BBL lygoje iškovota antroji pergalė, parklupdyta „Betsafe/Liepaja“

„Šiauliai“ Baltijos krepšinio lygoje (BBL) iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų. Saulės miesto krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje nepaliko vilčių „Betsafe/Liepaja“ iš Latvijos ekipai

– 86:61 (22:15, 29:22, 16:22, 19:29).

Dvikovos starte žiūrovus ant kojų pakėlė Arminas Urbutis, įkrovęs į krepšį su varžovo pražanga. Skirtumas pirmajame kėlinuke svyravo vos 4 minutes, kai Robertui Krastiniui pataikius iš toli, latviai pirmavo 9:11. Nuo solo pakilęs Šarūnas Beniušis labiausiai prisidėjo prie šiauliečių spurto, per kurį šeimininkai be atsako pelnė 8 taškus ir atitrūko – 17:11.

Traumų išretintų „Šiaulių” gerbėjai arenoje nuščiuvo, kai ketvirčio pabaigoje tas pats Š.Beniušis krito ant žemės susiėmęs už kojos. Nors krepšininkas pats sugebėjo nueiti iki atsarginių suolelio, vidurio puolėjas į aikštę rungtynėse nebegrįžo.

Antrąjį kėlinuką Liepojos ekipa pradėjo aktyviai spausdama šiauliečius visoje aikštelę. Jis šiek tiek išmušė geltonuosius iš vėžių. Sužaidus tris minutes, Karlis Lasmanis dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (29:28). „Šiauliai” užvedė toliašaudę artileriją ir pagerino gynybą. Dusyk pataikė Omaras Prewittas, kartą – Giedrius Stankevičius, o Saulės miesto komanda ne tik atstatė turėtą persvarą, tačiau ir nutolo dviženkliu atstumu (42:30).

„Betsafe/Liepaja“ komandą į priekį patraukė Tomas Leimanis. Daugiausiai jo pastangomis taškų deficitas ištirpo iki skyrė 7 taškų, likus žaisti 2 minutes. Bet Laurynas Birutis dėjimu pradėjo „Šiaulių“ spurtą, po kurio komandos ilsėtis išėjo šeimininkams vėl įgijus solidžią persvarą – 51:37.

Antrąją dvikovos pusę „Šiauliai” pradėjo labai sėkmingai ir A.Urbučiui pakartojus Mantvydo Žukausko netaiklų metimą, šeimininkai susikrovė 21 taško pranašumą (60:39). Svečių pastangas priartėti tritaškiu su varžovų pražanga numalšino Evaldas Šaulys (68:45).

Vis tik svečiai ėmė mažinti atsilikimą. Po dviejų iš eilės sėkmingų Latvijos ekipos atakų R.Krastiniui pataikius iš toli, 2-ą paskutinio kėlinuko minutę komandas skyrė 16 taškų – 70:54, o treneriui Antanui Sireikai teko nuolat raminti norėjusius atstatyti rezultatą savo auklėtinius.

Likus žaisti 4 minutes, svečių treneris Agris Galvanovskis paprašė minutės pertaukėlės, bet per likusį laiką „Šiaulių“ važovai pelnė vos 2 taškus. Sėkmingą šeimininkų finišą dėjimu užbaigė Kristupas Žemaitis – 86:61.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: A.Urbutis – 18, O.Prewittas – 15, D.Sabeckis 14 (10 atk. kamuolių, 9 rez. perdavimai), G.Stankevičius – 11 (8 atk. kamuoliai), Š.Beniušis – 10, E.Šaulys – 6, K.Žemaitis – 4 (5 rez. perdavimai), L.Birutis ir A.Giedratis – po 3, M.Žukauskas – 2. I.Vaitkus taškų nepelnė.