Atkakliame mūšyje namuose nusileista „Rytui“

Nors po rungtynių treneris Antanas Sireika pripažino, kad jam auklėtinių žaidimas nepatiko, tačiau arenoje susirinkę žiūrovai negailėjo plojimų „Šiauliams“, tik mačo pabaigoje nusileidusiems svečiams iš Vilniaus „Betsafe-LKL“ čempionate. Likus porai minučių, komandas skyrė vos trys taškai, tačiau pergalę iškovojo labiau patyrusi „Ryto“ ekipa – 82:75 (24:22, 19:20, 21:16, 18:17).

Rungtynių pradžioje atrodė, kad svečiai neturės didesnių sunkumų, kai per pusę kėlinio geltoniesiems leido užbaigto vos porą atakų bei susikrovė dviženklį pranašumą – 14:4. Tačiau netrukus vilniečių treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes 5 taškus iš eilės surinkęs Ignas Vaitkus išlygino rezultatą – 17:17.

Iki didžiosios pertraukos „Šiauliai“ kelis sykius buvo išsiveržę į priekį. Po Karolio Lukošiūno tolimo metimo šeimininkai antrojo ketvirčio viduryje pirmavo 32:39. Bet ilsėtis komandos išėjo minimalų pranašumą susigrąžinus sostinės komandai – 43:42.

Po pertraukos pasikartojo mačo pradžios scenarijus. „Rytas“ per 5 minutes vėl įgijo dviženklę persvarą – 57:47. Nepaisant visų šiauliečių pastangų, sumažinti atsilikimo nesisekė, nors kelis sykius atsilikimą pavyko sumažinti per pus, paskutinio kėlinio viduryje „Šiauliai“ tebeturėjo 10 taškų deficitą – 60:70.

Vos per pusę minutės šeimininkams pakako priversti svečių trenerį prašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Varžovų puolėjo Dominique‘o Suttono nesportinę pražangą šiauliečiai pavertė 6 taškais, kai po Armino Urbučio taiklių baudų metimų, tolimą metimą su pražanga pataikė ir Evaldas Šaulys – 66:70.

Likus žaisti porą minučių, po I.Vaitkaus metimo „Šiauliai“ priartėjo vieno metimo atstumu (73:76). Tačiau per likusį laiką protingiau sužaidė labiau patyrusi „Ryto“ komanda, į savo sąskaitą įsirašiusi dar vieną pergalę čempionate.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 17, I.Vaitkus – 15 (6 rez. perdavimai), A.Urbutis – 10, S.Nimley ir A.Udras – po 7, K.Lukošiūnas – 6, B.Griciūnas ir C.Bowen – po 5, R.Stankevičius – 3. K.Žemaitis ir Š.Beniušis nepasižymėjo.