Iššvaistę 22 taškų pranašumą „Šiauliai” pralaimėjo Kėdainiuose

Dviejų iki tol be pergalių „Betsafe-LKL” čempionate buvusių komandų akistatoje „Šiauliai” iššvaistė 22 taškų pranašumą ir Kėdainiuose apmaudžiai išleido pergalę iš rankų, nusileisdama vietos „Nevėžiui” 71:78 (28:11, 27:17, 13:19, 13:21). Tai buvo ketvirtoji šiauliečių nesėkmė pirmenybėse.

Rungtynių pradžia svečiams susiklostė puikiai. Vedami Evaldo Šaulio ir Igno Vaitkaus dueto, jie be kėlinuko viduryje be atsako pelnė 14 taškų ir akimirksniu susikrovė dviženklę persvarą – 19:8. Šeimininkų neišgelbėjo ir paprašyta minutės pertraukėlė. Po jos skirtumas toliau augo svečių naudai.

Antrąjį kėlinį „Šiauliai” pradėjo dar pora sėkmingų atakų, po kurių nutolo 22 taškų atstumu (33:11). Neturėdami ko prarasti svečiai ėmė atakuoti iš toli ir tokia taktika pasiteisino. Į šiauliečių krepšį vienas po kito ėmė skrieti tritaškiai, priekinei linijai nesisekė sustabdyti įsibėgėjusio Gabrieliaus Maldūno. „Nevėžiui” priartėti vieno metimo atstumu užteko mažiau nei 5 minučių, surinkus 19 „sausų” taškų (30:33).

Nors E.Šaulys dvitaškiu pagaliau užbaigė svečių ataką, iniciatyva ir toliau priklausė šeimininkams, kurie netrukus tolimu metimu persvėrė rezultatą (38:35). Vis tik, likęs laikas iki pertraukos priklausė „Šiauliams”, kurie ne tik susigrąžino pranašumą, bet ir nutolo saugiu atstumu – 45:38.

7 taškų skirtumas laikėsi didžiąją trečiojo kėlinio dalį, bet jo pabaigoje vėl spurtavo šeimininkai, kurių legionierius Chauncey Collinsas pataikė sudėtingą metimą aidint sirenai, o komandas skyrė tik 1 taškas – 58:57.

Persilaužimas rungtynėse įvyko sužaidus porą minučių paskutiniame ketvirtyje. Laimėję atkarpą 8:0, „Nevėžio” krepšininkai vėl išsiveržė į priekį (67:63). Likus žaisti 4 minutes, kėdainiškiai pirmavo 6 taškais. Po Antano Sireikos paprašytos minutės pertraukėlės I.Vaitkus realizavo abu baudų metimus, o kitos atakos metu Benas Griciūnas galėjo sumažinti „Šiaulių” atsilikimą iki 2 taškų, bet įsigudrino pramesti iš po krepšio.

Desperatiški svečių bandymai išgelbėti rungtynes buvo nesėkmingi. Tašką paskutinės minutės metu padėjo Aidas Einikis, pataikydamas tolimą metimą, po kurio „Nevėžis” įgijo 7 taškų pranašumą.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: I.Vaitkus – 19 (6 atk. kamuoliai), E.Šaulys ir B.Griciūnas – po 10, C.Terrellas (6 rez. perdavimai) ir K.Žemaitis – po 7, R.Stankevičius – 6, A.Udras – 4, Š.Beniušis ir K.Lukošiūnas – po 3, A.Urbutis – 2.

Trenerių komentarai.

Kitas rungtynes „Betsafe-LKL” čempionate „Šiauliai” žais spalio 14 d. Panevėžyje prieš „Lietkabelį”.