Gediminas Petrauskas: "Mintys - tik apie artimiausią mačą"

„Šiaulių“ krepšinio komanda įgauna pagreitį. Šiauliečiai trečius metus iš eilės pateko į Baltijos lygos (BBL) čempionato finalą.

„Šiaulių“ krepšinio komanda įgauna pagreitį. Šiauliečiai trečius metus iš eilės pateko į Baltijos lygos (BBL) čempionato finalą. LKL pirmenybėse jie po keturių nesėkmių iš eilės šventė tris pergales per pastarąsias ketverias rungtynes – tik vienu tašku nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“.

BBL pusfinalyje Saulės miesto ekipa dukart nepaliko prošvaisčių Panevėžio „Lietkabeliui“, kuriam buvo sykį pralaimėjusi Lietuvos krepšinio lygoje. Joje „Šiauliai“ pakilo į šeštąją vietą ir tik dviem pergalėmis atsilieka nuo penktojoje pozicijoje esančio Utenos „Juventus“.

Baltijos lygos lemiamoje serijoje Gedimino Petrausko auklėtiniai sukryžiuos ietis su buvusio žalgiriečio Gerdo Kullamae's diriguojamu Estijos čempionu Tartu „Rock“, kuriam atstovauja ir du lietuviai – gynėjas Evaldas Žabas bei vidurio puolėjas Karolis Petrukonis.

Pirmasis mačas vyks kovo 29 d. Tartu mieste, o atsakomasis balandžio 6-ąją – Šiauliuose. Šiaulių krepšininkai užpernai ir pernai triumfavo BBL čempionate. Portalas TV3.lt pakalbino ekipos strategą G. Petrauską.

- Kaip apibūdintumėte „Rock“ klubą?

- Mes esame panašaus lygio komandos. Varžovai turi neblogo lygio legionierių iš JAV – puolėją Brianą Harperį. Žabą gerai pažįstame nuo to laiko, kai jis žaidė „Lietkabelyje“. Tai individualiai pajėgus krepšininkas, kuris gali nulemti rungtynių baigtį. Petrukonio vaidmuo Estijos komandoje ne toks svarbus. Problema ta, kad beveik neturėsime laiko ruoštis BB finalui. Dabar visą dėmesį esame sutelkę rytdienos LKL rungtynėms su „Vytautu“.

- Šį sezoną rungtyniaujate labai banguotai, o dabar klupdote beveik visus varžovus. Kuo tai paaiškintumėte?

- Gana ilgai komplektavome komandą, todėl sezonui pradėjome rengtis vėlai. Kai kurie legionieriai ilgai negalėjo atvykti. Pavyzdžiui, Assemas Marei'us atstovavo Egipto rinktinei. Gruodžio, sausio mėnesį žaidėme labai mažai rungtynių, tai mus išmušė iš vėžių. Šiaulių arena tuo metu buvo užimta, vyko daug renginių. Paskui klastingą papilvės raumens traumą patyrė mūsų įžaidėjas Paulius Dambrauskas, kuris šį sezoną tikriausiai nebepasirodys aikštėje. Kurį laiką susižeidę buvo Gintaras Leonavičius, taip pat Marei'us. Dabar daugelis krepšininkų išsigydė traumas. Dambrausko netektis suvienijo komandą. Amerikietis įžaidėjas Michaelynas Scottas atsikratė įtampos ir rungtyniauja vis naudingiau.

- Sustiprėjo ar susilpnėjo jūsų ekipa, kai į „Lietuvos rytą“ išėjo Artūras Jomantas, o pas jus grįžo Rokas Giedraitis?

- Džiaugiuosi, kad komanda neišsibalansavo. Kai turėjome Artūrą, dažnai įgydavome pranašumą prieš varžovus lengvojo krašto puolėjo pozicijoje dėl gero Jomanto žaidimo nugarą į krepšį. Be to, jis gerai ginasi. Rokas pavojingesnis oponentams, kai žaidžia veidu į krepšį. Jis greitai bėga į puolimą, todėl pradėjome žaisti aukštesne sparta.

- Kokį tikslą keliate LKL čempionate? Ko gero, labai svarbu reguliariajame sezone išsaugoti šeštąją vietą, kad pirmajame atkrintamųjų varžybų rate išvengtumėte akistatos su Vilniaus „Lietuvos rytu“, kuris tikriausiai liks antras?

- Mes apie tai negalvojame, į priekį taip toli nežiūrime. Galvojame tik apie artimiausią mačą. Nusiteikiame taip, kad kiekvienos rungtynės yra pačios svarbiausios. Šis LKL čempionatas nenusupėjamas. Netgi patys stipriausi klubai neretai turi vargo su kitomis komandomis.

- LKL pirmenybėse pagal tritaškių taiklumą eate paskutiniai, pagal dvitaškių – priešpaskutiniai, o pagal baudų pataikymą – treti nuo galo. Be to, tarp visų klubų atliekate mažiausiai rezultatyvių perdavimų. Kodėl?

- Nors atliekame mažai perdavimų, mūsų komandoje tikrai nėra individualistų. Kai prastas pataikymas, automatiškai mažiau būna ir rezultatyvių perdavmų. Mes dažnai žaidimą grindžiame per aukštaūgius – Marei'ų, Davidą Dudzinskį, jems neretai tenka atlikti sunkius, darbinius metimus, todėl ir pataikymo procentas nėra geras.

Pastaruoju metu per treniruotes daug dirbame ir bandome pagerinti taiklumą. Džiaugiuosi, kad mes esame vieni geriausių pagal atkovotus, perimtus kamuolius, darome mažai klaidų.

- Treneri, Šiauliuose dirbate nuo 2012 metų. Ar nepabodo? Šį sezoną baigsis jūsų sutartis su „Šiauliais“. Gal bandysite patekti į aukštesnio lygio klubą? Anksčiau jus kvietė „Lietuvos ryto“ vadovai, siūlė vyriausiojo trenerio asistento pareigas.

- Turbūt visi treneriai, žaidėjai nori pasiekti aukštesnį lygį. Taip pat ir aš. Žiūrėsime po sezono. Šiauliuose man neatsibodo. Gali taip nutikti, kad čia liksiu ir toliau. Apie tai šiuo metu negalvoju. Dabar svarbiausia laimėti BBL čempionatą, kuo geriau pasirodyti LKL. Vasarą irgi turėsiu daug darbo – treniruosiu Lietuvos U-17 rinktinę, ruošimės pasaulio čempionatui.
Kalbino Vaidas ČEPONIS / portalas TV3.lt
Foto: Gintaras ŠIUPARYS / "Lietuvos rytas"

< Atgal Spausdinti