C.Ayersas: „Manau, esu tiesiog labai protingas žaidėjas“

Į „Šiaulių“ lyderių gretas sparčiai braunasi amerikietis Cameronas Ayersas. 24-erių krepšininkas gali ir pats pataikyti, ir sėkmingai vadovauti komandos žaidimui.

Legionierius per vienerias „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynes pelno beveik po 9 taškus, atkovoja po 2 kamuolius ir atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo. Puolėjo atstovaujama „Šiaulių“ ekipa žengia šeštoje turnyro lentelės vietoje.

„Manau, kad aš – tiesiog labai protingas žaidėjas. Nepasakyčiau, kad darau daug klaidų. Mano krepšinio IQ – aukštas. Galiu įmesti iš toliau. Jei nuoširdžiai, ir tada, kai prieš mane ginasi, tikiuosi, kad galiu pataikyti daug metimų. Visada buvau neblogas snaiperis, bet, manau, tampu dar geresnis. Tad metimai tikriausiai ir yra mano didžiausia stiprybė“, – teigė amerikietis.

Tai, kad Cameronas tapo krepšininku – nestebina. Jo tėtis Randy buvo pašauktas 1978 metų NBA naujokų biržoje, bet didžiausias aukštumas pasíekė būdamas treneriu. Krepšinio specialistas nuo 1997 metų dirba įvairių NBA klubų trenerių asistentu. Maža to, 2003–2004 m. sezoną Randy Ayersas buvo vyriausiasis Filadelfijos „76ers“ strategas.

„Jis – tarsi mano asmeninis treneris. Žinau, kad tėtis visada, kur bebūtų, mane stebi. Nesvarbu, žaisčiau čia ar JAV. Kad ir kur rungtyniaučiau, jis manimi domisi. Akivaizdu – tėtis labai padeda siekti karjeros. Jis supranta krepšinį ir perteikia man savo mintis, padeda geriau jaustis psichologiškai. Mano brolis dvejus metus žaidė Suomijoje, tiek pat – Prancūzijoje. Be to, broliui teko rungtyniauti ir NBA Plėtojimosi lygoje. Tiesą sakant, dabar jis antrus metus dirba treneriu Baknelio universitete, kurį baigiau. Tai – šiek tiek juokinga, nes Baknelis dar negali mūsų atsikratyti“, – šypsojosi C.Ayersas.

Krepšininkas, atstovaudamas Baknelio universiteto komandai, buvo tikra jos žvaigždė. Jis dukart pateko į NCAA pirmojo diviziono savo konferencijos geriausiųjų žaidėjų komandą, sykį – sėkmingiausiai rungtyniavusių naujokų ekipą. Amerikietis 2014-aisiais pripažintas tos pačios konferencijos metų žaidėju.

„Tai – didelė garbė. Turėjome daug gerų žaidėjų ir anksčiau. Prieš porą metų rungtyniavome prieš C.J.McCollumą, kuris šiuo metu atstovauja Portlando „Trail Blazers“. Ir, žinoma, reikia paminėti mano komandos draugą – Mike‘ą Muscalą. Dabar jis žaidžia Atlantos „Hawks“. Man garbė, kad rungtyniavau su daug gerų krepšininkų. Buvo puiku gauti šį apdovanojimą. Tai daug parodo. Kalbu apie sunkų darbą ir atsidavimą. Taip pat turiu padėkoti komandos draugams. Be jų, taip pat ir trenerių štabo, laimėti nebūtų įmanoma“, – LKL TV pasakojo C.Ayersas.

Nepaisant puikaus žaidimo Baknelio universiteto komandoje, krepšininkas 2014-ųjų metų NBA naujokų biržoje savo pavardės neišgirdo. Tada Cameronas išbandė jėgas NBA vasaros lygoje. Nesusiklostė ir pirmieji profesionalaus krepšininko metai. Amerikietis neįsitvirtino Italijoje – Brindizyje. Su klubu teko greitai išsiskirti.

„Tai – labai gera lyga. Italijoje žaidžiau mėnesį. Pasirodžiau keleriose rungtynėse. Ten taip pat šansu pasinaudoti nepavyko, bet tai buvo gera patirtis. Labai patiko itališkas maistas – daug vištienos, makaronų. Varžybos irgi buvo puikios, ten taip pat daug ko išmokau“, - prisiminimais dalijosi krepšininkas.

Dabar 196 centimetrų ūgio amerikietis neturi priekaištų nei komandai, nei Šiaulių miestui.

„Šiauliuose jaučiuosi puikiai. Tai – mažas miestelis. Iki šiol man čia labai patinka. Mėgstu vietinį maistą. Žmonės atrodo labai malonūs. Tiesa, čia kartais šiek tiek šalta, bet esu prie to pripratęs JAV. Kaip ten bebūtų, mėgaujuosi buvimu čia. Tai – puiki patirtis. Šiauliuose gerai leidžiu laiką. Legionieriai – puikūs. Visi esame panašaus amžiaus. Taigi su jais smagu. Kaip ir su vietiniais žaidėjais, kurie mums aprodo apylinkes, padeda aklimatizuotis. Taip pat gelbsti, jei domina kelionės, lankytinos vietos ir panašūs nedideli klausimai, kuriais talkiname vienas kitam, - kalbėjo C.Ayersas. - Prieš atvykdamas apie šią šalį žinojau tik šiek tiek. Mano koledže buvo du žmonės iš Lietuvos. Uždaviau jiems kelis klausimus: apie tradicinį maistą, vietinius, ar nėra kultūrinių skirtumų. Kol kas man čia patinka. Manau, Lietuvos lyga – labai gera. Žinant tai, kokia čia maža šalis. Be to, manau, Lietuva daro milžiniškus dalykus. Vienas tokių – praėjusios vasaros patekimas į šių metų Olimpines žaidynes“

www.lkl.lt
Foto: Gintaras ŠIUPARYS / "Lietuvos rytas"

 

 

Save

< Atgal Spausdinti