Antanas Sireika grįžta į „Šiaulius“

Antanas Sireika

fotodiena.lt (R.Dačkaus nuotrauka)

Krepšinio klubas „Šiauliai“ tarpsezonio darbus pradeda nuo trenerių štabo formavimo.  Prie komandos vairo stoja Šiaulių miesto garbės pilietis ir daug metų Šiaulių krepšiniui atidavęs Antanas Sireika, su kuriuo sudaryta ilgalaikė sutartis. Į "Šiaulių" komandą A. Sireika grįžta po penkerių metų pertraukos. Per šiuos metus treneris vadovavo Utenos "Juventus" ir Točigio "Brex" (Japonija) ekipoms.

Vyriausiojo trenerio asistentais pasirinkti ilgamečiai „Šiaulių“ komandos žaidėjai bei treneriai Robertas Giedraitis, Vaidas Pauliukėnas ir du sezonus klube žaidęs (1999-2001 metais) Robertas Stankevičius. A.Sireikai ne vienerius metus jau yra tekę dirbti kartu tiek su R.Giedraičiu, tiek su V.Pauliukėnu. Komandos žaidėjus ateinančiame sezone ruoš fizinio rengimo treneris Andrius Norkus, kuris puikiai užsirekomendavo A. Sireikos krepšinio akademijoje.

A. Sireika: „Šiauliai“ - yra mano širdies komanda!"

- Treneri, sveiki sugrįžę į „Šiaulių“ komandą! Ar buvo sunku apsispręsti sugrįžti? Ar ilgai svarstėte pasiūlymą?

- Man visada buvo sunku keisti komandą. Prisirišu prie šalia dirbančių žmonių ir atrodo, kad geresnių partnerių niekada nebebus. Bet gyvenimas turi savas taisykles ir suteikia mums vis naujus išbandymus. Tuomet supranti, kad reikia priimti sprendimus, kuriuos padiktuoja kažkas iš vidaus. „Šiauliai“ yra mano širdies komanda!

- Jūsų asistentas bus Robertas Giedraitis. Taip pat trenerių štabe dirbs jums gerai pažįstami Vaidas Pauliukėnas ir Robertas Stankevičius. Tikriausiai nebuvo sunku išsirinkti asistentus, su kuriais esate dirbęs ne vienerius metus ir kaip su žaidėjais, ir kaip su jūsų asistentais?

- Komandą aš suprantu kaip gyvą organizmą ir visi joje esantys žmonės yra svarbūs jos istorijos kūrėjai. Buvę žaidėjai ar darbuotojai komandai yra atidavę savo jėgas, žinias bei širdį, todėl norėčiau, kad būtent buvę komandos nariai ir toliau kurtų jos ateitį. Niekas taip nemylės savo vaiko, kaip tėvas, niekas taip nebrangins savo namų, kaip vaikas, juose užaugęs. Visi minėti asistentai - buvę mano auklėtiniai, tad tikiuosi, deramai juos išmokiau branginti savo namus.

- Kaip sekasi komplektuoti komandą? Kada planuojate baigti komplektaciją ir pradėti ruošis artėjančiam sezonui?

- Komandą komplektuojame jau visą mėnesį: video peržiūros, konsultacijos, pasitarimai, analizės. Tai nelengvas ir svarbiausias procesas - ką pasikviesi, su tuo ir kovosi. Džiuginsi ar liūdinsi žiūrovus - priklauso nuo priešsezoninio darbo. Žaidėjų komplektacija priklauso nuo dviejų faktorių: mūsų norų ir galimybių. Turėsime jauną, energingą kolektyvą, bet jame bus ir daugiau patirties turinčių žmonių, taip pat bus ir užsieniečių. Tikimės pradėti dirbti rugpjūčio viduryje, nes planuojame iki to laiko turėti komandos pagrindą.

- Norima komandoje turėti kuo daugiau šiauliečių. Ar pavyks tai įgyvendinti?

- Taip, norime turėti daugiau Šiaulių krašto žaidėjų, atkurti kovingos, draugiškos, patrauklios komandos dvasią.

