Arti pergalės buvę „Šiauliai” LKL kovas pradėjo nesėkme Utenoje

Utenoje panaikinę 13 taškų deficitą „Šiauliai” nesugebėjo pergalingai pradėti „Betsafe-LKL” čempionato. Rungtynių pabaigoje pasiviję ilgą laiką pirmavusią „Juventus” komandą, šiauliečiai paskutinę minutę dusyk apmaudžiai suklydo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 78:83 (21:18, 14:22, 21:22, 22:21).

Pirmojo kėlinio pradžioje nesugebėję pelnyti taškų, „Šiauliai” turėjo vytis šeimininkus ir kėlinio viduryje pirmą sykį išsiveržė į priekį 8:7 po Šarūno Beniušio metimo. Kėliniui artėjant prie pabaigos, po Igno Vaitkaus baudų metimų geltonieji pirmavo 6 taškų pranašumu (18:12), o komandos žaidžiamas krepšinis nieko blogo nežadėjo.

Tačiau antrojo kėlinuko pradžioje be traumuotų labiausiai patyrusių komandos krepšininkų Armino Urbučio ir Diego Kapelano rungtyniavę šiauliečiai įsivėlė į skubotą žaidimą, kuris buvo parankesnis „Juventus” krepšininkams. Šeimininkai be atsako surinko 12 taškų. Perėmę iniciatyvą varžovai nemažino apsukų. Po trijų uteniškių dėjimų iš viršaus dvitaškį pridėjo Martinas Gebenas, po kurio svečių deficitas pasiekė 13 taškų – 40:27. „Šiaulius” pažadino Antano Udro dėjimas, todėl netrukus „Juventus” treneriui Žydrūnui Urbonui teko prašyti minutės pertraukėlės, bet ir po jos svečiai tęsė gerą atkarpą ir ilsėtis išėjo atsilikdami jau tik 5 taškais – 35:40.

Po pertraukos vyko lygių varžovų mūšis. „Juventus” pirmavo 4-7 tašku skirtumu. Ketvirtojo ketvirčio viduryje Kristupas Žemaitis pataikė tritaškį ir po ilgos pertraukos vėl išvedė šiauliečius į priekį – 70:68. Nervų karas tęsėsi, pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Likus žaisti minutę, I.Vaitkus baudų metimais vėl persvėrė rezultatą (78:77), tačiau per likusį laiką taškus rinko tik šeimininkai. Ypač skaudus buvo tolimas Dovio Bičkauskio tolimas šūvis.

Po minutės pertraukėlės „Šiaulių” krepšininkai nesugebėjo surengti atakos per jai skirtą laiką. Po priverstinės pražangos uteniškiai realizavo abu skirtus baudų metimus ir susikrovė 5 taškų pranašumą, likus žaisti 15 sekundžių. Tapo aišku, kad rungtynių išgelbėti šiauliečiams nepavyks.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: I.Vaitkus – 22 (4 perimti kamuoliai), Š.Beniušis – 14 (8 atk. kamuoliai), K.Žemaitis – 12, C.Terrellas – 11 (5 rez. perdavimai), A.Udras – 10, R.Stankevičius – 4, K.Lukošiunas – 3, B.Griciūnas – 2. E.Šaulys ir G.Stankevičius nepasižymėjo.

Kitas rungtynes „Betsafe-LKL” čempionate „Šiauliai” žais rugsėjo 30 d. namuose prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes”.