A.Sireika: „Reikia tiesiog būti tvirtam širdy“

A.Sireika: „Reikia tiesiog būti tvirtam širdy“

  

„Šiaulių“ komanda „Betsafe-LKL“ čempionate sukūrė nedidelį stebuklą, panaikino pirmoje rungtynių pusėje turėtą 24 taškų deficitą ir sugebėjo išplėšti pergalę akistatoje su Prienų „Skycop“ 90:84 (16:26, 18:24, 29:15, 27:19). Penktoji iš viso bei antra šiauliečių pergalė iš eilės leido komandai turnyro lentelėje pakilti į 9-ą vietą.

Po rungtynių vyr. treneris Antanas Sireika džiaugėsi komandos žaidimu, nusiteikimu rungtynės, kovingumu ir tuo, kad suteikė daug gerų emocijų komandos sirgaliams.

Apie rungtynes: „Mes esam skolingi žiūrovams aršią kovą. Negaliu sakyti, kad buvom taip suplanavę, kad būtų daugiau emocijų, kad būtų rungtynės žiūrovams, kad jiems būtų neigiamos emocijos, o paskui pakils adrenalinas. Aš džiaugiuosi, kad komanda galėjo parodyti žmonėms gerą kovingumą, kuo anksčiau nelabai pasižymėdavome. Dabar rūbinėje malonu buvo į vyrus žiūrėti. Jie vienas kitą giria, sako, mažiau mūsų liko, bet mes buvom daug didesnis kumštis, kaip dabar šūkį šaukiame, komanda. Aš sakau kartais: negalima nuspėti. Prienų komanda ar kita komanda specifinę gynybą turi – nereikia žaisti deriniais, reikia mokėt kurti, reikia mokėt improvizuoti, nebijot sau imtis iniciatyvos ir reikia žaisti. Čia yra žaidimas ir reikia rodyti save, kad tu gali žaisti taip, kaip dar nežaidei iki tol. Džiaugiuosi ir už komandą, ir už vyrus. Man jau spėjo keli žmonės pasakyti, kad treneri, nerealios rungtynės, emocijų buvo tiek – nuo tokio minuso iki tokio pliuso. Tai gerai – žaidžiame žiūrovams.“

Apie tai, kas kalbėta per ilgąją pertrauką: „Nesakysiu, paslaptis. Nieko gudraus. Treneris negali kažką pasakyti. Viskas yra gerai. Pirmiausia reikėjo dvasią kelti, nes neišmoksi per pertrauką žaisti kitaip. Šiek tiek dvasią, šiek tiek daugiau atsidavimo. Atsidavimas yra tada, kai tave iš širdies ragina, o ne kažkokie tai deriniai veikia.“ 

Apie komandos dvasią: „Komanda yra svarbiausia. Aš jau esu sakęs, kažkieno tai nelaimė kitiems suteikia laimę. Nepasitikėjo, neišleido kažkurio žaidėjo, o traumos leidžia pasireikšti. Taip gyvenime dažniausiai būna ir mums, ir kitur sporte. Nėra nepakeičiamų, nėra neįveikiamų dalykų, nepakeliamų dalykų, reikia tiesiog būti tvirtam širdy. Aš esu pasakęs interviu, kai klausė, kokią svarbiausią savybę išskirtumėt krepšininkui: taiklumas, šoklumas ar dar kažkas? Sakiau – mokėjimas, noras dirbti, talentas dirbti. Kai žmogus nori dirbti, viską galima padaryti.“

Apie Evaldo Šaulio žaidimą: „Aš galvoju, kad jis dar parodys gerą krepšinį ateityje. Jis kyla. Pernai, jeigu pamenate, buvo, kai kurios varžybos geros, paskui reikia laukti, kad sužaistų. Šiemet mes taip sakome: kai jisai sužaidžia, komanda ir laimi. Šį savaitgalį sakėm, žaisim prieš savus žiūrovus, reikia mums vėl tokio užsivedimo, kad tu mestum taškus, komanda nori laimėti. Džiaugiuosi tuo, kas yra pabaigoje“.

Apie Kristupo Žemaičio pasirodymą: „Man daug kas nepatinka, bet negaliu sakyti vien tik ant Kristupo. Norėčiau geresnio žaidimo. Po laimėtų rungtynių mes išsianalizuosime, ką galime geriau padaryti, o šiaip, viešai nėra čia ką kritikuoti. Visiems turim būti dėkingi, kurie rodė širdį“.

Apie jaunojo Nedo Šviriko debiutą: „Noriu išleisti vaiką, kad jam būtų įsimintinos rungtynės, kad įmestų taškus. Geriau aš kitas rungtynes išleisiu į startinį penketuką, negu, kad išleisti tokiose pabūti ir užsiregistruoti, kad išėjo žaisti. Bus dar jam laiko, yra rungtynių, tikrai jisai žais, bet tokiose rungtynėse nenorėjau“.

Parengė Inga Mituzaitė

< Atgal Spausdinti