A. Sireika po rungtynių su „Žalgiriu“: „Nesu laimingas, bet neliūdžiu“

A. Sireika po rungtynių su „Žalgiriu“: „Nesu laimingas, bet neliūdžiu“

Žanetos Bytautienės nuotr.

  

Jubiliejinį 25-ąjį sezoną pradėję „Šiauliai“ jo starte buvo priversti pripažinti čempiono titulą ginančio Kauno „Žalgirio“ pranašumą savo žiūrovų akivaizdoje. Pirmosiose naujojo „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse pergalę rezultatu 94:63(29:21, 24:16, 23:13, 18:13) šventė svečiai.

Po rungtynių „Šiaulių“ vyr. treneris Antanas Sireika pasidžiaugė, kad jo komandos žaidėjai noriai klauso patarimų ir greitai mokosi, ir pripažino, kad jo auklėtiniams trūksta meistriškumo ir drąsos.

Apie rungtynes: „Dar nespėjome padaryti išvadų. Aš tiktai spėjau nueiti į rūbinę ir pasakyti vyrams, kad aš nesu laimingas, nes mes nelaimėjome rungtynių, bet neliūdžiu. Mes susitikome su gera komanda. Tai buvo galbūt pirmas rimtas išbandymas. Mačiau kai ką gero, kai ką blogo. Labiausiai džiaugiuosi, kad sudėtyje yra tapatūs žmonės net ir lyginant su „Žalgiriu“: yra Ulanovas, kurį sunkiai sulaiko vienas prieš vieną, mes turim Akeemą Wrightą, kuris gali irgi taip pat. Ne visą laiką išeina, neišeina tiesiog padaryti. Jie turi Gebeną, sunkų žmogų, mes irgi turim tvirtą Roką Gustį. Išeina Landale‘as, mes turim ilgarankį Griciūną. Aš sakiau, kad viskas atitinka, bet neatitinka meistriškumo lygis. Tokiuose paprastuose dalykuose – pasikeitime. Ir jie keitėsi, ir mes keitėmės, bet jie sugeba įvesti kamuolį, mes nesugebame. Kaip sakė Paulius Jankūnas, treneri, turite gerą komandą, padirbsite ir išmoksite viską.“

Apie paliktą ant suolo Lukošiūną „Žalgirio“ komandoje: „Čia labai trapi tema, nenoriu komentuoti, kiekvienas treneris žiūri pagal save. Aš vaiką guodžiau. Sakiau, ramybės – turi savo kelią pasirinkęs ir viskas, dirbk, tikėk ir viskas bus gerai. Nenoriu daugiau komentuoti, kaip aš būčiau pasielgęs. Kiekvienas treneris savaip elgiasi.“

Apie Lukošiūną pakeitusį Davį Geką: „Kiek dabar buvo paskutiniais metais komandoje metikų – ir Butterfieldas, ir Zeisloftas, ir Karolis, juos mokėme, kad jeigu jūs esate metikai, jūs turite mesti per rankas. Visose komandose taip. Kaip Jaycee Carrollas – jis skrenda ore, jis kamuolio dar nemato, jis jau spiriasi į viršų ir meta. Paskui galima duoti perdavimą. Metikų tokia duona. Mes čia kelis kartus išėjome, yra tų pataikančių žmonių, bet jie neturi tokios minties mesti, jie galvoja, kad išėjo i aikštelę ir reikės duoti perdavimą. Kam tau reikia duoti perdavimą? Aš lygiai taip pat ir jam sakiau. Čia reikia išmokyti. Jis kuo gerai nudžiugino –  jis pavyzdžiui gerai ginasi vienas prieš vieną. Metikai galbūt silpniau ginasi. Vien tuo džiaugiuosi. O jis nežino, kad Sireika reikalauja, jog gavai kamuolį ir džiaukis, kad gali išmesti. Ne tavo reikalas padavinėti kitiems. Aš galvoju, kad išmokysiu“.

Apie tai, kas rungtynėse džiugino: „Galiu remtis daugiau žaidėjų. Sakykim,  Gustys – jis pirmą kartą išeina prieš Eurolygos komandą, jis nebijo kautis, jis – vyras, stumdosi, drįso išmesti vidutinius tokius metimus. Kelis kartus be reikalo numetinėjo kažkur kamuolį. Išeina bet kuris, išėjo Urbonas, Furmanavičius iš Nacionalinės lygos atėję. Jie stengiasi, dirba ir man matosi, ką reikia išmokyti. Kai bėga šalia Ulanovas ir jie gauna iš nieko pražangą, nes Ulanovas moka palaikyti su ranka, pasistumdyti, jeigu nori kažką lygiai taip pat atsakyti fiziškumu. Viso to reikia išmokti, bet jie puikūs vyrai, jie labai nori ir aš neturiu tikrai jokio pykčio. Džiaugiuosi, kad jie tokie yra“.

Apie Aurimo Urbono žaidimą: „Aš esu pasakęs, gal čia nebus kokia komercinė paslaptis varžovams, pirmas, antras ir trečias numeris – jie turi būti kaip ir įžaidėjai. Užspaudė vieną, turi mokėti. Nereikia visus derinius mokėti, bet porą derinių turit turėti, jeigu jūs su kamuoliu, ką jūs turite daryti. Urbonas su malonumu tą priima, jis sakė, kad yra žaidęs įvairiose pozicijose. Aš labai tuo džiaugiuosi. Jeigu pamenate, tai buvo mano toks eksperimenta. Ne eksperimentas, bet bandymas išeiti iš situacijos, kada buvo blogai, kai Ramūnas Šiškauskas žaidė įžaidėju ir tai buvo pats geriausias jo čempionatas. Labai gražiai žaidė, universaliai, atsimenu girdavo, kad ir CSKA. Jis, „mister universal“, gali bet kur kitur žaisti. Man labai tokie žmonės kaip Aurimas patinka. Noriu tik drąsos jam pridėti ir viskas“.  

< Atgal Spausdinti