Čempionato lyderiui pergalė atiduota tik po atkaklios kovos

Trenerio Antano Sireikos pažadą, kad akistatoje su Panevėžio „Lietkabeliu” komandos gerbėjai pamatys visai kitokią komandą, „Šiaulių” krepšininkai ištesėjo ir vos vieną nesėkmę turinčiam vienam „Betsafe-LKL” lyderių pergalės be kovos neatidavė – 68:78 (22:22, 13:20, 14:17, 19:19).

Svečių komandoje abu jos rezultatyviausi krepšininkai Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peiners. į Šiaulius atvyko, bet rungtynes stebėjo ant atsarginių suolelio ir aikštėje nepasirodė.

Nors mačą geriau pradėjo svečiai (1:5), Šarūno Beniušio ir Vytauto Šarakausko metimų dėka, „Šiauliai” ne tik išlygino rezultatą, bet Donatui Sabeckiui pataikius iš toli, išsiveržė į priekį – 14:12. Šeimininkai demonstravo akivaizdžiai geresnę gynybą nei penktadienio dvikovoje su Kėdainių „Nevėžiu”, be to, tiksliai atakavo iš toli. Prie dar vieno D.Sabeckio tritaškio tolimą metimą pridėjo Kristupas Žemaitis, o „Šiauliai” pirmavo 22:17.

Tačiau per pusę antrojo ketvirčio šiauliečiams pavyko sėkmingai užbaigti vos vieną ataką, tuo pasinaudojusi „Lietkabelio” komanda ne tik persvėrė rezultatą, bet ir atitrūko. Po Vaido Čepukaičio dėjimo svečiai pirmavo 33:24. Tuščias „Šiaulių” komandos minutes nutraukė iniciatyvos ėmęsis Omaras Prewittas, iš eilės pelnęs 6 taškus.

Kėlinukui baigiantis, nepatenkintas teisėjo sprendimu skirti jam pražangą, Arminas Urbutis užsidirbo ir techninę pražangą, bet šeimininkų puolėjas kitos atakos metu atsirevanšavo varžovams pelnydamas taškus su pražanga, o pridėjęs baudos metimą sumažino komandos atsilikimą perpus – 33:36.

Prieš pat pertrauką Gary Taltono ir Ado Juškevičiaus metimų dėka panevėžiečiai vėl atstatė turėtą persvarą, bet paskutinį žodį pirmoje dvikovos pusėje aidint finalinei rungtynių sirenai padėjo K.Žemaitis pakartodamas netaiklų komandos draugo metimą 35:42.

Trečiąjį kėlinuką „Šiauliai” pradėjo dvejomis sėkmingomis atakomis, po kurių atsilikimas buvo sumažintas iki 2 taškų, tačiau persverti rezultato nesisekė. „Lietkabelis” nuolat pirmavo 4-6 taškų pranašumu ir į kiekvieną geltonųjų taiklų metimą atsakydavo sėkminga ataka. Tačiau ir šio ketvirčio pabaigą svečiai sužaidė sėkmingiau, nutoldami dviženkle persvara – 49:59.

„Šiaulių” krepšininkai rankų nenuleido. Komandą paskui save vedė 4 iš eilės taškus pelnęs A.Urbutis. Tačiau šeimininkų situacija komplikavosi, kai komandos kapitonas buvo priverstas palikti aikštę dėl 5 pražangų. Netrukus juo pasekė ir vidurio puolėjas Vytautas Šarakauskas. Nepaisant šių nuostolių, Saulės miesto ekipa kovėsi iš paskutiniųjų, o O.Prewittas pakėlė areną ant kojų pataikydamas iš toli – 56:69.

Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės arenoje vyko tikras mūšis. Nesportine pražanga stabdydamas Lauryną Birutį, užsidirbo Žygimantas Skučas. Tačiau G.Taltonui pataikius iš toli, likus žaisti 2 minutes, svečiai pirmavo 73:65 ir labiau patyrusi „Lietkabelio” komanda pergalės iš rankų nepaleido.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: O.Prewittas – 15 (8 atk. kamuoliai), I.Vaitkus – 10, V.Šarakauskas, K.Žemaitis ir D.Sabeckis (8 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai) – po 8, A.Urbutis – 7, Š.Beniušis ir L.Birutis – po 6. G.Stankevičius ir R.Pipiras taškų nepelnė, o E.Šaulys ir M.Žukauskas nežaidė.