Artimiausios varžybos: Lapkričio 4, 18:30, "ŠIAULIAI' - Krasnojarsko "Jenisej"

NAUJIENOS

Julius Jucikas vėl kovojo pavydingai su galingesne varžovų priekine linija - 205 cm ūgio "centras" pelnė 14 taškų, sugriebė 5 kamuolius. Foto: Gintaras ŠIUPARYS ("Lietuvos rytas")

LKL. Panevėžio "Lietkabelis" - "Šiauliai" 85:87

2012-02-02

Traumų išretinti šiauliečiai išvykoje šešiese po dramatiško mūšio palaužė Panevėžio "Lietkabelio" krepšininkus - 87:85 (21:21, 13:19, 30:15, 23:30). LKL čempionate "Šiauliai" iškovojo dešimtąją pergalę.

TRAUMOS. Šiame mače "Šiaulių" stratego Antano Sireikos veiksmai buvo apriboti maksimaliai - treneris galėjo verstis vos septyniais krepšininkais. Vytautas Šarakauskas gydosi lūžusią ranką, Valdas Vasylius ir Darius Gvezdauskas negali žaisti dėl čiurnos traumpos, o Vitalijų Liutyčių kamuoja kelio skausmai. Prie traumuotųjų buvo prisidėjęs ir kapitonas Mindaugas Žukauskas, trečiadienį kentęs veriantį dešiniojo kelio skausmą. Tačiau medikamentais ant kojų pastatytas puolėjas sutvirtino kelį įtvaru ir ėjo kautis dėl pergalės.

PROBLEMA. Pirmus du ketvirčius svečiams niekaip nesisekė stabdyti "Lietkabelio" aukštaūgio Vaido Čepukaičio, kuris pelnė beveik pusę komandos įmestų - 18 iš 40 taškų. Vidurio puolėjas per 14,5 minutės pataikės visus 6 dvitaškius ir visas 6 mestas baudas, sugriebė 1 kamuolį. Šiauliečius į priekį traukė kapitonas M.Žukauskas, įskraidinęs 3/4 tritaškių. Tačiau prieš didžiąją pertrauką šeimininkai susikrovė 6 taškų persvarą - 40:34.

SPURTAS. Per pertrauką pasitarę šiauliečiai suaktyvino gynybą baudos aikštelėje, ir skirtumas ėmė sparčiai tirpti. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, Julius Jucikas galingu dėjimu sudrebino panevėžiečių krepšį, o "Šiauliai" po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį - 47:46 (25 min.). Baigiantis kėliniui įsidrąsinęs J.Jucikas dar kartą pasismagino dėjimu, o Arvydas Šikšnius dviem tritaškėmis "bombomis" padidino pranašumą iki dviženklio - 61:51 (29 min.).

DRAMA. Panevėžiečiai nenuleido rankų ir atkakliai vijosi svečius. Likus žaisti 4,5 min., Edgaras Stanionis dviem tritaškiais šūviais išlygino rezultatą - 73:73 (36 min.). Šeimininkams buvo pavykę ir išsiveržti į priekį (80:79), bet jų pastangas niekais pavertė dar vieną tritaškį pataikęs Edvinas Ruzgas.

Nors Ernestas Ežerskis tiksliu dvitaškiu išlygino rezultatą, kitoje atakoje penktą (!) tritaškį pataikė M.Žukauskas. "Lietkabelio" ekipa po minutės pertraukėlės atsakė avantūrišku, bet taikliu Šarūno Vasiliausko tritaškiu - 85:85 (40 min.). Per likusias 47 sek. šiauliečiai du kartus atkovojo kamuolį  po varžovų krepšiu, o svečius į priekį išvedė itin sudėtingas Camerono Longo metimas.  Galingai pašokęs amerikietis per varžovo rankas iš aikštės krašto įskraidino dvitaškį. Panevėžiečiai per likusias 7 sek. turėjo galimybę išsigelbėti, bet ja nepasinaudojo - Š.Vasiliauskas atakavo netaikliai.

MINTYS. "Dievas baudžia už išsišokimus, bet laimina tuos, kurie turi kantrybės išlaukti. Mes dėl traumų lavinos esame labai sunkioje situacijoje, bet dabar atsiskleidė Edvinas Ruzgas, Cameronas Longas. Norėčiau, kad šie žaidėjai visada taip kovotų. Tas pats ir dėl Juliaus - jis džiugina mane kiekvienose rungtynėse, kaunasi iš paskutiniųjų. Jis dvejus metus kantriai dirbo ir laukė savojo šanso. Džiaugiuosi, kad turime tokį žaidėją. Mindaugas šiandien sužaidė kaip tikras lyderis. Buvome tik septyniese, bet sugebėjome atsilaikyti. Per pertrauką pasitarėme, kaip stabdyti įsibėgėjusį Vaidą Čepukaitį, ir viskas suveikė. Nors įsibėgėjo jų snaiperiai, bet pergalę išsivežame mes", - auklėtinių kovingumu džiaugėsi treneris Antanas Sireika.

SKAIČIAI. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 85:87 (21:21, 19:13, 15:30, 30:23). Teisėjai M.Večerskis, R.Žukauskas ir R.Sabas.
"Lietkabeliui" taškų pelnė: V.Čepukaitis 21 (7/9 dvit., 7/8 baud., 1 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 13 (3/6 trit.), G.Staniulis 10, E.Stanionis ir E.Ežerskis po 9, K.Babkauskas 8, O.Matulionis 5, A.Drungilas 4, J.Žurna ir Š.Kulevičius po 3;
"Šiauliams": E.Ruzgas 21 (6/8 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud.), M.Žukauskas 18 (5/7 trit., 7 atk. kam.), C.Longas 18 (7/16 dvit., 7 rez. perd., 4 per. kam.), J.Jucikas 14 (7/11 dvit.), A.Šikšnius 8, R.Broadusas 7 (10 atk. kam.).