E.Šaulio vedami „Šiauliai” išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

Visiškai kitokį krepšinį nei ketvirtfinalio starte pademonstravę „Šiauliai” nepaliko Panevėžio „Lietkabeliui” jokių šansų antrose rungtynėse ir geltonai areną nudažiusių savo žiūrovų akivaizdoje išlygino serijos rezultatą – 94:84 (21:17, 24:18, 27:24, 22:25).

Dvikovą šiauliečiai pradėjo puikiai ir, Akeemui Wrightui užbaigus greitą ataką, pirmavo 9:1, sužaidus vos 3 minutes. Nors svečiams pavyko sumažinti atsilikimą kėlinio viduryje, „Šiauliai” dar sykį spurtavo. Areną ant kojų pakėlė vienas geriausių rungtynių šiame sezone sužaidęs Evaldas Šaulys, kuris perėmė kamuolį ir efektingai įkrovė jį iš viršaus. Šeimininkai nutolo dviženkle persvara – 20:9.

Sėkminga atkarpą sužaidė ir „Lietkabelis”. Skirtumas antrojo kėlinio pradžioje ištirpo iki 2 taškų (21:19). Sunkiu komandai metu pataikė veteranas Vytautas Šarakauskas, įsijungė ir komandos snaiperiai. Dusyk pataikė Kristupas Žemaitis, po vieną tolimą metimą pridėjo Karolis Lukošiūnas ir Nickas Zeisloftas. Nuo didesnių nemalonumų, skirtumui šoktelėjus iki 14 taškų (39:25), panevėžiečius išgelbėjo minutės pertraukėlė.

Po pertraukos visas žaidimo gijas savo rankose laikė „Šiauliai”, antrojo kėlinio pradžioje po Šarūno Beniušio baudų metimų nutolę 17 taškų atstumu – 58:41. Tačiau svečiai baltos vėliavos nekėlė, juos į priekį ėmė tempti Kšištofas Lavrinovičius ir Gintaras Leonavičius, kurių dėka deficitas tapo vienaženkliu (66:57). Šiauliečius dar sykį į priekį patempė V.Šarakauskas. Atrodė, kad vienas labiausiai patyrusių krepšininkų gavo traumą, tačiau net ir laukdamas keitimo bei jausdamas skausmą, jis vis tiek sugebėjo pelnyti 4 taškus iš eilės, vėl sukraudamas savo komandai dviženklį pranašumą.

Likus žaisti 5 minutes, A.Wrightas metimu iš vidutinio nuotolio sugrąžino „Šiauliams” turėtą 16 taškų pranašumą (84:68), o arenoje ėmė kvepėti pergale. Kai puikias rungtynes žaidęs E.Šaulys užbaigė dvi atakas iš eilės, neleisdamas „Lietkabeliui” priartėti (89:73), arenos žiūrovai tribūnuose ėmė „banguoti”. Per paskutinę minutę šeimininkai atsipalaidavo, tuo pasinaudoję jų varžovai šiek tiek sumažino atsilikimą.

Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos Panevėžyje gegužės 19 d. Pradžia – 18.15 val.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 24 (8 atk. kamuoliai), A.Wrightas – 17 (8 atk. kamuoliai), V.Šarakauskas – 10, A.Urbutis – 8, D.Sabeckis (6 rez. perdavimai) ir Š.Beniušis – po 7, K.Lukošiūnas ir K.Žemaitis (7 rez. perdavimai) – po 6, N.Zeisloftas – 5, L.Birutis – 4. G.Stankevičius nepasižymėjo.