BBL. "Šiauliai" - "Parnu" 101:61

(0)

"Šiaulių" ekipa įspūdinga pergale pradėjo BBL aštuntfinalį - namuose 101:61 (21:27, 30:13, 28:10, 22:11) partiesė Parnu krepšininkus. Atsakomoji dvikova - vasario 25 d. Estijoje.

VARŽOVAS. BBL čempionų titulą ginantiems šiauliečiams aštuntfinalyje teko silpniausia reguliariojo sezono ekipa. Parnu komanda per 12 turų iškovojo vos dvi pergales, bet nemažai mačų pralaimėjo vos keliais taškais.

SMŪGIS. Estijos ekipa į Šiaulius atvažiavo likus 45 minutėms iki mačo pradžios. Tačiau pirmajame ketvirtyje neatrodė, kad svečiai jaustų kelionės nuovargį. Parnu komanda lyderio Marko Jameso Dorriso pastangomis (pirmąjį kėlinį pelnė net 14 taškų) sugebėjo nutolti - ketvirtį laimėjo 27:21. Prasidėjus antrajam kėliniui, Normanas Kabinas pataikė dvitaškį ir svečiai nutolo rekordine persvara - 29:21 (11 min.). Atrodo, kad toks posūkis kaip reikiant įpykdė šeimininkus, kurie spūstelėjo gynyboje ir skirtumas ėmė tirpti.

SPURTAS. "Šiaulių" ekipa pavyzdingai sužaidė penkių minučių atkarpą ir po ilgokos pertraukos persvėrė rezultatą - 39:36 (15). Per šį spurtą net tris tritaškius įskraidino Cameronas Ayersas. Įsibėgėję šiauliečiai niekais vertė visas svečių pastangas. Iki didžiosios pertraukos Parnu ekipos lyderis M.J.Dorrisas nebepelnė nė taško, o šiauliečiai padidino atotrūkį iki 51:40.

POILSIS. Po pertraukos šeimininkams pakako vos poros minučių, kol svečiai palūžo. "Šiaulių" krepšininkai spurtavo 12:2, padidino skirtumą iki 63:42 (22), ir viskas tapo aišku.

ŠAKOTIS. Antrose rungtynėse iš eilės "Šiaulių" treneriai į aikštę įleido jaunimą. Rungtyniavo ne tik Arūnas Sajavičius, bet ir 17-metis Tadas Pažėra. Debiutinėse rungtynėse su "Žalgiriu" pirmus taškus LKL čempionate pelnęs gynėjas pasižymėjo ir šiame mače. Drąsiai žaidęs T.Pažėra  per kiek daugiau kaip 6 minutes pelnė 6 taškus (1/3 dvit., 4/4 baud.), surgiebė 1 kamuolį, dukart suklydo ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Taškų sąskaitą BBL pirmenybėse atidariusiam T.Pažėrai teks laikytis tradicijos - pirkti komandos draugams šakotį. Juolab kad gynėjas tikslia bauda pelnė ir 100-ąjį tašką.

MINTYS I. "Rungtynių pradžioje buvome atsipalaidavę ir nesusikaupę. Gavome pylos nuo trenerių, patys tarpusavyje pakalbėjome, kad taip negalime žaisti. Parnu komanda iš pradžių žaidė tikrai gerai, bet vėliau palūžo. Manau, kad svečiuose bus gerokai sunkiau, nes jauna komanda turi ambicijų. Tačiau neabejoju, kad 40 taškų persvaros pakaks. Svarbiausia bus neatsipalaiduoti - važiuosime ne saugoti persvaros, o laimėti", - kalbėjo "Šiaulių" puolėjas Karolis Guščikas.

MINTYS II. ""Nemanau, kad neįvertinome varžovų. Mes akcentavome, kad jie sužaidė eilę gerų rungtynių - pavyzdingai kovėsi su "Rock", "Kalev", "Lietkabeliu", "Nevėžiu". Tačiau mes gynyboje darėme labai dauk klaidų, nes stokojome koncentracijos. Po to tris kėlinius kovėmės pavyzdingai, bet viską sugadino pradžia. Aišku, nereikia norėti, kad mes pradėtume rungtynes 20:0, bet neturime teisės žaisti taip nesusikaupę. 40 taškų persvara yra džiuginantis rezultatas, bet tuo pačiu jaučiame nerimą. Juk šiandien mes neturėjome jokio pranašumo, ir atsipalaidavome. Dabar reikės sugalvoti, kaip motyvuoti komandą. Mes važiuosime kautis ir laimėti, o ne saugoti sukauptą saugią persvarą. Gerai, kad turėjome progą išleisti jaunimą. Ypač džiaugiamės dėl Tado, bet nenorime jo pernelyg girti, nes jam reikia daug dirbti, nesustoti. Visi Tado rezultatai - priešakyje", - sakė "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

MINTYS III. "Mes pradėjome labai gerai, bet antroje mačo pusėje mes subyrėjome, nebegalėjome sustabdyti šiauliečių. "Šiauliai" yra gera komanda, kuri neturi superžvaigždžių, bet subūrė 7-8 aukšto lygio krepšininkus. Iš jų bet kuris gali sužaisti geras rungtynes. Vilčių iškopti į kitą etapą nebeturime, bet mes bandysime pasipriešinti namuose", - nusivylimo neslėpė svečių strategas Maitas Kabinas.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Parnu" 101:61 (21:27, 30:13, 28:10, 22:11). Teisėjai M.Večerskis, G.Mačiulis ir R.Sabas.
"Šiauliams" taškų pelnė: C.Ayersas 21 (5/7 trit., 3 per. kam.), D.Dudzinskis (3/4 trit.) ir G.Leonavičius po 14, A.Marei ir K.Guščikas po 10, A.Jomantas (4 per. kam.) ir D.Bubalo (7 atk. kam.) po 8, T.Pažėra ir A.Sajavičius po 6, E.Mološčiakas 4 (M.Scottas);
"Parnu": M.J.Dorrisas 21 (6/16 dvit., 2/5 trit.), P.Petrilevičius 15 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), N.Kabinas 11, T.Hamarsalu 6, R.Valge, M.Kirvesas, T.Niitsas ir R.Raadikas po 2 (S.Schuszleris, K.M.Kaskas).