A.Sireika: „Sekmadienį susidurs protingai žaidžiantys ir daugiau bėgantys“

A.Sireika: „Sekmadienį susidurs protingai žaidžiantys ir daugiau bėgantys“

  

Po skaudaus pralaimėjimo Kauno „Žalgiriui“ svečiuose „Šiaulių“ krepšinio komanda sieks atidaryti pergalių sąskaitą „Betsafe-LKL“ čempionate sekmadienį Prienuose, kur susitiks su pastaruoju metu buksuojančia „Skycop“ ekipa. Prieniškiai savo sąskaitoje turi 4pergales ir turnyro lentelėje užima 7 vietą, o savaitės viduryje nusileido Alytaus „Dzūkijai“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Kalbėdamas apie būsimą mačą, „Šiaulių“ komandos vyr. treneris Antanas Sireika atkreipė dėmesį į tai, kad kiekviena komanda yra specifinė. Todėl tiek laukiant rungtynių su „Žalgiriu“, kuris išsiskiria agresyvumu tiek gynyboje, tiek puolime,tiek artėjant dvikovai su Skycop“, kurią į priekį veda vieni labiausiai patyrusių lygos krepšininkų,nagrinėjamos pagrindinės varžovų savybės.

„Pagrindinė užduotis yra uždengti didžiuosius Prienų komandos žaidėjus. Komandoje išsiskiria Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, tačiau taip pat labai pavojingas snaiperis Martynas Gecevičius, kaip ir broliukai, galintis pridaryti bėdų tiek po krepšiu tiek toliau nuo jo. Tai yra jų specifika. Ta linkme ir dirbame. Žiūrime, kokia laukia komanda, kas joje stipriausia, kas pavojingiausia, ir ruošiamės tai sustabdyti“, – sakė strategas. 

Prienų komandoje sekmadienio rungtynėse su „Šiauliais“ nerungtyniaus vienas svarbiausių komandos krepšininkų. Vyriausias „Betsafe-LKL“ krepšininkas, 39 metų „Skycop“ puolėjas Mindaugas Lukauskis yra patyręs traumą ir į aikštę grįš tik po Naujųjų metų. 

„Jis gauna labai didelius krūvius, tiek puolime tiek gynyboje, jis vadovauja, jis patyręs, jis komandos smegenys. Kai nežaidžia, kas nors, tai dažnai komandą mobilizuoja, pačiam tai yra tekę pajusti. Nereikia galvoti, kad čia bus lengviau, lengviau tikrai nebus“, – vieno iš varžovų lyderių netektį komentavo A. Sireika. 

Prienų komanda laikoma veteranų komanda, kai „Šiauliai“, priešingai, yra viena jauniausių lygoje, tačiau A. Sireika neišskyrė didelio pranašumo komandų amžiuje. 

„Turime mes visokių žaidėjų ir jaunesnių, ir vyresnių. Vyresni žaidėjai visada vienas kitą geriau supranta, žaidžia subtiliau, bėga protingai. Patyrę, žinau pagal savo gyvenimą, suklydus tave čia pat nubaus, kažką paimprovizuosi ar pramiegosi gynyboje – taip pat nubaus. Jaunesni gal daugiau išnaudoja savo energiją bėgiodami. Aš mėgstu ir protingą krepšinį žaisti, bet tuo pačiu ir bėgantį, greitą. Sekmadienį ir susidurs būtent tokios jėgos – protingai žaidžiantys ir daugiau bėgantys“, – savo mintimis dalinosi A. Sireika. 

Su „Skycop“ Prienuose „Šiauliai“ žais sekmadienį, lapkričio 25 d. Dvikovos pradžia 17.00 val.

Inga Mituzaitė, bcsiauliai.lt

< Atgal Spausdinti