Du kėlinius priešinęsi „Šiauliai“ neįkando „Žalgiriui“

Pirmosios pergalės „Betsafe-LKL“ čempionate vis dar nepasiekusi „Šiaulių“ ekipa dar vienu pralaimėjimu užbaigė pirmąjį pirmenybių ratą. Šiauliečiai savo aikštėje du kėlinius niekuo nenusileido čempionui Kauno „Žalgiriui“, bet antroje rungtynių pusėje turėjo pripažinti aštuntąją pergalę iškovojusių svečių pranašumą 68:93 (16:25; 20:14; 19:31; 13:23) iškovojo savo

Sunkiai rungtynes pradėję šeimininkai dar neįpusėjus pirmajam kėliniui turėjo 7 taškų deficitą (2:9), o komandos lyderis Ignas Vaitkus, šį kartą trenerio Antano Sireikos išbandytas įžaidėjo pozicijoje, dėl greitai surinktų 3 asmeninių pražangų buvo priverstas sėsti ant atsarginių žaidėjų suolo. Dvikovos arbitrų sprendimai per pirmas 10 minučių ne sykį susilaukė areną užpildžiusių žiūrovų švilpimų – per kėlinį Kauno ekipa net 12 taškų surinko baudų metimais ir pirmavo 16:25.

Antrąjį ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo užtikrintai ir po įspūdingo Beno Griciūno dėjimo deficitą sumažino iki 3 taškų (25:28), tačiau perimti iniciatyvos neleido žalgiriečius į priekį vedęs Edgaras Ulanovas, po kurio tolimų metimų svečiai vėl nutolo – 32:39. Kėlinio pabaigoje šiauliečiai dar sykį sužaidė sėkmingą atkarpą ir Evaldui Šauliui įmetus abi baudas, vėl priartėjo vieno metimo atstumu (36:39).

Po pertraukos į aikštę sugrįžę „Šiauliai“ pratęsė sėkmingą žaidimą ir Cedrickui Bowenui užbaigus ataką su varžovo pražanga, sumažino atsilikimą iki minimumo (46:47). Tačiau žemu penketu ėmęs žaisti „Žalgiris“ atsakė galingu spurtu, kurio sustabdyti šiauliečiai nebepajėgė. Svečių pranašumas tapo dviženkliu (50:63), o situacijos nepagerino ir minutės pertraukėlė. Po trečiojo kėlinuko šiauliečių laukė Heraklio vertas žygdarbis – panaikinti 15 taškų deficitą (55:70).

Per paskutines 10 minučių pradžioje šiauliečiams ir toliau nesisekė stabdyti savo varžovų. Daug nemalonumų geltonųjų gynybai kėlė Antanas Kavaliauskas, rinkęs taškus be didesnio pasipriešinimo. Kauniečių persvara toliau augo. Nepaisant visų pastangų, „Šiaulių“ krepšininkai intrigos sugrąžinti nesugebėjo. Praėjusio sezono Eurolygos prizininkai rungtynes laimėjo rezultatu 68:93.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: B.Griciūnas - 12, E.Šaulys - 11, A.Urbutis ir K.Lukošiūnas po 10, K.Žemaitis - 9 (5 rez. perdavimai), C.Bowenas ir R. Stankevičius po 6,  I.Vaitkus ir A.Udras po 2, D.Kapelanas ir G. Stankevičius taškų nepelnė, o M.Žukauskas aikštelėje nepasirodė.

Kitas rungtynes „Betsafe-LKL” čempionate „Šiauliai” žais lapkričio 10 d. namuose prieš Panevėžio „Lietkabelio” komandą.