A.Sireika po pergalės prieš „Tsmoki-Minsk”: „Apie varžovus nieko nežinojome”

A.Sireika po pergalės prieš „Tsmoki-Minsk”: „Apie varžovus nieko nežinojome”

    

„Šiaulių” krepšinio komanda padovanojo komandos gerbėjams pergalę pirmosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato rungtynėse. Šiauliečiai užtikrintai nugalėjo daugkartinių Baltarusijos čempionų „Tsmoki-Minsk” dublerių komandą 94:78.

Po rungtynių komandos vyr. treneris Antanas Sireika atskleidė, kad neturėjo jokios informacijos apie varžovus, todėl susipažinti su jais teko jau rungtynių metu.

„Galbūt pirmą kartą gyvenime žaidėme rungtynes, apie kurių varžovus nieko nežinojome. Turėjome tik žaidėjų sąrašą, bet jokių įrašų neturėjome, nedarėme skautingo. Kalbėjau vyrams, kad kursime vietoje. Tokia situacija man labai patinka, nes jauniems žmonėms pasakome, ką daryti dabar, o ne kaip tarėmės ir sudėliojome iš anksto. Būtent tokiais atvejais krepšinis yra žaidimas, o ne kažkoks darbas”, – kalbėjo treneris.

Treneris negalėjo gerų žodžių ir varžovams, tačiau pripažino, kad rezultatas neatspindi realaus komandų pajėgumo skirtumo.

„Pradėjome gerai, bet keitimai parodė, kad mūsų sudėtis galbūt nėra jau tokia lygiavertė, prasidėjo klaidos. Varžovus taip pat reikia pagirti, jie stengiasi, nori papulti į pagrindinę komandą, yra panašaus amžiaus į mūsų žaidėjus. Pataikė metimų, išnaudojo mūsų klaidas ir surengė keletą gerų bangų, bet jei būtume žaidę mažesne rotaciją, rezultato skirtumas būtų didesnis”, – neabejojo A.Sireika.

Vertindamas savo žaidėjų pasirodymą, krepšinio specialistas pasidžiaugė po traumos į aikštelę sugrįžusiu Ignu Vaitkumi, taip pat pasidžiaugė pagerėjusia Nicko Zeislofto gynyba bei išskyrė aktyvų Omaro Prewitto žaidimą, pridurdamas, kad šis amerikietis tikrai gali žaisti kur kas geriau, jei įgis daugiau pasitikėjimo savo galimybėmis, ypač prižiūrėdamas varžovus gynyboje.

„Tsmoki-Minsk” vyr. treneris Rotislavas Vergunas pripažino šeimininkų pranašumą ir negalėjo nepastebėti, jog atsinaujinusi „Šiaulių” komanda turi naują veidą.

„Šiauliečių komanda, palyginus su praėjusius sezonu, tapo akivaizdžiai stipresne ir žaidžia gražų, šiuolaikinį krepšinį. Stengėmės kuo geriau sužaisti. Kai kas pavyko, kai kas – ne. Skirtumas yra 20 taškų ir jis atspindi komandų pajėgumą”, – sakė varžovų strategas.

Kalbėdamas apie savo komandos tikslus BBL lygoje, treneris tikėjosi, kad žaidimas su pajėgiomis komandomis bus puiki meistriškumo mokykla jo auklėtiniams, kurie vėliau papildys pagrindinę Baltarusijos čempionų komandą.

„Norime kaip ir visi laimėti kuo daugiau rungtynių. Tačiau ši komanda suburta tiems vaikinams, kurie dar nėra pasiruošę žaisti pagrindinėje komandoje ir rinktinėje, tačiau mes tikime jų ateitimi, todėl dalyvavimas Baltijos krepšinio lygoje jiems bus didžiulė patirtis bei žingsnis į priekį. Su laiku, ta „Tsmoki” komanda, kuri dalyvauja šiame čempionate, taps vis stipresne ir stipresne”, – vylėsi R.Vergunas.

< Atgal Spausdinti