Bilietas į pusfinalį iškovotas panaikinus dviženklį taškų deficitą

„Šiauliai” tęs kovą dėl titulo Baltijos krepšinio lygoje. Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse šiauliečiai antrą sykį įveikė Uogrės „Ogre” ekipą 97:87 (24:26, 22:23, 25:21, 26:17) ir iškovojo kelialapį į kitą etapą. Pusfinalyje Saulės miesto komandos lauks Pasvalio „Pieno žvaigždės”.

Rungtynes abi komandos pradėjo be didesnės žvalgybos ir visą dėmesį skyrė puolimui. Sužaidus pusę kėlinio, šeimininkai po Akeemo Wrighto tritaškio pirmavo 17:10. Latvijos komandos paprašyta minutės pertraukėlė situaciją aikštėje apvertė aukštyn kojomis. „Ogre” ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą, o prieš pat kėlinio pabaigą skelbiančią sireną po šiauliečių klaidos išsiveržė į priekį 26:24.

Puikią atkarpą Uogrės ekipa pratęsė antrajame ketvirtyje ir po Roberto Niedros metimo įgijo dviženklį pranašumą – 35:24. Juo svečiai džiaugėsi vos porą minučių. Spurtu atsakę „Šiauliai” po Lauryno Biručio dvitaškio išlygino rezultatą, bet atvykusių į Šiaulius sirgalių aktyviai palaikoma „Ogre” kėlinio viduryje vėl nutolo – 42:35. Nuo didesnių nemalonumų šeimininkus išgelbėjo Mantvydas Žukauskas. Nuo suolo pakilęs gynėjas kėlinio pabaigoje smeigė du tolimus metimus, o komandos ilsėtis išėjo svečiam pirmaujant 3 taškų persvara – 49:46.

Po lygaus ir atkaklaus trečiojo kėlinio, kuriame pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių, visi pagrindiniai dvikovos įvykiai persikėlė į lemiamas 10 minučių, kurias „Šiauliai” pradėjo labai sėkmingai ir privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės, susikrovę 8 taškų pranašumą – 78:70.

Tačiau netrukus atsakomosios pertraukėlės teko reikalauti ir treneriui Antanui Sireikai, nes jo auklėtinių pranašumas netruko ištirpti. Pagerinę gynybą, šeimininkai be atsako surinko 9 taškus,  likus žaisti 2 minutes, jų persvara tapo dviženklė (89:78), o rungtynių baigtis – aiški, „Šiauliai” persvaros neiššvaistė.

Pirmosios pusfinalio rungtynės su „Pieno žvaigždėmis” įvyks kovo 14 d. Šiauliuose, atsakomosios – po savaitės Pasvalyje.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: A.Urbutis – 18 (9 atk. kam., 3 blokai), D.Sabeckis (9 rez. perdavimai) ir L.Birutis (13 atk. kam.) – po 16, A.Wright – 15, N.Zeisloft – 14 (5 rez. perdavimai), M.Žukauskas – 6, E.Šaulys – 5, Š.Beniušis – 4, V.Šarakauskas – 3. K.Žemaitis, G.Stankevičius ir T.Tayloras taškų nepelnė.

Treneris A. Sireika: „Nuojauta neapgavo. Lygiai žaidėme išvykoje, žinome, kad tai ambicinga komanda. Laukiau, kad bus nelengva. Dar tą nuojautą šiek tiek pastiprino, kad gerai sužaidėme su „Juventus”, todėl žaidėjai kažkiek atsipalaidavo. Varžovus reikia pagirti, jie žaidė neblogai, pataikė ir iš sunkių padėčių. Reikėjo įdėti daugiau pastangų. Džiaugiuosi, kad, pakeitus gynybą, ėmėme aktyviau gintis. Nelengvai, bet, manau, laimėjome pelnytai.”