„Dzūkija“ – varžovas, kurio nuvertinti negalima

„Dzūkija“ – varžovas, kurio nuvertinti negalima

    

Iškovoję pergalę Baltijos krepšinio lygoje, „Šiauliai“ sekmadienį sieks nudžiuginti savo sirgalius ir šalies čempionate. Dusyk šiame „Betsafe-LKL“ sezone laimėję šiauliečiai pastaruoju metu pateko į nesėkmių ruožą, pralaimėdami ketverias rungtynes paeiliui. Šią seriją komanda stengsis nutraukti savo arenoje priimdami Alytaus „Dzūkiją“.

Dzūkai turnyro lentelėje užima šeštąją vietą. Jų sąskaitoje – 3 pergalės ir 5 nesėkmės. Svečiuose šį sezoną „Dzūkija“ iškovojo tik vieną pergalę, įveikdama šiemet dar nelaimėjusį Prienų-Birštono „Vytautą“ (84:80). Kitus du kartus alytiškiai po taip pat įtemptų kovų nugalėjo namuose: nugalėti Kėdainių „Nevėžis“ (85:82) ir Utenos „Juventus“ (88:86).

Nors Alytaus komandoje pirmaisiais smuikais griežia legionieriai puolėjas Katinas Reinhardtas (vid. 13,8 tšk.), įžaidėjas, Alejandro Hernandezas (9 tšk. ir 3,9 rez. perdavimo)  bei vidurio puolėjas Anatolijus Kaširovas (8 tšk.), aiškaus lyderio komanda neturi, iššauti gali bet kuris krepšininkas.

Šią „Dzūkijos“ savybę išskyrė ir „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Antanas Sireika. Pasak jo, pastaruoju metu pagerinę savo žaidimą alytiškiai yra sunkiai nusakomo stiliaus komanda, mėgstanti žaisti prasiveržimais, atakuoti, taip pat žaisti greitą krepšinį, todėl svarbu bus išmušti varžovus iš vėžių ir neduoti jiems įsižaisti.

„Jų žaidimo variklis – A.Hernandezas, tačiau sužaisti ir pataikyti gali bet kuris žaidėjas. Mano vizija yra tokia, kad nereikia leisti varžovams žaisti taip, kaip jie nori. Jei nenorime, kad jie bėgtų, nenorime, kad pataikytų mažesni, tai pirmiausia reikia sustabdyti būtent juos, sustabdyti norimą žaisti žaidimą. Po to, kai jau apsigini, pradedi galvoti, kaip išnaudoti savo kozirius, kaip organizuoti puolimą, todėl visų pirma stengsimės sustabdyti jų svarbiausius žaidėjus ir neleisti pajausti žaidimo.

Alytaus komandos negalima nuvertinti. Visose pozicijose ji turi gerų krepšininkų. Trūksta tik pastovumo, kuris parodo komandos meistriškumą, tarpusavio supratimą. Bet jei yra leidžiama, jie įsibėgėja, todėl darysime viską, kad jie nepasijustų dideliais paukščiais, bandysime uždaryti juos į narvelį“, – šypsojosi krepšinio specialistas.

Treneriui pritarė ir gynėjas Kristupas Žemaitis. Jo nuomone, raktas į pergalę bus komandų nusiteikimas ir didesnis noras laimėti.

„Varžovai gynyboje labai susispaudžia, daug vienas kitam padeda. Taip pat turi daug prasiveržti galinčių žaidėjų. Tikrai bus ką veikti, nes jų komanda – tikrai gera. Tačiau manau, kad varžovas yra įveikiamas, o žaisdami namuose turime laimėti. Kurie į aikštę išeis labiau nusiteikę, labiau susikoncentravę, nedarys kvailų klaidų, tie ir pasieks pergalę“, – kalbėjo „Šiaulių“ ekipos įžaidėjas.

Jis taip pat išskyrė savo tiesioginį konkurentą varžovų gretose, tačiau atskleidė, kad šiauliečiai savo žaidimo stiliaus nekeis.

„Reikia žaisti taip, kaip ir prieš visas komandas. Aišku, yra keletas dalykų, kuriuos taikysime būtent jiems, bet mūsų žaidimas nesikeis. Svarbiausias jų žmogus – Hernandezas, su kuriuo reikės tikrai daug vargti. Jei jį sustabdysime, bus lengviau tiek gynyboje, tiek puolime ir, manau, pasieksime teigiamą rezultatą“, – neabejojo K.Žemaitis.

Sekmadienį įvyksiančių rungtynių su „Dzūkija“ Šiaulių arenoje pradžia – 16.45 val. Bilietus galima įsigyti visose „Ticket Market“ kasose, PayPost skyriuose bei internetu tickemarket.lt.

Kęstučio Šalčio nuotr.

< Atgal Spausdinti