidus 3 minutes. Vis tik, šis šaltas dušas kaip reikiant pažadino pajėgiausią šalies komandą. Kėlinio viduryje be atsako pelnęs 11 taškų ir persvėręs rezultatą „Žalgiris“ aktyviu spaudimu per visą aikštę išmušė kur kas mažiau patyrusius šiauliečius iš ritmo ir ėmė sparčiai tolti.

Susikrauti dviženklę persvarą kauniečiams prireikė vos 5 minučių, o po Edgaro Ulanovo metimo, pirmam ketvirčiui artėjant prie pabaigos, pirmavo 13 taškų pranašumu – 24:11. Pristabdyti įsibėgėjusius šeimininkus šiauliečiams pavyko tik porą antro kėlinio minučių. Vėliau iniciatyvos ėmėsi varžovų įžaidėjas Derrickas Waltonas, o „Žalgirio“ atotrūkis pasiekė 20 taškų ribą, sužaidus 5 minutes – 43:22.

Po pertraukos „Šiaulių“ komandos treneriams nepavyko sustyguoti komandos žaidimo. Nors komanda klydo mažai, tačiau metimai skriejo pro šalį. Pataikyti nesisekė nei Ignui Vaitkui, nei Karoliui Lukošiūnui.

Antrąją mačo pusė žalgiriečiai pradėjo dar viena galinga atkarpa, per kurią pelnė 14 „sausų“ taškų – 64:28, o ketvirtojo kėlinuko pradžioje kauniečių pranašumas pasiekė 46 taškus (88:42). Mačo pabaigoje šeimininkai sumažino spaudimą ir mažiau dėmesio skyrė gynybai, leisdami šiauliečiams lengviau surasti kelių link savo krepšio. Tuo pasinaudoję „Šiauliai“ atsakė 9 iš eilės surinktais taškais, šiek tiek sumažindami deficitą – 88:53. Vis tik, likusios dvi minutės priklausė „Žalgiriui“, kuriam, susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, pavyko peržengti 100 taškų ribą paskutiniu metimu.

Šiose rungtynėse šiauliečių gretose debiutavo naujokas Saah Nimley. Aikštelėje praleidęs kone 27,5 minutės, jis surinko 3 taškus, pataikydamas 1 tolimą metimą iš 7 bandymų, ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 13, C.Bowen ir A.Udras – po 11, A.Urbutis ir K.Žemaitis – po 8, I.Vaitkus – 4, S.Nimley ir B.Griciūnas – po 3. G.Stankevičius, R.Stankevičius ir K.Lukošiūnas nepasižymėjo, M.Žukauskas aikštėje nepasirodė.