Antroji pergalė prieš „Neptūną” išplėšta dramatišku stiliumi

„Šiauliai” apgynė savo tvirtovę ir antrą kartą sezone palaužė Klaipėdos „Neptūną”. Antrose šiauliečių „Betsafe-LKL” rungtynėse iš eilės jų baigtis sprendėsi paskutinėmis rungtynėmis, bet šį kartą fortūna buvo geltonųjų pusėje – 77:76 (19:18, 20:17, 16:16, 22:25).

Iškovoję 13 pergalę, „Šiauliai” vėl tapo vienvaldžiais 5-os vietos savininkais. Vieną dvikovą atsargoje turinčios Pasvalio „Pieno žvaigždės” yra laimėjusios 12 sykių.

Lygiame pirmajame kėlinyje ilgiau pirmavo „Neptūnas”, susikrovęs 5 taškų pranašumą po Edgaro Želionio metimo – 11:6. Išlyginti rezultatą šiauliečiams užteko poros minučių. Tai padarė dvitaškį su varžovo pražanga pelnęs Vytautas Šarakauskas. Netrukus Donatas Sabeckis išvedė šeimininkus į priekį – 16:14.

Dar sykį persvėrę rezultatą ketvirčio pabaigoje, „Šiauliai” varžovų į priekį pirmoje mačo pusėje nebepraleido, nors klaipėdiečiams antrajame kėlinyje kelis sykius buvo pavykę atstatyti pusiausvyrą. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 39:35.

Sužaidus 5 minutes po pertraukos, „Neptūno” treneris Kazys Maksvytis buvo privertas kviestis savo komandos krepšininkus pasitarimui, nes 3 atakas iš eilės sėkmingai surengę šiauliečiai įgijo 9 taškų pranašumą – 48:39. Po jos svečiai įjungė toliašaudę artileriją ir po dviejų tritaškių priartėjo vieno metimo atstumu.

Svečių veteranų Tomo Delininkaičio ir Renaldo Seibučio tolimų šūvių vedami klaipėdiečiai paskutinio ketvirčio viduryje ne tik panaikino 6 taškų deficitą, bet ir dar sykį išlygino rezultatą (67:67). Dar vieną tritaškį pridėjus legionieriui Brandonui Fieldsui, „Neptūnas” išsiveržė į priekį, likus žaisti mažiau nei 3 minutes – 72:69.

Šiauliečiai nepalūžo. Dusyk iniciatyvos ėmėsi D.Sabeckis, išlyginti rezultatą galėjo Akeemas Wrightas, pelnęs dvitaškį ir privertęs varžovą prasižengti. Tai kas nepavyko amerikiečiui, pavyko Laurynui Biručiui. Vidurio puolėjas išnaudojo ūgio pranašumą prieš R.Seibutį, vėl išvesdamas „Šiaulius” į priekį.

Per likusias 26 sekundes šiauliečiai gynėsi palaikomi iš savo vietų pakilusių žiūrovų. Šį kartą rungtynių Pasvalyje scenarijus nepasikartojo, fortūna buvo „Šiaulių” pusėje, nes E.Želionio metimas, galėjęs atimti pergalę iš šeimininkų, tikslo nepasiekė.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: L.Birutis – 17, D.Sabeckis – 15 (9 rez. perdavimai), A.Urbutis – 12, V.Šarakauskas – 8, E.Šaulys ir N.Zeisloftas – po 7, K.Žemaitis – 5, A.Wrightas – 4, Š.Beniušis – 2. R.Pipiras, M.Žukauskas ir T.Tayloras nežaidė.