Gimtadienį švenčiantis A.Sireika apie ketvirtfinalį: „Turi būti ledinė galva, bet deganti širdis“

Gimtadienį švenčiantis A.Sireika apie ketvirtfinalį: „Turi būti ledinė galva, bet deganti širdis“

  

Šeštadienį „Šiauliai“ pradės didžiausią intrigą keliančią „Betsafe-LKL“ čempionato ketvirtfinalio seriją su aikštės pranašumą turinčiu Panevėžio „Lietkabeliu“. Tris šio sezono tarpusavio akistatas laimėjo panevėžiečiai, sykį, paskutiniame rate, pergalę savo žiūrovų akivaizdoje šventė Šaulių miesto komanda.

Nors ekspertai sėkmę šioje ketvirtfinalio poroje žada ketvirtą vietą reguliariajame čempionate užėmusiam „Lietkabeliui“, šiandien 62-ą gimtadienį švenčiantis „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Antanas Sireika yra įsitikinęs, kad atkrintamosiose varžybose nugalėtoją lemia visai kiti faktoriai. Bus svarbu sutramdyti savo auklėtinių jaunatvišką entuziazmą bei tikėtis, kad sėkmė bus šiauliečių pusėje.

„Mes turime komandą, kuri turi daug parako. Stengsimės daryti taip, kad tas parakas svarbiausiu momentu nesudrėktų. Negalime duoti varžovams lengvų šansų. Atkrintamosios varžybos tuo yra ypatingos, kad laimėtoją lemia ne deriniai, o protas, individualus meistriškumas ir mažesnis klaidų skaičius. Todėl neturime leisti varžovams skristi. Tikiuosi, kad mums pasiseks, nes mes esame jaunesni, energingesni, bet  „Lietkabelis“ – labai patyrusi komanda, kuri tikrai neduos mums atsipūsti. Labai tikiuosi geros ir sėkmingos kovos, nors kaip ir kiekviename sporte, daug ką lemia fortūna. Savo komandai linkiu daugiau ramybės. Turi būti ledinė galva, bet deganti širdis“, – kalbėjo treneris.

Pasak jo, svarbiausios ketvirtfinalyje bus pirmosios rungtynės, po kurių jau bus galima spręsti apie komandų pasirengimo lygį. Prieš jas turi būti dedamas brūkšnys, todėl, kalbėdamas apie paskutinę komandų akistatą, kurią „Šiauliai“ laimėjo 22 taškų persvara, A.Sireika jos nesureikšmina. Lygiai taip pat treneris nekreipia dėmesio ir į neva sezono pabaigoje suprastėjusius panevėžiečių rezultatus.

„Paskutines rungtynes reikia užmiršti, jomis tegul džiaugiasi artimieji, o žaidėjas turi ateiti kaip švari lenta, bandyti sudrumsti švarią varžovo lentą, o ne gyventi prisiminimais. Jei pasakysiu, kad mano komanda yra pasiekusi žaidimo piką, tai galiu iškart eiti į pensiją. Niekada nebūna piko, visada turi atrasti kitų rezervų, kitų išeičių. Galima pasidžiaugti, kokia yra jos fizinė, techninė ar psichologinė pusė, tačiau yra daug kur tobulėti. Aš tikrai nenuvertinčiau „Lietkabelio“, galbūt vizualiai taip pasirodė, kad jų forma suprastėjo. Galbūt pasitaikė stipresni varžovai. Bet mes taip pat neblizgėjome“, – teigė krepšinio specialistas.

Jis nesiryžo spėlioti, kaip su įtampa susitvarkys jo auklėtiniai, tačiau tikisi, kad sezono metu įgavę pasitikėjimą „Šiaulių“ krepšininkai jį pademonstruos ir svarbiausiame sezono mūšyje dėl patekimo į pusfinalį.

„Niekas negimė žvaigžde. Žvaigžde yra tampama. Ir jiems dabar yra šansas parodyti, kad apie juos kalbėtų kitaip. Vienus žmones tai gali slėgti, kitus gali pakylėti. Privalomas veiksnys, kad žaidėjas pagalvotų, kad jis pasikeitė, patobulėjo, kad tapo geresnis žaidėjas. Aš visada propaguoju laisvę, bet niekada nežinai, kaip ji gali suveikti. Svarbiausia į ketvirtfinalį eiti su šypsena. O šypsena turi kilti iš pasitikėjimo, kurio jau turėjome sukaupti“, – apibendrino A.Sireika. 

Pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes „Šiauliai“ žais gegužės 12 d., šeštadienį, Panevėžyje (pradžia – 17.20 val.). Antroji serijos dvikova įvyks gegužės 15 d. Šiauliuose, trečioji – gegužės 19 d. vėl Panevėžyje. Jei prireiks, į Šiauliuose ketvirtosios rungtynės bus žaidžiamos gegužės 22 d., o penktosios Panevėžyje – gegužės 25 d.

< Atgal Spausdinti