Interviu su fizinio rengimo treneriu Andriumi Norkumi

Interviu su fizinio rengimo treneriu Andriumi Norkumi

 „Šiaulių“ krepšinio komandos žaidėjus 2017/2018 metų sezone ruošia Šiaulių universiteto dėstytojas bei fizinio rengimo treneris Andrius Norkus, kuris puikiai užsirekomendavo A. Sireikos krepšinio akademijoje. Pristatome pokalbį su treneriu apie jo patirtį ir komandos planus. 

- Kaip galėtumėte trumpai save pristatyti šiauliečiams, kurie Jūsų nežino?

- Esu žmogus, įsimylėjęs sportą ir judėjimą. Tai man ir darbas, ir hobis vienu metu.

- Kaip jaučiatės pradėjęs dirbti su „Šiaulių“ krepšinio komanda?

- Jausmas sunkiai nusakomas. Visų pirma, labai džiaugiuosi suteikta galimybe. Puikiai pamenu save prieš daugiau nei dvidešimt metų sausakimšuose „Tauro“ sporto rūmuose sergantį už Šiaulių „Šiaulius“... Mums, dešimto dešimtmečio vidurio paaugliams, ši komanda buvo labai svarbi, o atmosfera rungtynėse būdavo neįtikėtina. Jei tuomet man kas nors būtų pasakęs, kad kažkada būsiu šios komandos dalimi, tikrai nebūčiau patikėjęs.

Kaip panaudosite ankstesnę savo patirtį klube?

Fizinio rengimo trenerio profesija yra labai įdomi tuo, kad iš vidaus tenka pamatyti ne vieną sporto šaką, bendradarbiauti su skirtingais treneriais, pažinti jų treniravimo filosofiją. Man teko garbė ir malonumas dirbti su futbolininkais, krepšininkais, regbininkais, teniso, tinklinio atstovais. Pats kažkada užsiiminėjau lengvąja atletika, asmeninė sportavimo patirtis šioje srityje irgi labai praverčia. Dirbdamas dėstytoju Šiaulių universitete, daug išmokau iš savo kolegų ir studentų. Trenerio darbo esmė yra nuolatinis mokymasis, kūrybiškas įgytų žinių pritaikymas.

Kaip vertinate komandos sudėtį ir fizinį pasirengimą?

Komanda jauna, tačiau požiūris į darbą treniruotėse labai profesionalus. Kartais net reikia pristabdyti žaidėjus, kad pernelyg „neužsiplėštų“. Iš testų rezultatų ir treniruočių matosi, kad krepšininkai vasarą netinginiavo, palaikė sportinę formą.

Ko tikitės iš žaidėjų šiais metais?

Tobulėjimo sporte pagrindas – kryptingas ir nuoseklus darbas. Tam reikia turėti tikslą, motyvaciją, valią, sportinių ambicijų. Be to, sportininkui labai svarbu rūpintis savo kūnu, tinkamai ilsėtis ir maitintis. Visų šių išvardytų dalykų aš ir tikiuosi.

Ko palinkėtumėte komandai ir „Šiaulių“ sirgaliams?

Komandai linkiu nustebinti savo sirgalius gerąja prasme. O sirgaliams... Lietuvoje neretai būna taip, kad komandai laimėjus sirgaliai džiūgauja - „O, MES laimėjom“. Bet kai komanda pralaimi – „Va, JIE pralaimėjo“. Aš linkiu, kad mes visą laiką būtume MES - ir po pergalių, ir po nesėkmių. 

< Atgal Spausdinti