Ignas Vaitkus ir Evaldas Šaulys su Lietuvos studentų rinktine iškovojo auksą !!!

Ignas Vaitkus ir Evaldas Šaulys su Lietuvos studentų rinktine iškovojo auksą  !!!

Lietuvos studentų rinktinė Universiados finale po atkaklios kovos 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18) palaužė JAV krepšininkus ir po 10 metų pertraukos iškovojo aukso medalius!

Lietuviai į priekį įsiveržė antrojoje susitikimo pusėje. Po ilgosios pertraukos iniciatyva buvo lietuvių rankose. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai į priekį pabėgo jau 70:60 bei privertė amerikiečius pirmą kartą šiame turnyre pajausti, ką reiškia turėti dviženklį deficitą. JAV krepšininkai dar mėgino kabintis už šiaudo, tačiau užtikrintai paskutines mačo minutes sužaidę Lietuvos studentai išsaugojo dviženklę persvarą bei šventė auksinę pergalę.

Lietuviams I.Vaitkus pelnė 15 taškų, E.Šaulys 14, D.Tarolis 13, M.Gebenas 12, J.Tamulis ir T.Dimša po 9, M.Sajus 8.

Bronzos medalius Taipėjuje iškovojo Latvijos krepšininkai, kurie rungtynėse dėl trečios vietos 81:74 nugalėjo Argentinos studentus.

Paskutinį kartą universiadoje Lietuvos studentai buvo triumfavę 2007 metais. 2011 metais lietuviai iškovojo bronzos medalius.