Įsimintinas sezonas baigtas dramatiškose rungtynėse

(12)

„Šiaulių” krepšinio komanda baigė lūkesčius viršijusį sezoną. Saulės miesto ekipa savo žiūrovų akivaizdoje po tikro trilerio minimalia persvara 84:85 (14:14, 27:25, 21:19, 22:27) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui”, kuris iškovojo trečią pergalę ketvirtfinalio serijoje ir pateko į kitą „Betsafe-LKL” atkrintamųjų varžybų etapą.

Įtampa nuo pirmųjų minučių kaustė abi komandas, todėl trumpai pirmavę mačo pradžioje šiauliečiai savo varžovus pasivijo tik nerezultatyviam kėliniui baigiantis, kai iš toli šovė Nickas Zeisloftas (14:12).

Antrojo ketvirčio pradžioje Ramūnui Butautui teko prašyti minutės pertraukėlės, nes sužaidę gerą atkarpą „Šiauliai” įgijo 6 taškų pranašumą, iš toli pataikius Kristupui Žemaičiui – 23:17. Po jos „Lietkabelis” iškart surengė dvi sėkmingas atakas, sumažino atsilikimą iki minimumo bei privertė Antaną Sireiką kviestis savo auklėtinius pasitarimui. Tačiau į priekį išsiveržusius panevėžiečius šeimininkams pasivyti pavyko tik prieš pat pertrauką, o poros taškų pranašumą prasiveržimu užtikrino puikias rungtynes žaidęs K.Žemaitis – 41:39.

Iškart po pertraukos R.Butautui vėl teko prašyti pertraukėlės, nes dar sykį spurtavę „Šiauliai” nutolo – 48:41. Pasivyti varžovus svečiams prireikė kone viso kėlinio. Brolių Lavrinovičių dėka, paskutinį ketvirtį „Lietkabelis” pradėjo užtikrintai ir dar sykį išsiveržė į priekį – 62:64. Kėlinio viduryje įsižaidė svečių legionierius Dominikas Mavra. Po jo dvitaškio su varžovo pražanga Panevėžio ekipa susikrovė 8 taškų persvarą – 77:69.

Audringai gerbėjų palaikomi „Šiauliai” rankų nenuleido ir įjungė toliašaudę artileriją. Po trijų tikslių metimų skirtumas sumažėjo iki trijų, o Donatui Sabeckiui realizavus abu baudų metimus, komandas skyrė jau tik 1 taškas – 82:83. Po svečių klaidos, šiauliečiai turėjo galimybę persverti rezultatą, bet šeimininkų įžaidėjo sudėtingas metimas tikslo nepasiekė. Po „Šiaulių” komandos pražangos Simas Jasaitis realizavo abu baudų metimus (82:85), tą pati padarė ir N.Zeisloftas, kuriam „Lietkabelis” nesuteikė šanso atakuoti iš toli, likus žaisti keletą sekundžių.

Šiauliečiams iškart pažeidus taisykles, S.Jasaitis prametė pirmąjį baudos metimą, todėl buvo priverstas pramesti ir antrąjį, siekiant sudeginti brangias sekundes. D.Sabeckiui atkovojus kamuolį, desperatiškas metimas iš savo aikštės pusės buvo netikslus. „Šiaulių” komandai beliko padėkoti savo gerbėjams už palaikymą viso sezono metu.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: N.Zeisloftas – 20, L.Birutis – 18 (8 atk. kamuoliai), K.Žemaitis – 14 (8 rez. perdavimai), D.Sabeckis – 9 (7 atk. kamuoliai), A.Urbutis ir V.Šarakauskas – po 8, A.Wrightas – 4, Š.Beniušis – 2, E.Šaulys – 1. K.Lukošiūnas, R.Pipiras ir G.Stankevičius nepasižymėjo.