- Ko palinkėtumėte klubo sirgaliams, kurie labai nekantriai laukia naujienų apie klubo ateitį ir artėjantį sezoną?

- Sirgaliams bei visiems krepšinį mėgstantiems žmonėms norisi pažadėti, jog rodysime mielą akims ir širdžiai žaidimą, grįstą tiek proto, tiek emocijų pastangomis. Manau, efektingų epizodų bei adrenalino netrūks, kovingumo ir atsidavimo taip pat. Noriu palinkėti pagarbos vienas kitam, meilės, džiaugsmo, kantrybės ir supratimo. Visada būkime kartu!

Faktai apie trenerius

Antanas Sireika

- Pirmasis „Šiaulių“ krepšinio klubo treneris (1994 m.);
- Su „Šiaulių“ komanda yra iškovojęs 365 pergales (pergalių procentas – 56,41%);
- Vadovaudamas „Šiaulių“ komandai, iškovojo keturis LKL bronzos medalius;
- Su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine yra iškovojęs Europos čempionato auksą (2003 m.).

Robertas Giedraitis

- 4 kartus laimėjo LKL bronzos medalius su „Šiauliais“;
- „Šiaulių“ klube praleido visą profesonalaus krepšininko karjerą, sužaidė 498 rungtynes;
- Vilkėdamas „Šiaulių“ marškinėlius, pelnė 4157 taškus (3-ias rezultatas klubo istorijoje).

Vaidas Pauliukėnas

- Klube dirba nuo 1999 metų (su pertraukomis);
- 6 kartus laimėjo LKL bronzos medalius su „Šiauliais“;
- Vilkėdamas „Šiaulių“ marškinėlius, sužaidė 458 rungtynes;
- Pirmas pagal pelnytus taškus klubo istorijoje (4444 taškai).

Robertas Stankevičius

- „Šiaulių“ komandoje sužaidė du sezonus (1999-2001 metais);
- Pripažintas geriausiu NKL treneriu 2013-2014 mnetų sezone.

M.Žukauskas: "Prisivilioti trenerį A.Sireiką buvo nelengva"

 

Klubo direktorius M. Žukauskas teigė, kad prisivilioti A. Sireiką buvo iš tiesų nelengva. Jis turėjo gerą pasiūlymą iš Utenos "Juventus." ir galimybę žaisti FIBA Čempionų lygoje.

- Mindaugai, trenerio A. Sireikos susigrąžinimas - neabejotinai didžiausias tarpsezonio pasiekimas. Kaip pavyko jį prikalbinti grįžti?

- Priimti mūsų komandos iššūkį tikrai jam buvo nelengva.  Visas darbas bus daromas nuo pradžių. Iš paskutinės vietos turėsime kilti į ten, kur kažkada jau buvome. Treneris pasielgė kaip tikras miesto patriotas - metęs gerus pasiūlymus, paklausė savo širdies ir prisijungė prie mūsų idėjos prikelti Šiaulių regiono krepšinį. Už tai aš ir mūsų miestas esame labai dėkingi, juk BC „Šiauliai“ treniruos treneris, kuris yra Europos čempionas su beprotiškai didele patirtimi.

- Ar numatyti konkretūs darbai ar užduotys treneriams V.Pauliukėnui ir R.Stankevičiui?

- Darbai numatyti visiems treneriams, kadangi orientuojamės į jaunos komandos subūrimą. Tam, kad jaunimas sparčiau tobulėtų, jiems reikalingos individualios papildomos treniruotės. Tokios bus šių trenerių užduotys. Ir, žinoma, visi bendrai dėliosime rungtynių strategiją. Kuo daugiau minčių ir idėjų, tuo lengviau atrasti teisingiausią variantą. Darbo komandoje yra į valias, dėl to ir džiaugiuosi, kad šie treneriai geranoriškai mums nusprendė padėti savo mintimis ir darbais.

 

Klubo direktorius patvirtino, kad artimiausiu metu bus pristatyti pirmieji komandos naujokai.
 

< Atgal Spausdinti