Ilgai laukta pergalė iškovota Prienuose

Sužaidę geriausią pirmą kėlinį šį sezoną „Šiauliai“ nutiesė kelią į pirmąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Saulės miesto komanda svečiuose įveikė Prienų „Skycop“ 88:80 (30:11, 17:24, 15:16, 26:29) ir nutraukė 11-os pralaimėjimų seriją.

„Šiauliai“ į Prienus atvyko turėdami nuostolių – dėl ligos negalėjo rungtyniauti Giedrius Stankevičius, kojos trauma iš rikiuotės išmušė ir Antaną Udrą. Tuo tarpu varžovai vertėsi be Mindaugo Lukausko ir legionieriaus Michaelio Bruesewitzo.

Nuo pirmųjų minučių į priekį išsiveržę šiauliečiai varžovams pirmauti neleido nei sykio. Vos per 5 minutes susikrovė dviženklį pranašumą – 15:5. Šeimininkų situacijos nepagerino ir minutės pertraukėlė, po kurios geltonųjų pranašumas toliau augo. Tarsi iš natų atakavę „Šiauliai“ per kėlinį pataikė 4 tolimus metimus iš 5-ių ir tritaškių dėka įgijo 19 taškų persvarą

Antrąjį kėlinį „Šiauliai“ pradėjo dar vienu tolimu Karolio Lukošiūno šūviu, tačiau prabudo ir varžovų snaiperiai. Jie pataikė tris tritaškius, o spurtavęs „Skycop“ sumažino atsilikimą kone perpus – (38:27). Pakvietęs savo auklėtinius pasitarti, treneris Antanas Sireika vėl sustygavo savo komandos žaidimą. Atsakę sėkminga atkarpa šiauliečiai vėl nutolo (45:27).

Prieš pertrauką priartėjusius prieniškius trečiojo kėlinio pradžioje ėmė bausti Evaldas Šaulys. Gynėjas iš eilės pelnė 6 taškus ir labiausiai prisidėjo prie 20 taškų „Šiaulių“ persvaros (57:37). Lyderius savo gretose rado ir „Skycop“ – Martyną Gecevičių bei Vytenį Lipkevičių. Ėmęs siautėti šis duetas gražino intrigą į rungtynes – 62:51, likus žaisti vieną kėlinį.

Geriausias savo pasirodymą šiame sezone surengęs E.Šaulys tempė šiauliečius sunkiausiu momentu paskutiniame ketvirtyje. Pirmoje jo pusėje jis pelnė 8 taškus, perniek paversdamas visus šeimininkų bandymus perimti iniciatyvą. Kėlinio viduryje svarbų tritaškį įmetė K.Lukošiūnas, o Cedrickui Bowenui pataikius iš vidutinio nuotolio (85:69) tapo aišku, kad pergalės „Šiauliai“ iš rankų nepaleis.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 21, B.Griciūnas – 16, A.Urbutis – 14 (11 atk. kamuolių), K.Lukošiūnas ir K.Žemaitis (5 rez. perdavimai) – po 12, I.Vaitkus – 7, C.Bowenas – 6 (5 rez. perdavimai). S.Nimley ir R.Stankevičius nepasižymėjo, A.Udras ir M.Žukauskas aikštėje nepasirodė.