D.Sabeckis pagerino klubo rekordą, o „Šiauliai” iškovojo trečią pergalę iš eilės

(14)

Puikią formą demonstruojanti „Šiaulių” komanda pratęsė sėkmingą seriją „Betsafe-LKL” lygoje. Penktąją vietą turnyro lentelėje užimantys šiauliečiai savo žiūrovų akivaizdoje įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes” 100:78 (23:21, 22:20, 22:22, 33:16), iškovodami 10-ą pergalę čempionate.

Pergalę pasaldino ir puikus Donato Sabeckio pasirodymas. „Šiaulių” atakų organizatorius atliko net 16 rezultatyvių perdavimų, pagerindamas klubo rekordą.

Sužaidus vos porą minučių, trenerius Antanui Sireikai teko prašyti minutės pertraukėlės ir iš naujo užvesti savo komandos, leidusios varžovams be atsako pelnyti 9 taškus, variklį. Po jos šiauliečių puolimas atsigavo, Dvi atakas užbaigė Arminas Urbutis, porą sykių iš toli šovė Donatas Sabeckis, sumažindami deficitą iki 3 taškų. Puikų kėlinį žaidęs komandos kapitonas nesustojo, kėlinio pabaigoje jo rezultatyvaus žaidimo dėka „Šiauliai” ne tik pasivijo pasvaliečius, bet ir išsiveržė į priekį – 23:21.

Antrajame ketvirtyje drąsiai iniciatyvos ėmėsi Mantvydas Žukauskas. Gynėjas pataikė du tritaškius iš eilės, o šeimininkai įgijo 9 taškų pranašumą (32:23). Po minutės pertraukėlės „Pieno žvaigždes” paskui save ėmė vesti Jahennsas Manigatas. Varžovų legionierius sužaidė puikią atkarpą, per kurią vienas pelnė 8 taškus – 38:36. Vieno metimo atstumą šiauliečiams pavyko padidinti tik paskutinės atakos prieš pertrauką metu, kai kamuolį iš viršaus įgrūdo D.Sabeckis.

Lygi kova vyko viso trečiojo kėlinio metu. Pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Ant kojų arenoje susirinkusius žiūrovus pakėlė Nickas Zeisloftas, pataikęs tritaškį metimą paskutinę ketvirčio sekundę (67:63).

Šio metimo įkvėptas „Šiaulių” amerikietis ėmėsi darbo paskutinio kėlinuko pradžioje. Prie jo 7 taškų metimus pridėjo L.Birutis ir Evaldas Šaulys, o Saulės miesto komanda nutolo 78:70. Pasvalio komanda dar sykį priartėjo 3 tašku atstumu, tačiau galingu spurtu šeimininkai įgijo 13 taškų pranašumą, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes – 88:75.

Desperatiški „Pieno žvaigždžių” bandymai išsigelbėti naudos komandai neatnešė. Šiauliečiai ir toliau tolo, o varžovų prašymą įmesti 100-ąjį tašką metimu iš po krepšio išpildė L.Birutis.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: A.Urbutis ir L.Birutis (10 atk. kamuolių) – po 18, D.Sabeckis (16 rez. perdavimų) ir A.Wrightas – po 14, N.Zeisloftas – 12, E.Šaulys – 11, M.Žukauskas – 8, K.Žemaitis – 3, V.Šarakauskas – 2. T.Tayloras taškų nepelnė, Š.Beniušis ir G.Stankevičius nežaidė.