BBL. "Jekabpils" - "Šiauliai" 93:91

(0)

"Šiaulių" ekipa dramatiškame mūšyje išplėšė kelialapį į BBL pusfinalį, kuriame kausis su Panevėžio "Lietkabeliu". Šiauliečiai išvykoje nusileido "Jekabpils" ekipai 91:93, bet pakako namuose susikrauto 9 taškų pranašumo.

DUOBĖ. Mačas sėkmingiau susiklostė šeimininkams, kurie nuo pirmų akimirkų ėmė spausti šiauliečius. Svečiai dažnai klydo, o triukšmingų sirgalių palaikomi "Jekabpils" per pirmas penkias minutes panaikino "Šiaulių" turėtą 9 taškų persvarą. Latvijos ekipa kėlinio viduryje jau buvo priekyje 16:7, tad "Šiaulių" treneriams teko prašyti minutės pertraukėlės. Svečiams iš duobelės išlipti padėjo Roko Giedraičio, Gintaro Leonavičiaus ir Michaelyno Scotto tritaškių serija. Tris tolimus metimus iš eilės pataikę šiauliečiai aplygino žaidimą - 18:21 (8 min.).

SPURTAS. Antrąjį ketvirtį "Šiaulių" ekipa pradėjo dar viena trijų tritaškių salve. Pirmąją tritaškę "bombą" įskraidino Cameronas Ayersas, po to pasižymėjo Eividas Mološčiakas, o trečiąją per varžovų rankas pridėjo C.Ayersas - 29:23 (13). Baigiantis antrajam ketvirčiui svečiai dar kartą pabandė atsiplėšti. Po trečiojo spurto 11:3 šiauliečiai pirmąsyk nutolo dviženkliu pranašumu - 47:36 (18). Tačiau įgytos persvaros išlaikyti nepavyko - šeimininkai avantiūriškais tritaškiais sumažino atsilikimą iki 47:49. "Šiaulių" krepšininkai per pirmąją mačo pusę pataikė net 10 tritaškių iš 17.

LENKTYNĖS. Po pertraukos šiauliečiai beveik visą laiką diktavo savą žaidimo tempą, bet labiau nutolti nesisekė. Šiauliečiai taikliais C.Ayerso, D.Dudzinskio ir Domagojaus Bubalo tritšakiais niekais vertė šeimininkų pastangas perimti iniciatyvą. "Jekabpils" ekipa į lemiamą šturmą pakilo likus žaisti 2 minutėms. Iš pradžių sudėtingą tritaškį iš aikštės kampo pataikė Modestas Kumpys ir nurėžė skirtumą imi minumumo - 85:86. Po to šeimininkams pavyko perimti kamuolį ir svečių klaidą paversti dviem taikliais Rinaldo Širšinio baudų metimais (87:86, 39-ąją min.). M.Scottas baudomis buvo išlyginęs rezultatą - 90:90 (40). Bet mačo pabaigoje sėkmė lydėjo latvius - per paskutinę svečių ataką pro šalį skriejo ir C.Ayerso, ir R.Giedraičio metimai.

MINTYS. "Buvome išsikėlę tikslą laimėti, bet planas A nepavyko. Vis dėlto esame patenkinti, kad esame tarp keturių stipriausių lygos komandų. Šį vakarą virė labai atkaklus mūšis. Patys įsitikinome, kodėl Jekabpilio komanda namuose taip retai pralaimi. Didžiąją rungtynių dalį mes kontroliavome situaciją. Buvo sunku paduoti kamuolį į baudos aikštelę, todėl turėjome progų atakuoti iš toli, ir tai daryti mums sekėsi. Pergalė išprūdo, kai šeimininkai ėmė žaisti va bank - avantiūriškai gynėsi ir svaidė tritaškius. Visa komanda norime padėkoti būriui aistruolių, kurie nepabūgo tolimos kelionės ir atvažiavo mūsų palaikyti. Fanų parama buvo labai svarbi", - auklėtinių kovingumu liko patenkintas "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

VARŽOVAS. BBL pusfinalyje "Šiaulių" ekipa kausis su gerai pažįstamu Panevėžio "Lietkabeliu". Panevėžiečiai BBL aštuntfinalyje - 88:88 ir 92:78 - nugalėjo Jūrmalos (Latvija) ekipą, o ketvirtfinalyje - 84:61 ir 64:59 - patiesė Kėdainių "Nevėžį". Pirmosios BBL pusfinalio rungtynės kovo 16 d. 18.30 val. įvyks Šiauliuose, o atsakomasis mačas - kovo 22 d. 18.30 val. Panevėžyje.

SKAIČIAI. "Jekabpils" - "Šiauliai" 93:91 (23:20, 24:29, 15:19, 31:23). Teisėjai T.Jasevičius, A.Ozolas ir M.Manniste.
"Jekabpils" taškų pelnė: R.Širšinis 22 (6/13 trit., 7 rez. perd.), M.Kumpys 17 (po 3/5 dvit. ir trit., 4 kld.), T.Larsonas 15, R.Rutkauskas 13, A.Duselis 9, S.Silavas 8, R.Magonė 7, O.Viršis 2 (K.Migliniekas);
"Šiauliams": D.Dudzinskis 25 (4/4 dvit., 5/10 trit., 2/2 baud., 4 per. kam.), R.Giedraitis 16 (3/4 dvit., 2/6 trit., 4/6 baud., 6 atk. kam.), G.Leonavičius 14 (2/2 trit., 4 rez. perd.), C.Ayersas 12 (4/7 trit.), M.Scottas 8 (7 rez. perd.), D.Bubalo 7, A.Marei 6, E.Mološčiakas 3 (K.Guščikas).
Taiklumas: 19/40 (48 proc.) ir 15/24 (63) dvitaškių, 13/29 (45) ir 16/33 (48) tritaškių, 16/19 (84) ir 13/19 (68) baudų. Atkovota kamuolių 36 ir 30, perimta 8 ir 9, rezultatyvių perdavimų 17 ir 26, padaryta klaidų 13 ir 15.