Gruzdžiuose varžytasi ir bendrauta su socializacijos centro auklėtiniais

(15)

    

Klubo direktoriaus Mindaugo Žukausko lydimi „Šiaulių“ krepšinio komandos krepšininkai ir treneriai savo apsilankymu pradžiugino Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtinius.

Šiuo metu centre socializuojasi 14 berniukų, kurie į centrą atvyko vienerių metų laikotarpiui. Dauguma jų yra „probleminiai“ – teisti už vagystes, apiplėšimus ar smurtą. Gruzdžiuose sukomplektuotos dvi jungtinės penktokų-šeštokų ir septintokų-aštuntokų klasės, kuriose mokomasi pagal bendrojo ugdymo programą, prie jos pridedant papildomas socializacijos veiklas. Centro auklėtiniai patys atlieka didžiąją dalį ūkio darbų, meistrauja, tvarko ir valo patalpas, pagal griežtą dienotvarkę žaidžia kompiuterinius žaidimus ir žiūri televizorių.

Vaikams yra sudarytos puikios sąlygos sportuoti: žaisti krepšinį, futbolą, biliardą, stalo tenisą. Centro auklėtiniai puikiai pažįsta visus „Šiaulių“ krepšininkus ir jų apsilankymo labai laukė.

Į socializacijos centrą be klubo vadovo taip pat atvyko vyriausiasis komandos treneris Antanas Sireika, trenerio asistentas Vaidas Pauliukėnas, žaidėjai Donatas Sabeckis, Laurynas Birutis, Nickas Zeisloftas, Mantvydas Žukauskas ir Giedrius Stankevičius.

Krepšininkai su vaikais sužaidė mini rungtynes „3 prieš 3“, taip pat dalyvavo gatvės krepšinio žaidime – karavane, vėliau aiškinosi taikliausią metiką snaiperio rungtyje. Visi vaikai ir centro darbuotojai pasipuošė komandos padovanotais šalikais, o rungčių nugalėtojams buvo įteiktos ir specialios atminimo dovanėlės.

Po konkursų vaikais apipylė krepšininkus ir trenerius klausimais, smalsaudami, kokią vietą komandai prognozuoja A.Sireika, kokią traumą yra patyręs Ignas Vaitkus, iš kur į Lietuvą atvyko komandos legionierius Nickas Zeisloftas, kuris krepšininkas komandoje yra mažiausias, kiek kartų per savaitę treniruojasi profesionalūs žaidėjai ir t.t.

„Džiaugiamės galėdami suteikti šiems vaikams progą pabūti arčiau sportininkų, pasimatuoti ūgiais, išbandyti save varžantis su profesionaliais krepšininkais įvairiose rungtyse. Galbūt, pamatę krepšininkus iš arti, su jais pabendravę, pasivaržę žaidimuose, jie taip pat užsinorės save realizuoti sporte, nebūtinai krepšinyje ir taip suras tiesesnį savo gyvenimo kelią. Lauksime vaikų kiekvienose mūsų komandos rungtynėse Šiaulių arenoje“, – sakė M.Žukauskas.

Apsilankymo pabaigoje, vaikams išėjus į pamokas, centro direktorius Henrikas Gaidamavičius surengė nedidelę ekskursiją po centro patalpas, supažindino su griežtomis jo taisyklėmis ir taikoma auklėjimo bei skatinimo sistema.

„Mūsų centre visi auklėtiniai turi griežtai laikytis dienotvarkės. Už gerą elgesį, gerus mokslo rezultatus jie yra motyvuojami. Žinoma, visko pasitaiko, jie juk – vaikai, tad svarbiausia, kad neprarastų mūsų pasitikėjimo. Malonu bendradarbiauti su „Šiaulių“ krepšinio komanda. Mūsų auklėtiniai mėgsta krepšinį, todėl seniai laukė krepšininkų vizito ir galimybės išmėginti savo jėgas aikštelėje. Tikimės, kad tai ne paskutinis jų vizitas, o mes pažadame ir toliau palaikyti juos rungtynėse“, – kalbėjo H.Gaidamavičius.

Artimiausias rungtynes „Šiauliai“ žais šį sekmadienį Kaune prieš čempioną „Žalgirį“, tuo tarpu į savo Šiaulių areną komanda sugrįš spalio 21 d. rungtynėms prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“. 

< Atgal Spausdinti