Gražiose rungtynėse Vilniuje pralaimėta po pratęsimo

Pagreitį įgavę bei iš „Betsafe-LKL“ dugno pakilę „Šiauliai“ metė rimtą iššūkį ir vieniems čempionato favoritų, tačiau išsivežti pergalę iš sostinės sutrukdė karjeros benefisą surengęs Mindaugas Girdžiūnas. Spindėjęs gynėjas surinko net 37 taškus, išplėšė pratęsimą, o jame atvedė Vilniaus „Rytą“ ir į pergalę 100:96 (27:24, 19:25, 21:18, 23:23, 10:6).

Viso susitikimo metu atkakliai į atlapus šeimininkams kibę „Šiauliai“ ketvirtojo kėlinio viduryje dar pirmavo 82:75, bet penki iš eilės M. Girdžiūno taškai paskutinę minutę išlygino rezultatą 88:88.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 12 sekundžių Arminas Urbutis dvitaškiu išvedė šiauliečius į priekį 90:88, bet priešpaskutinę sekundę sudėtingą dvitaškį iš po krepšio įmetęs M. Girdžiūnas išplėšė pratęsimą – 90:90.

Jo galėjo ir nebūti, nes per mažiau nei porą likusių sekundžių šiauliečiai sugebėjo surengti metimu pasibaigusią ataką, bet visiškai laisvo Karolio Lukošiūno tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Tuo tarpu įsisiautėjęs „Ryto“ gynėjas nemažino apsukų ir pratęsime. Jo pradžioje 30-metis pelnė dar 7 taškus, kurių dėka sostinės klubas atitrūko 99:91. Po K.Lukošiūno šūvio šeimininkų pranašumas ištirpo iki 3 taškų 99:96, o Ignas Vaitkus, geltoniesiems apsigynus, galėjo išplėšti antrąjį pratęsimą, bet jo tritaškis skriejo pro šalį.

„Šiaulių“ gretose taškus pelnė: A.Udras - 20 (6 rez. perdavimai), I.Vaitkus - 16, B.Griciūnas - 15, K.Lukošiūnas - 14, E.Šaulys - 13, A.Urbutis - 11, K.Žemaitis - 6, C.Bowenas - 1. S.Allenas ir N.Švirikas aikštėje nepasirodė.