Draugiškų rungtynių ciklo starte - pralaimėjimas Ukrainos klubui

Vos dieną pilna sudėtimi treniravęsi „Šiauliai“ Palangoje sužaidė pirmąsias dragiškas rungtynes su Ukrainos Superlygoje trečią vietą užėmusia Kamensko „Prometey“ komanda. Pergalę iškovojo svečiai - 77:99 (12:24, 25:25, 19:28, 21:22).

Nuo pirmųjų minučių į priekį išsiveržė po krepšiais dominavę ir atšokusius kamuolius nesunkiai susirinkę „Prometey“ krepšininkai, kurie kėlinio viduryje be atsako pelnė 7 taškus (7:15), o netrukus susikrovė ir dviženklę persvarą.

Vis tik, antrajame ketvirčio pradžioje sėkminga atkarpa atsakė geltonieji, sumažinę atsilikimą iki dviejų taškų (26:28) ir privertę varžovų trenerį prašyti minutės petraukėlės. Po jos Kamensko komanda vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir atstatė turėtą pranašumą (29:41). Įgyta 12 taškų persvara išliko iki ilgosios pertraukos.

Jei pirmoje mačo pusėje „Šiauliai“ suklydo 9 kartus, tai vien trečiajame ketvirtyje kamuolį svečiams Saulės miesto komanda „padovanojo“ net 10 sykių. Už akivaizdžią susižaidimo ir tarpusavio supratimo stoką „Prometey“ komanda baudė negailestingai. Skirtumas po dar vienos sėkmingos varžovų atkarpos pasiekė 20 taškų ribą.

Per paskutines 10 minučių geltonieji darsyk prarado 10 kamuolių, tačiau nuo didesnių nemalonumų šiauliečius gelbėjo tik pagerinta kova po lenta, nesuteikiant varžovams antrųjų šansų.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Andy Van Vlietas 15 (7 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 12, Ernestas Jonkus 9, Sethas Leday, Elvaras Fridrikssonas ir Justas Furmanavičius po 8, Martynas Varnas 5, Jonas Paukštė 4, Paulius Danusevičius 3, Ryanas Andersonas 2, Denisas Krestininas 1. Šarūnas Valunta nepasižymėjo.